RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

IK-3 Rogožarski

<< < (2/4) > >>

branek:
Moderatori su izmenili naslov i prve 2 slike ove teme.

Mišo, molim te da sledeći put budeš jasniji i pažljiviji. Iako ti je prvobitno poruka bila u SIG PAJPER temi, nije se uklapala tamo pa je razdvojena, prema avionima koje si prikazao na slici.

Toliko o nesporazumu, sad nazad na temu.

Pozdrav
rcfly4um tim.

miša2002:
@flyfly

M. kad me "lepo" pitaš, da odgovorim.
Ja sam kriv, jer sam pomešao linkove ka slikama, a post je bio u topiku o Pajperu i nisam nameravao, bar ne još, da pokrećem novi topik, a pogotovu ne sa ovim modelom iz naslova; "Hawker Hurricane MK1"
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,9196.0.html
Na konkretizaciji Hurricane-a i Spitfire-a sam nameravao tek najesen da započnem sa pripremom planova...
IK3-Rogožarski je u završnoj fazi izrade planova konstrukcije, ali mi nedostaju "skala" detalji, natpisi, oznake... Planirao sam da započnem sa pravljenjem, čim završim pajpera.
A, što se tiče "karakondžule", ona je čist eksperiment, da ne kažem moje "produvavanje ventila", sve je kontra od naopačke. Ako bude bilo vredno pažnje, biće i topik na tu temu !..
Problem je selektovati prave podatke u moru tačnih i netačnih, a sebe ne smatram naročitim poznavaocem istorijata, modela, tipova,..
Ajd' ne budi klinac, već pošalji to što imaš!

miša2002:
Evo još dve slike IK-3


miša2002:
Ja ne koristim ni jedan simulator, ali za one koji koriste, evo
Rogožarski Ik-3
za Microsoft Flight simulator X

----Kliknite na sliku, ako hoćete da je uvećate!----









Na ovom linku možete skinuti zip fajl:
http://simviation.com/1/search?submit=1&keywords=IK-3&categoryId=54&page=0&filename=

Vredi malo pregledati ovaj sajt. Koliko sam video, ima dosta i za druge simulatore i za druge modele...

Pozdrav
Miša

miša2002:
Prošlo je skoro mesec dana od kako sam zamolio za bilo kakvu imformaciju ili podatak o oznakama, natpisima, detaljima ili bilo čemu, vezano za ovaj model, a do dana današnjeg, niko ništa. Izuzimam kolegu Anakina, koji je jedini bio spreman da pomogne i pomogao koliko je mogao...
Pošto je pre 71 godinu uništena sva dokumentacija, kao i svi sklopljeni modeli, veoma je teško sklopiti pravi izgled na osnovu nekoliko "pravih" fotografija.
Osnovna kontura, mere i globalni izgled, nisu mi, relativno, problem, da na osnovu toga završim globalnu konstrukciju, razmeru, profile itd... Problem su detalji, jer se na fotografijama, koje posedujem, to ne vidi dovoljno detaljno...
Znači, bilo kakav podatak bi mi dobro došao, pa ako ste raspoloženi da to podelite samnom, neću se ljutiti.
U svakom slučaju, zahvaljujem se svima, unapred, na svesrdnoj podršci.

Pozdrav
Miša

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version