Author Topic: Bandi  (Read 4829 times)

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Bandi
« on: August 30, 2012, 11:37:47 PM »
Pozdrav svima,
Zovem se Andraš Balogi, ali me pijatelji oslovljavaju sa Bandi. Skoro dve godine se bavim Rc modelarstvom, i zaista uživam u izradi modela. Do skora sam sastavio nekoliko modela međutim sobzirom da sam početnik u ovoj oblasti, nikako nisam znao da prvo gde i kako nabavim opremu a nakon toga da istu ugradim u modele. U pomoć mi je pritekao Gabor i nakon nekoliko mail-ova i dopisivanja preko Skype-a sa drugarom Dejanom ( koji isto je odprilike stigao negde kao i ja ) otišli smo kod Gabora koji nam je nesebično ispričao puno toga. Proveli smo ceo dan kod njega, videli puno toga i zapamtili sve što smo mogli  :). Na žalost tom prilikom nismo videli kako modeli lete pošto vreme nije dozvoljavalo ali na rastanku Gabor mi je poklonio MIG 29 EVO III sa obavezom da ga opremim i poletim. Prošla je tako skoro godina i ja sam na moje veliko zadovoljstvo i sreću skupio svu opremu i proslog vikenda ( 25.08.2012)  sa nekoliko modela krenuo put Bečeja gde smo sa Gaborom sastavili Mig-29 Evo III i kasno popode isti i poleteli na zalivnom polju. Moja sreća je bila neizmerna, Gabor je podigao model , a ja sam ga uz njegovu pomoć nekoliko puta okrenuo a nakon toga ga je on spustio, tako da sad i ja posedujem model koji uspešno leti i konačno sam u pravom smislu uplovio u ove vode. Naravno predstoji mi još vežbanja na simulatoru ali se nadam da ću do kraja sezoni uspeti i samostalno da letim.


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Bandi
« Reply #1 on: August 31, 2012, 12:17:00 AM »
Dragi Bandi,

dobrodošao na naš forum. Nama je drago kad vidimo dovoljno novih modelara ovde da znamo da i neij sve ovo u prazno.

Gaboru svaka čast na pomoći, ali manje nismo ni očekivali. :)  (res)

Ako treba bilo kakva pomoć, pitaj slobodno, uvek se ovde nađe neko raspoložen i da pomogne. I nadam se da se vidimo na nekom od sledećih skupova.

Još jednom,
DOBRODOŠAO!  (<--)

branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Bandi
« Reply #2 on: August 31, 2012, 01:22:37 AM »
hvala, imću to na umu, i svakako vidimo se na nekom od sledećih skupova
pozdrav

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Bandi
« Reply #3 on: August 31, 2012, 12:11:33 PM »
 (pijemo)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Bandi
« Reply #4 on: August 31, 2012, 02:41:18 PM »
Pozdrav Bandi! Priključi se RC bandi  :big smile
Lepi su tvoji džet mdeli, ali ipak preporučujem pravi model za početak. Radi se o Pink Stick 10e koji si sigurno već video...
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7766.0.html
Pozdrav, Laslo


Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Bandi
« Reply #5 on: August 31, 2012, 02:58:42 PM »
hvala Laslo, već razmišljam o nekom modelu, samo jos da ga uklopim u buđžet  :big smile
pozz.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bandi
« Reply #6 on: August 31, 2012, 03:21:08 PM »
Pozdrav Bandi!!!  ()-() Dobrodošao i na forum!!!
Znači poslušao si moj savet, ako si već postao pravi RC-aš, i letiš, red je da pišeš par reči  na forumu.
Nek te dugo služi taj model, i da naučis "samo" toliko na njemu koliko sam naučio ja. Ne brini, uskoro ćeš i ti tako da letiš kao svi mi, ali moraš vežbati. Bez toga ne ide. Drago mi je da su ti utisci pozitivni.
(<--)Kako je napisao T.E. za neki sledeći model... poslušaj ga... model si već video kod mene, tako da...


Gaboru svaka čast na pomoći, ali manje nismo ni očekivali. :)  (res)

branek

Hehe... Sad još da imate i neka očekivanja od mene... Nisam sebičnog karaktera, kome mogu, rado pomažem... ali o tome ste već mogli da se uverite. Specifičan je ovaj naš hobi, i red je da pomažemo jedni drugima.
 (pijemo)

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Bandi
« Reply #7 on: August 31, 2012, 03:26:17 PM »
Hvala Gabore na podršci i na pomoći, i kao što smo se dogovarali  u dogledno vreme i pravi model
pozz

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Bandi
« Reply #8 on: October 21, 2012, 10:25:30 AM »
Pozdrav svima, :) juče se desio moj prvi samostalan let. Leteo sam MIG 29 koji sam na poklon dobio od Gabora. Nakon puno sati letenja na simulatoru odvažio sam se da se oprobam i uživo. Bilo je bolje nego što sam očekivao, i pored vetra koji je pomalp duvao uspeo sam da ga poletim i da upravljam sa njim bez problema. Poleteo sam ga po nekoliko puta, i svaki put sam ga spuštao bez problema. Osećaj je bio neopisiv i izuzetno sam uživao.
Na moju žalost, snimak nije uspeo zbog nekih problema sa kamerom, ali bila su tamo neka deca koja su snimala sa telefonima , ako uspem da dobijem te snimke uskoro ide i video. :)  (<--)
 

Offline Bandi73

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
  • nebo je granica
Re: Bandi
« Reply #9 on: October 21, 2012, 06:52:57 PM »
 (<--) i danas je bilo letenja, potrošio sam dve baterije i uprkos vetru i poteskoća na samom početku, manjeg pada  :-[, gde se nos modela oštetio ( ništa strašno, što privremeno ne može da reši malo lepljive trake ) sve ostalo je bilo odlično  :)aplauz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Bandi
« Reply #10 on: October 21, 2012, 09:14:45 PM »
Čestitam ti za samostalan let! Nos modela da te ne brine... U početku, to je potrošni materijal  :hehe  Do neke granice ga samo odšmirglaš i malo prefarbaš, ali kad već baš puno fali, odsečeš parčade stirodura ili izofllora i nalepiš opet...  (work)
Najvažnije je de što više letiš model i da se lepo navežbaš...
Srećno i u buduće, i da se nacrtaš što pre na livaldi  (<--)