Author Topic: Pozdrav iz Novog Sada :)  (Read 2332 times)

Offline Resanana

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Pozdrav iz Novog Sada :)
« on: September 08, 2012, 09:33:31 PM »
Pozdrav svima! Zovem se Nenad i kao sto pise u naslovu iz ns-a sam :)
Imam dobrih 27g, ozenjen, jedno dete(za sada/vanbracnu ne racunam).
Bavio sam se godinu dana Airsoftom imao sam neke ludacki neizvodljive
projekte prapravljanja replike iz obicnog kalasa u nas M70 i naravno par
puta sam odustajao posto je zahtevalo dosta ozbiljnog alata ili ti ozbiljnijih
majstora od mene i jos ozbiljnijih delova ;) pa eto u tim momentima sam
gledao rc avioncice i slicno ali nisam imao para da zapocnem bilo sta pored
troskova u airsoftu. Pre nekih 15-ak dana sam zavrsio m70 projekat i odlucio
da stavim AS sa strane i da se malo informisem o RC ovde kod nas i nekim cudom
izguglao ovaj sajt i polako poceo da se informisem. Pre deset dana sam kupio neki
nine eagles spitfire i posto nisam mogao izdrzati rasturio sam ga kompletno za nekih sat
vremena pao je barem 15 puta direktno na nos u zemlju a poslednji let je zavrsio
padom pri punoj brzini direktno u beton i to je bio kraj selotejpa :D posle toga
gledajuci neke modele sa ovog sajta sam nabavio alat tj napravio alat za secenje
po vasim uputstvima zica iz fena i punjac od telefona 5v i nznm koliko mah ali dovoljno
da sece lagano stirodur ili kako vec to da nazovem sto ide ispod laminata (ostalo mi
od prosle godine) I eto prebacim elektroniku lagano malo produzavanje zicica i prenosnih
sipkica za servoe i svako vece jedan pa ujutru pre posla napravim 10-ak krugova
i zabijem ih u zemlju i to je to. Do sada sam napravio 5 komada sinoc zadnji jutros 2 leta
a treci naravno fatalan ;) Naravno planiram uzeti neki jeftiniji TX tj konkretno turnigy9x
pa da mi traje i kada (ako ikada) postanem pravi modelar i iskusan letac ovih zivotinja :D
i naravno sve sto ide za jedan ozbiljniji avioncic. Mislim da cu u narednih 3-4 meseca uspeti
sastaviti potrebnu elektroniku i polako krenuti u pravljenje nekog cuda od tih izolacionih
materijala :) Mislim da cu ovde naci potrebnu pomoc pogotovo oko izbora motora esc baterije
servoa posto iako sam se informisao mahom gledajuci hbk sajt i pregledao prizvode
mislim da mi treba strucno misljenje oko setupa avioncica, nema se bas para za bacanje :)
Nadam se za godinu dve da cu moci na nekom od susreta sa iskusnim svetom poleteti ptice
pa makar se zakucao :D ;)

Pozdrav svima i nadam se kvalitetnom druzenju sto na forumu sto uzivo i uspesnoj saradnji.
I naravno da povucem barem 2-3 coveka da udju ovu pricu :)  :)aplauz

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Pozdrav iz Novog Sada :)
« Reply #1 on: September 09, 2012, 12:30:34 AM »
Dodji sutra predveče na Čenejski aerodrom...

Pozdrav

Mirče