Author Topic: gaxx - Backa Palanka  (Read 5052 times)

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
gaxx - Backa Palanka
« on: March 27, 2012, 02:43:12 PM »
Pozdrav svima na forumu! Ja sam iz Backe Palanke, bavim se modelarstvom veoma kratko, od septembra prosle godine, ali mislim da sam dosta stvari prikupio i naucio za to kratko vreme.  U mom hangaru je trenutno alpha edf 64mm, AXN floater, na putu je Domin-8-Trix,  helikopter HK450 i jedan avion trenutno pravim to je force 10 jet edf 90mm, uskoro bi trebao da bude gotov.... evo slike.



« Last Edit: March 27, 2012, 02:45:38 PM by gaxx »

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #1 on: March 27, 2012, 02:49:15 PM »
Ovo smo pre neki dan snimali Mihajlo i ja. Wing kamera na AXN floater-u.


Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #2 on: March 27, 2012, 05:00:32 PM »
O ho!  još jedan Domin-8-Trix :)   Milsim da ćemo pre sklapanja morati da radimo ojačanja elevatora, gledaću da napišem nešto o tome u temi o modelu.

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #3 on: March 27, 2012, 05:24:52 PM »
O ho!  još jedan Domin-8-Trix :)   Milsim da ćemo pre sklapanja morati da radimo ojačanja elevatora, gledaću da napišem nešto o tome u temi o modelu.

Da, video sam da si i ti uzeo taj model. Ja sam uzeo slicnu konfiguraciju kao ti, samo sto sam se mozda zeznuo sa elisom ,mislim da sam trebao vecu da uzmem. Uzeo sam 12x6 , a motor je 1000 KV, 885 W.

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #4 on: April 04, 2012, 06:05:33 PM »
Ovo sam nasao pre neki dan. Moj ćale se bavio modelarstvom kad je bio mlad. Ovaj motor je iz 1965 godine, a ove elise je
pravio sa 17 godina. Ove dve flasice su petroleum i ricinus , fali jos samo etar da bi se motor pokrenuo.




ima par komada koje nisu zavrsene


šabloni


flasica od minakve, godina mog rodjenja :)
« Last Edit: April 04, 2012, 06:12:59 PM by gaxx »

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #5 on: April 04, 2012, 06:13:34 PM »
eto ideje za projekat. avion po planovima iz sedamdesetih :) 

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #6 on: April 05, 2012, 05:00:16 PM »
:)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #7 on: April 05, 2012, 07:18:17 PM »
Aero-250, kada se on proizvodio u Rakovici, OS Max nije ni postojao.Trošio je mešavinu etera, petroleja i ricinusovog ujla. Na kružnokomandovanim modelima, koji su tada bili jako popularni, bio je nezamenljiv. Kasnije je rađen i Aero500, motor veće snage. Bila su to vremena kada se takav motor kupovao preko Aero-kluba, a klubovi su bili prilično rasprostranjeni. Bilo je to zlatno doba CVM iz Timočke 18, verovatno je to i prva ulica koju sa zapamtio u Bgd. Već tih godina koje su na toj flaši, krenuo je sunovrat.Klubovi se u onom obliku nikada nisu oporavili. Kako je to danas, to svi znamo.
Šta je bolje ?? mmmm
ex pseudonijum: licider

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #8 on: April 06, 2012, 01:27:02 PM »
Imam i ja zelju da pokrenem jedan motor koji je star 30 god ali mi fali etar ili eter nisam siguran sta je pravilno,koga nikako da nabavim zna li neko gde se moze naci.Hvala


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline gaxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #9 on: April 06, 2012, 01:45:09 PM »
Nekada se mogao kupiti u apoteci, sad ne znam da li ga ima posto sam cuo da su ga povukli iz prodaje zato sto se zloupotrebljavao.
Etar je jak anestetik i veoma lako mozes da uspavas nekoga ako mu stavis natopljenu maramicu na usta i nos. (spava)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #10 on: April 06, 2012, 10:58:08 PM »
Tu sam informaciju dobio i od apotekara a reakcija kad sam potrazio isto je bila WAU pa sta ce ti to.Dok ja objasnim sve kako jeste dobijem odgovor da je to nemoguce naci u prodaji jedino na crno ali i to je tesko jer treba poznavati ljude nece svako da ti ucini.



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline Gradiska

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #11 on: April 07, 2012, 12:38:15 AM »
Aero-250, kada se on proizvodio u Rakovici, OS Max nije ni postojao.Trošio je mešavinu etera, petroleja i ricinusovog ujla. Na kružnokomandovanim modelima, koji su tada bili jako popularni, bio je nezamenljiv. Kasnije je rađen i Aero500, motor veće snage. Bila su to vremena kada se takav motor kupovao preko Aero-kluba, a klubovi su bili prilično rasprostranjeni. Bilo je to zlatno doba CVM iz Timočke 18, verovatno je to i prva ulica koju sa zapamtio u Bgd. Već tih godina koje su na toj flaši, krenuo je sunovrat.Klubovi se u onom obliku nikada nisu oporavili. Kako je to danas, to svi znamo.
Šta je bolje ?? mmmm
 

OS max nije ni postojao? Necemo sad preterivati.. :-) http://www.osengines.com/history/ostimeline01.html

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: gaxx - Backa Palanka
« Reply #12 on: April 07, 2012, 07:52:50 AM »
 mmmm šta- išta tada nije postojalo kod nas... (spava)
ex pseudonijum: licider