Author Topic: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO  (Read 74462 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #45 on: May 25, 2010, 07:35:10 PM »
Ja sam na tu rupicu zalemio bakarnu cevcicu(suplja bakarna nitna) pazeci da je ne zacepim.Vratio plocicu na karburator i navukao silikonsko crevo te ga sproveo u trup,tako da je iskluceno iz struje elise.Motor savrseno radi u svim rezimima.
ex pseudonijum: licider

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #46 on: May 25, 2010, 11:34:34 PM »
Na mom Zenoahu GT 80, nemac od koga sam ja kupio model, rešio je to ovako:





To je isto ono što je rekao Licider...

Moje mišljenje je da taj motor ima jednu manu - kineski je...
Mom kineskom motoru sam se dva puta radovao, jednom kad sam ga kupio a, drugi put, mnogo više, kad sam ga prodao...

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #47 on: May 26, 2010, 12:27:54 AM »
More Mirče pusti ti sad to! Nego, ič mi se ne dopada gde si metnuo satelit prijemnik. Iako sam siguran da znaš zašto, ipak da kažem, poradi drugih. Elem, pored toga što će se nalaziti u veoma neprijatnoj temperaturnoj sredini, on je i veoma zasenjen rezervoarima vazduha i samim motorom. Skoncentriši se bre malo. Možeš ti to mnogo bolje da osmisliš :big smile

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #48 on: May 26, 2010, 02:01:23 AM »
To je stara slika, premešten je...

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #49 on: May 26, 2010, 10:24:33 AM »
Znaci jos ima sta da se radi.Mislim da mi je skroz jasno na koja rupica treba da se lemi bakarno crevce pa silikonsko i u model, ali naravno da cu to da fotografisem da potvrdimo sutra.Dali se to moze zalemiti sa obicni letkum.

Koja svrha imaju dihtunzi koi "produzavaju"motorac, mogu li sam da isecem takve dihtunze da ne cekam porudgbinu?

Da ostavimo razbudjivanje dizne ako nema rezultat.

Cevka koja se nakrivila sto izlazi iz auspuh koja se vidi na onoj mutnoj slici se skroz odlomila.Ima li problem da motor radi baz nje?

Mirce@
Moje mišljenje je da taj motor ima jednu manu - kineski je...
Mom kineskom motoru sam se dva puta radovao, jednom kad sam ga kupio a, drugi put, mnogo više, kad sam ga prodao...

Iskreno i ja sam se pokajao.Da be sad ja bi pre za MVVS :-\.Ali nema sta,pokusacu sve moguce sa ovim.
Hvala svima ()-()
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #50 on: May 26, 2010, 01:01:26 PM »
Ja imam boksera od 48 ccm. zatim XYZ 26ccm.naravno oba kinezi i nemam problema sa njima.Mozda se potrefilo da su dobri.Potrefila se i kineska elektronika koja nevalja pisljiva boba.Po svemu sudeci sa njima je lutrija.Inace cevcicu zalemis klasicnim meki lemljenjem.Skines sa karburatora plocicu kroz rupici stavis drvenu cackalicu,nataknes cevcicu i zalemis.Cackalica sluzi da sve bude u pravcu i da kalaj ne zacepi rupu,a odmeni ti i trcu ruku dok sve pridrzavas.Veoma je sve prosto.Ako upotrebis suplju bakarnu nitnu,lemis njen siri deo i cvrsce drzi zalemljeno mesto.
ex pseudonijum: licider

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #51 on: May 26, 2010, 09:29:00 PM »
@Zajo, nemoj da klones duhom.

Ako se secas, ja sam imao problema sa MVVS-om, ali sam ga namestio i motorce radi super.

Najverovatnije je neka sitnica koja pravi probleme.

Imam  i Kineske i Japanske motore, koji rade dobro samo ako ih neko nasteluje da rade dobro.
A za dobro stelovanje je potrebno znanje i iskustvo...mnogo je lakse sa elektro motorom.

Dihtunge mozes sam iseci, ako nadjes da kupis materijal (zove se klingherit) trazi deblji, od 2mm, cisto da zavrsis pricu sa jednim dihtungom.
Uloga dihtunga je da smanji kopresiju i time preranu detonaciju kada se motoro ugreje.

Ja sa karburatorom nisam imao problema, tako da nikakvo crevo nisam sprovodio u trup.
Za povecanje ler dizne, pa ako DL to preporucuje mozda treba uraditi, ali samo ako motor nece da radi na 1800-2000 RPM-a.
Hajde javi sta si uradio...

Samo mi treba jos jedan odgovor:da li si imao iste simptome kao u letu, dok je motor radio na radnom stolu?
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #52 on: May 27, 2010, 01:39:36 PM »
Dok je radio na radnom stolu nije bilo nikakvih problema.Glavni problem mislim da je transakcija niski-visoki obrtai.
Reci mi sta se steluje sa iglica za niski a sta sa iglica za visoki obrtai.Mislim dali je iglica za niski odgovorna samo za ler,ler pa do pola itd.
Neko mi je rekao da je iglica za niski samo za ler a sve ostali se steluje sa ona za visoki.
Malo sam se opravio i dobio nade :)i ne odustajem idem do kraj.
Prerano detoniranje kad se motor ugreje je izgleda isto priblem jer se bas to desava.
Ler je stvarno katastrofa za sad.Nemoze da oddrzi niski ler nikako,gasi.Ja uvek letim sa iddle down cak i na elektro jer volim da imam ler na elektro.
Namalim ler tacno pred sletanje pa tako i da ugasi ne bi trebalo da bude problem.To bi ostavio za na kraj.
Lali je nako pokusao da leti sa avio benzin i dali je moguce da se motor osteti od navadeni banzin?
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #53 on: May 27, 2010, 01:54:31 PM »
Donja igla treba da regulise rad motora do negdje 40 posto krivulje gasa a onda preuzima high needle. Ukoliko je prelaz los, tj. ukoliko se gasi na tom prelazu, kada se naglo doda gas onda je siromasna ta gornja igla a ukoliko nema snage i ukoliko se samo smanje obrtaji nagle onda treba smanjiti gornju iglu jer je prebogat. Ovo je moje iskustvo sa benzinskim motorima na helikopterima, znaci kada ja ispucam heli iz hovera ukoliko samo zagusi motor onda je prebogata gornja igla a ukoliko dodje do prekida rada na trenutak ( ako zastuca ) onda je siromasna gornja igla.

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #54 on: May 27, 2010, 02:50:02 PM »
@Nedane, motor ti se ocigledno pregreva.
Odradi tu pricu sa dihtungom i vidi sta ce biti.
Ako to ne pomogne, prosiri ler diznu.
Kada budes skidao cilindar, proveri da li je glava cilindra i klipa cadjava, ako jeste uzmi vodenu smirglu 1000 i pazljivo skini svu cadj sa glave cilindra i klipa.
Pazi da slucajno ne zakacis sa smirglom cilindar i stranicu klipa.
Takodje je i svecica veoma vazna, kupi novu originalnu NGK CM6 (nece se baciti, ostace ti za sledecu sezonu).
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #55 on: May 28, 2010, 02:14:21 PM »
Pozdrav svima.Zalemio sam bakarno crevse na rupicu na karburator i sa silikonsko crevce u trup.
Isto stavio sam oktan bustera u benzin i natrimao iglice po manuel.
Motorac je radio mnogo bolje nego prije ali nazalost problem nije otisao.Sada prima gas bez problem ali kad se ugeje nece da primi mala gas od ler,znaci:kad se ugreje iz ler bez problem prima puna gas ali ne prima mala 20-35% gas i pocinje da kaslja te puca-dodaje gas-namali gas i tako ali veoma brzo.Izgleda da to su te datonacije.
Sledece bice ubacivanje dihtunge pa nadam se da ce pomoci i da nece da namali na silina :-\ jer sad je veoma jak ali nekontrilirana energija.
Darko@ hvala na info.Svatio sam da ovaj problem nema veze sa trimanje iglica.
Marko@sta je to cadjava? uradicu sve sto si rekao mada to sa smirgle.....ja smirgla i klip bas nije dobra kombinacija.
Vratila mi se boja na lici,aj bice valjda dobro,pozdrav.

Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #56 on: May 28, 2010, 05:21:03 PM »
Sada sam video na slikama da nemas difuzor na karburatoru,isti onakav kakav si mogao da vidis na Mircetovom motoru.Sigurno ti motor mnogo trosi jer pola goriva izvlaci iz karburatora prema van.Ako bolje zagledas to se moze i videti.Zbog toga dobija manje goriva na malom gasu.Verovatno si zbog toga morao i glavnu diznu vise da odvrnes.Izgled difuzora se lepo vidi i na mom postu Rowena-Dolmar.
ex pseudonijum: licider

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #57 on: May 29, 2010, 05:52:58 PM »
Cunder koji se nahvatao na glavu i celo klipa zna da se u radu uzari i onda predstavlja novu svecicu samo joj je mana previse ranijeg paljenja sto nedozvoljava motoru da radi na leru gasi se od prerane eksplozije koja bukvalno zaustavi motor.  (work)

Meni je to pretstavljalo problem (cadj=cunder), ali sam ipak zamenio i svecicu.
Kada budes stavljao novi duhtung, proveri da ti glava cilindra i klipa nisu ovakvi:








WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #58 on: May 31, 2010, 10:07:07 AM »
Postavio sam nov dihtung od 1.5mm,sredio to sa karburator kako sam ranie rekao i radi najbolje do sada,ali pojavio se novi problem.Imeno sve radi savrseno ali kad penjem po 90% motor gasi.Primetio sam da je iz karburator izaslo benzin u neki moment letenja(poznaje se na model jer nema od gde drugo da se to isprska).Zbogatio iglicu za visoki i nije gasio nego smanjivao rpm i da nisam nesto uradio sigurno bi ugasio.Nisam uspeo da pokusam jos jednom jer mo je baterija na stanica riknula.
Idem danas ako sve bude kako treba da pokusam sa malo bagatija smesa pa da vidimo.
Marko@Ocistio sam bas taj del kolko sam mogao.Bilo je dosta prljavo ali ne tolko.
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: QQ YAK 54 184CM COMPLETE COMBO
« Reply #59 on: May 31, 2010, 11:02:50 AM »
Stavi difuzor na karburator.

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!