RC MULTIKOPTERI > OPREMA ZA MULTIKOPTERE

Update Firmware-a na MikroKopter-u

(1/2) > >>

danko:
Skinuo sam sa sajta najnoviji firmware, i pokušavam da uradim update, medutim ne usudim se da pokušam jer mi terminal ne funkcioniše ispravno.

Situacija kod mene je sledeca:
FlightCtrl: HW v2.1 SW v0.86d
NaviCrtl: HW v2.0 SW v026.f
Settings:3 Hexa

Sve lampice su zelene, ne prijavljuje nikakav error, sve normalno funkcioniše.

Međutim, kada kliknem na ikonicu "Firmware update & Terminal..." prvo mi se pojavi ovo:
Connected to Flight-Ctrl
Terminal @57600

A onda se ekran napuni bez veze karakterima, i to izgleda ovako:


dalje se ne usuđujem da nastavim da ne bi nešto zjbao... Jel imao neko ovakav problem, jer koliko vidim na netu se baš i ne spominje ovo...

gizmo:
Ne mogu sa sigurnoscu da se setim i tvrdim, ali mislim da su te "kuke i kvake" samo komunikacija MK tools-a sa FC.

danko:
Prateći uputstvo sa http://www.mikrokopter.de/ucwiki/en/SoftwareUpdate, trebao bi da dobijem ovakav ekran:


Iskopao sam nekako na Nemačkom delu foruma da se ovaj problem rešava tako što se resetuje FlightCtrl eprom na 'fabrička' podešavanja, ali sam isto tako pročitao da postoje neki bugovi sa ovim najnovijim 0.88 firmwareom u kombinaciji sa Graupner stanicama, tako da ću se malo strpiti sa updateom dok ne reše te probleme..

gizmo:
Ako ti dobro leti sa starim firmverom ne cackaj mecku ;)
Ja i dalje koristim 0.84.

cakra:
To ti je sasvim normalno- da ti ispisuje u terminalu razno "djubre"...
ja  sam moj fc vec x puta upgrejdovao i downgrejdovao :) i fc i bl-ctrl...bez ijednog problema...

Na kraju krajeva ako i "ubijes" FC, ni taj bootloader nije problem ponovo ubaciti...sve je to manje vise prezvakano na internetu, a atmel mega kontroleri nisu od juce na trzistu...

Za stare FC 1.1 -1.35 itd ima u  www.ret.hu (madjarska) preko Robtron-a iz Sente,  da se nabavi atmega 644 ako nekom treba...:)...ne znam koji je u fc2.1, pogledacu...

Po meni, komotno se igraj...to je i sustina svega zar ne? A mnogo naucis...hteo to ili ne:)
Mk tool je odlicno odradjen po svim pitanjima...a bogami ni multiwii config tool ne zaostaje :)


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version