Author Topic: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama  (Read 9274 times)

Offline conestef

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #15 on: December 15, 2012, 12:00:02 PM »
Kolege da nema neko slucajno na pozajmicu/iznamljivanje/prodaju ovaj dodatak za programiranje atmega cipova sa HK? Treba mi da fleshnem ESC-ove...


Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #16 on: December 15, 2012, 03:06:31 PM »
Ljudi, ja sam živi primer razlike fleshovanih i nefleshovanih esc-ova, čista magija!

Boki samo napred i hvala još jednom za moje esc-ove!


Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #17 on: June 04, 2013, 07:43:38 PM »
Ima li neko da bi mi isflesovao HK BS 40A? Ja sam probao da flešnem jedan, ali nisam uspeo. Probao sam sa programatorom, i sa izvodima kao što piše na netu. Sad se samo javlja melodija na početku a ostalo ništa ne radi. Učitao sam BS40a.hex simonk. Pomagajte.

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #18 on: June 04, 2013, 08:15:28 PM »
Imam flesovane ESC sa SimonK firmware kojima sam podesio opseg gasa. Sada sam promenio radio prijemnik i hteo sam opet da podesim opseg gasa ali nikako da udju u mod programiranja. Imal li neka "caka" ili mora ponovo da se flesuje?

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #19 on: June 10, 2013, 05:48:03 PM »
Uspeo sam da uradim 5 komada ali mi sad fali jedan. Na žalost nema ih vise u Hobby Kingu. Ako neko ima, kupio bih ga. U pitanju je Hobby King Blue Series 40A.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #20 on: June 11, 2013, 12:04:05 AM »
Imam flesovane ESC sa SimonK firmware kojima sam podesio opseg gasa. Sada sam promenio radio prijemnik i hteo sam opet da podesim opseg gasa ali nikako da udju u mod programiranja. Imal li neka "caka" ili mora ponovo da se flesuje?

Mislim da je u ranijim verzijama to moglo opet da se setuje, mada kada sam ja fleshovao moje esc ta opcija nije vise bila moguca-e kako sad stoje stvari ne znam...  ")
...flashuj opet...mada ne vidim razlog sad opet da manjas opseg gasa?
Ja na tri stanice (jr 72MHz, 9x, mx22 sa jetijem) i xx prijemnika nikad nisam imao problema zbog toga...kad jednom setujes taj opseg nema potrebe da ga diras-osim ako ga nisi dobro podesio u startu...?
 (<--)

Offline Adde

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #21 on: June 11, 2013, 08:51:57 AM »
@cakra Prelazim sa Spektruma na Futabu, zbog toga treba da podesim opseg gasa.

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #22 on: June 14, 2013, 03:01:01 PM »
Ja cu moje isflesovati pa me zanima koji firmware da koristim za ove elektronike:
TURNIGY Plush 30amp Speed Controller, v3.1

ako moze nesto da ne jurim puno po netu. Ne bih bas da ih spalim jer sam imao lose iskustvo sa nekim ranije koje sam flesovao. Mislim da je problem bio sto nije bilo originala za njih pa sam ja nesto nako ubacivao.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #23 on: June 15, 2013, 09:09:11 AM »
????
starting point

http://wiki.openpilot.org/display/Doc/RapidESC+Database#RapidESCDatabase-ESCSpreadsheetbyTomSn0w

Kao prvo pogledaj da li su atmel ili silabs ukontroleri u pitanju...jer sad vec ima tu svega i svacega u upotrebi u poslednje vreme.
Naravno, posle flashovanja nikako ih nemoj odmah probati sa batt. nego preko nekog ispravljaca sa mogucnoscu ogranicenja struje...pa ako i pogresis hex neces spaliti esc :)...

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Flashovanje Simonk firmware-a kolegama
« Reply #24 on: June 15, 2013, 09:16:41 AM »
ok, to sam gledao vec, nisam ih otvarao, nabavicu 4 komada samo za to pa da ih flesujem, ako ode neki neplanirano da imam u rezervi. sad imam samo tih 4 na quadu