Author Topic: problem sa servom  (Read 3570 times)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
problem sa servom
« on: August 16, 2012, 04:05:09 PM »
Kupio sam nov DS 1015 i sve je funkcionisalo do pre dva dana ok, medjutim , on i dalje normalno rad bez opterecenja ,samo se desi da kad je pod opterecenjem da odjednom "odlepi"  ") pocne nekontolisano da se okrece... onda moram da ugasim auto pa polsle restarta sve bude ok bez opterecenja... primetio sam , mozda to i nije cudno da se osovina servoa(ili kako se vec to zove) na koju se šrafi rucica , moze da se izvuce malo , pola santimetra, nisam bas siguran da je to moglo ranije .... sta da radim , da li je on gotov ili mu ima nade? Mozda ima nekog kome bi ga poslao da ga pregleda, posto ja se nerazumem u struju ...

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: problem sa servom
« Reply #1 on: September 22, 2012, 09:11:27 PM »
Jel si ga izlecio? Ne bi trebalo nikako da osovina izlazi napolje :).... meni je odlepljivao savox 1283 dok nisam stavio dodatni BEC

 (pijemo)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: problem sa servom
« Reply #2 on: September 22, 2012, 09:33:23 PM »
Kupio sam nov DS 1015 i sve je funkcionisalo do pre dva dana ok, medjutim , on i dalje normalno rad bez opterecenja ,samo se desi da kad je pod opterecenjem da odjednom "odlepi"  ") pocne nekontolisano da se okrece... onda moram da ugasim auto pa polsle restarta sve bude ok bez opterecenja... primetio sam , mozda to i nije cudno da se osovina servoa(ili kako se vec to zove) na koju se šrafi rucica , moze da se izvuce malo , pola santimetra, nisam bas siguran da je to moglo ranije .... sta da radim , da li je on gotov ili mu ima nade? Mozda ima nekog kome bi ga poslao da ga pregleda, posto ja se nerazumem u struju ...

Otvori ga pa vidi, i meni je bio isti slucaj to nekontrolisano kretanje ja otvorim, naravno servo Metal gear osim jednog jedinog zupcanika
koji je plastican i na njemu zupci pukli, a u pitanju se servo HP SF5.
I sta sad moram sve da kupujem novo (mislim zupcanike) a koji su malte ne ko novi servo  (:sok:) (:sok:)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: problem sa servom
« Reply #3 on: October 03, 2012, 09:26:31 PM »
mislim da je odsluzio svoje, osovina koja drzi jedan zupcanik,ona ulazi u kuciste servoa[ poklopac], do nje je problem bio.Ona je "razglavila" svoje leziste i to je kraj price, ona vise nema poziciju a samim tim i zupcanik je proklizavao ... Dosta mi je pomogao oko ove diagnostike i vlada iz RC Srbija , decko je skroz ok i bas se zalozio bio da resimo ovaj problem. Sta sam uradio: "podlozio" sam osovinu malim parcetom metala da ulazi dublje u kuciste i u "zdrav " ne razglavljen deo , zasad je ok , ali sam narucio novi servo jer ovo nije neko krajnje resenje ...