AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

GoPro nosač kamere, verzija 2

<< < (2/4) > >>

danko:
Nick može da mi se vrti oko 220 stepeni (110 stepeni u svaku stranu), međutim nije to problem, problem je što se oni spajaju tako što se na sastavu sa donje strane ubaci kontra parče i tako zalepi ili stegne metalnim pločicama... I onda kada se vrti, svaki put kada to naiđe na zupčanik nastaće udarac koji će zavibrirati kameru... Ne mora opšte da se okreće za 360 stepeni, dovoljno su zupčanici blizu jedan drugoga da on nema mnogo lufta na praznom kaišu, i taj spoj će stalno udarati negde..

Rešenje toga bi bilo da uopšte ne spajam kaiš, već da ga zašrafim/zalepim za ispod odsečeni deo, i da onda razdvojim zupčanike za nekih 6mm koliko imam prostora, i taman tako zategnem kaiš. Recimo ovako:


Ali za sada ću probati sa zupčanicima, a to sa kaišem uvek mogu u budućnosti da probam, bez ikakvih izmena na nosaču..

djbojan:
Bravo,  tacno tako, znaci iseku se i krajevi ucvrste, to je i najbolje resenje za sad !

danko:
Delovi za GoPro nosač V2.0 su mi skoro svi gotovi (ostalo je još da mi urade ležište za GoPro ali to će biti još večeras gotovo), pa sam uradio jedno brzinsko sklapanje da vidim kako delovi naležu.

Uglavnom čovek koji je radio CNC isecanje je posao uradio brutalno dobro, čak je i ošmirglao ivice pre nego što mi je isporučio delove.

Vitroplast je rađen na CNC ruteru, zupčanici i distancer na CNC laseru, a ova ležišta za kuglični ležaj i osovina za roll na običnom strugu


Ležaj se nalazi u sendviču između ova dva dela, i kada se ubaci unutra i malo jače upresuje rukom da sve legne kako treba, i rotiranje je besprekorno.



Ovo je polu-gotova varijanta, i ovo sve ovako sa servoima je teško 220 grama, od čega su samo metalni šrafovi teški 40 grama.



Tu još treba da dođe ležište za GoPro od klirita, prstenovi i gomila M2 šrafova za prstenove, ali to sve cenim da će dodati možda još nekih 40-50 grama na težinu maksimalno.

Ostalo je da sačekam to ležište za GoPro, lakiranje vitroplasta, bušenje rupa na zupčanicima i šrafljenje za servo, i još ću da vidim da li da metalne šrafove menjam sa plastičnima ili da ostavim ovako kako jeste.

djbojan:
Da sam na tvom mestu, samo bi ga lakirao da se ne prlja lako i kraj, i ovako izlgeda Extra!  (res)

vpilic:
Servo koji koristis za ovaj nosac je onaj super brzi sa HK??
Postavi link

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version