Author Topic: kanap za potezac  (Read 5795 times)

Offline miki-ns

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
kanap za potezac
« on: April 14, 2012, 03:50:28 PM »
Pozdrav svima,

imam problem sa potezacem na Force 4.56ccm motoru. pukao je originalni kanap i nema sta nisam probao kao zamenu, ali nista kao trajno resenje. kao najbolji se pokazao zidarski konac, plave boje, debljine oko 1.5mm, ali izdrzi najduze jedan dan.

da li neko moze da mi da savet sta i gde kupiti. originalni kanap je bio debljine 1.5mm

unapred zahvalan

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: kanap za potezac
« Reply #1 on: April 14, 2012, 05:00:09 PM »
Potrazi ribarski konac, imas ga u raznim debljinama, ja sam kupio i zamenio na mom Inferno-u.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: kanap za potezac
« Reply #2 on: April 14, 2012, 06:10:10 PM »
Meni se dogadjalo da je jedan kineski motor bio jako los pa se klip zbunjivao svaki put kad se gasi i okretao se u suprotnu stranu po jedan krug sto je dovodilo do toga da pokida kanap, to sam osecao svaki put kad bi pokusao da ga upalim dok je recimo vruc pa mi dok se zaustavlja iscupa poteznicu iz ruke sto znaci da kad je poteznica uvucena skroz jedimo sto mu ostaje je da pokida kanap. Probao sam sve i svasta, cak mi je Vjeka sa sajma dao komad tankog padobranskog kanapa koji je sigurno bolji od originalnog ali je i njega kidao. Skoro sam video na novobeogradskom buvljaku veliki izbor debelih i tankih kanapa mozda ako si blizu ili ti bude usput mozes da pronadjes nesto sto ti odgovara. Ako imas problem sa motorom nesto ne verujem da ces pronaci dobro resenje. Meni se kao malo bolje resenje pokazao tanki ribarski kevlarski kanap koji sam upredao i dobijao kanap debljine oko 1mm, kazem da je to bilo bolje resenje jer je ovu kevlarsku kombinaciju kidao na svakih 10 ak paljenja dok su svi ostali trajali dva tri...
Pozdrav.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: kanap za potezac
« Reply #3 on: April 14, 2012, 07:52:11 PM »
Ako ti treba, ja imam nesto jace od najlona za pecanje, dyneema 1.5mm.

Ja to koristim kao kitesurf linije, a mislim da su projektovane da izdrze oko 200kg.

http://www.eurodiveshop.com/beuchat-line-roll-dyneema-1-5-mm-selling-by-1-m.html

Ja nisam strucnjak za automobile, ali kao sto skolski kaze, ipak treba nesto jace od najlona za pecanje, kao kevlar ili dyneema.

Poslacu ti metar, samo daj adresu.

M. (pijemo)
« Last Edit: April 14, 2012, 07:56:03 PM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline miki-ns

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: kanap za potezac
« Reply #4 on: April 15, 2012, 03:00:36 PM »
hvala svima za informacije

Marko, odakle si? Ako si iz BG mogli bi se naci jedan dan kad se dogovorimo, ili ces mi poslati postom pa cu ti uplatiti post netom

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: kanap za potezac
« Reply #5 on: April 15, 2012, 05:59:09 PM »
Ako ti tesko ide paljenje,tesko se povlaci kanap,popusti mu malo svecicu dok palis ...

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: kanap za potezac
« Reply #6 on: April 15, 2012, 08:23:52 PM »
A da kupis starter i milina..   4e

Offline miki-ns

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: kanap za potezac
« Reply #7 on: April 16, 2012, 11:00:54 AM »
na koji starter konkretno mislis, sa potezacem ili za elektro startovanje?

p.s. probacu sa kanapom koji je spomenuo Marko, samo da se vratim za BG

Offline Belja kv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: kanap za potezac
« Reply #8 on: April 16, 2012, 02:46:17 PM »

Offline nikobata

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: kanap za potezac
« Reply #9 on: April 22, 2012, 02:34:42 PM »
pozdrav svima da li neko iz beograda ima neko resenje za konopac poteznice, trebalo bi mi pola metra. hvala