RC MODELI HELIKOPTERA > HELIKOPTERI - IGRAČKE

TREX 100X - pitajte ako vas nesto zanima :)

<< < (5/6) > >>

nedbojsa:
+1 za 911 praktično je gotovo neuništiv, pouzdano znam da ga je Sasa barem 4 - 5X ne namerno davio u jezeru, fontani... Nakon akcije spašavanja izvadi bateriju i stavi heli na sunce i kad se prosuši radi kao nov!

sman:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10943.15.html

peter.k:
zdravo
Drago mi je sto ima hobista , koji su pronasli dobar model (= pouzdan, nekvarljiv , jeftin)
Kinesko i jeftino, ne znaci #smece# , uostalom vecina moderne  elektro -industrije  , je koncentrisana u  Kini, i oni prave proizvode po zahtjevima trzista , u ogromnom rasponu kvalitet/cijena . Cinjenica je da ljudi sa Balkana vole da kupe upravo jeftino ( iz bezbroj razloga) , pa onda kritikuju nizak kvalitet robe , i daju svemu  nepravedan atribut , poput #jeftina kineska  elektronika -smece# .  To je neutemeljeno , uostalom i sva brendirana elektronika se proizvodi u Kini (npr. AJFON), a svjetske  kompanije vrse distribuciju i marketing , te po tom osnovu ostvaruju ogromne profite, dok radnici strajkuju zbog malih plata  ( Cijena kostanja navedenog telefona je ispod 200 $, u fabrici koja ga pravi, a maloprodajna cijena je svima poznata >600 $.
Ovaj koncept- #transfer  prljave industrije i  tehnologije u Kinu i dr. , a trgovine ( koja raspodjeluje profit ) i finansijskih usluga  u Evropu i Ameriku , je rezultat djelovanja ljudi , koji odavno nisu na sceni, to su-  Ronald Regan i M. Tacher, Ideja je nastala  prije dvije i po decenije , a danas vidimo rezultat njene primjene . Svojski su je podrzali i pokret zelenih u citavom svijetu .  I super da je tako .
Zamislite samo,  naprimjer, da Bosch  ili Siemens prave ove igracke , koja cijena bi im bila !!!  10x veca.
To bi bio HOROR. a ovaj hobi rezervisan za tzv. elitu .
Dakle sreca je za obicnog covjeka na Balkanu , da postoje fabrike kao Walkera, Nine eagles, Skytech, i Wltoys, koji imaju cak i skroman razvojni i istrazivacki potencijal .
Meni , licno Align kao marka , nije prihvatljiv , zbog cjenovnog ranga njegovih proizvoda .

Jedna info > relativno nova firma u ovoj bransi RC LOGGER , je upravo lansirala  relativno jeftin kvadrokopter (120$) pod imenom #Eye Xtreme# sa brushless motorima i 2 senzora - Ziro i Akcel.
Nosivost 50-100 grama, sto znaci  da moze posluziti kao FPV platforma , i nositi mini kameru 808 -16v ili Mobijus , cak mozda i GO PRO .
Pozdrav iz Banja Luke

peter.k:
Dodatak,
motiv za ovaj opsiran clanak je bio problem  novih hobista , oko izbora PRVE letjelice.
Ujedno to je  bio i za mene  veliki  Problem , i nisam nasao kvalitetna odgovor na ovom forumu.
Svi preporucuju nesto brendirano i jako skupo.
Moram se referirati na clanak , koji tvrdi-
.....Sa kinezima, jako tesko, jer svaki njihov model treba da se dotera, doradi, sredi i preradi da bi bio u funkciji,(pod uslovom da stignu elementi ispravni ili da ne crknu cim se povezu..
Znaci brendiranim proizvodom izbegavas sve te kineske polufazone da se bavis modelom i delovima, za koje u pocetku i ne znas koji cemu sluzi i kako treba da radi i zbog cega je u stvari tu, i sto mozda ne radi i sto je mozda odmah vrisnuo.. vec se odmah bacas na letenje ili voznju i osnovni uzitak zbog cega si to i kupio...  ...........

DAKLE, POSTOJI JEFTINI I DOBAR MODEL helikoptera ,za pocetnike .
 Do ovog saznanja sam dosao  skupo u novcu i vremenu , kupujuci bezbrojne lose i neupravljive modele , protekli su mjeseci dok nisam prvi put uspjesno poletio-lomeci brojne helikoptere i muceci se sa njima .
I sada zelim podijeliti ovu informaciju sa drugima ( atipicno za ovaj prostor- dijeljenje iskustva i znanja, bez protu-naknade i muke).
Kao da se svi ( na ovom  forumu) trude zbuniti , ionako zbunjenog pocetnika, presirokim tehnickim opisima, savjetima da kupe opremu od nekoliko stotina EUR-a, sto ih logicno plasi i odbija ( vecina pocetnika nisu ni sigurni da ce ostati u ovom hobiju-zele samo da probaju , pa ce vidjeti , sta dalje , ako im se dopadne ).
 Ne vidim namjeru ni kod koga  ,da se iskustvo i znanje podijeli olako , vec  po principu da se svako sam mora pomuciti , kao i drugi prije njega . i Da bas svi moraju krenuti od nule. Ne slazem se sa ovim bazicnim stavom, jer on ne omogucava napredak generalno , i kao rasprostranjen stav na ovim prostorima  je regresivan i negativan.

Dakle, idealno  resenje  za pocetnike definitivno postoji i zove se  - WLtoys v911 , ima 4 kanala, dobar domet, robusnu konstrukciju- prezivljava bezbrojne padove .
 I nista ne treba dotjerivati ,preradjivati (samo trim podesiti ) i leti , skoro neunistiv, prema iskustvu mnogo korisnika.
Nece vas frustrirati ,  naprotiv .
Krunski dokaz za moje tvrdnje je broj prodanih komada >( Sold: 11.949) , kod firme  banggood.
Trziste ne moze toliko pogrijesiti !!!
Poslije njega, odlucite sta dalje, veci model je  V912, takodje sa 4 kanala i iste firme , relativno nov , ali ima uspjesnog starijeg brata sa pedigreom .
Savjet  pocetnicima, sve info i savjete trazite na drugim forumima u svijetu - rcgroups.com
sretan let .

Vaci:
Eto ja promenio vise ne znam ni koliko mikro helikoptera, i NI JEDAN JEDINI nije bio kako treba. Izgleda da je tu stvarcicu teze napraviti kasvetno nego avioncic. Jedino nisam probao taj v911. To je isto sto i FP100, ima ga Vlada iz RCSrbije. Kazu da je ok i to je vec spomenuto. Takodje ima i neka polu uspesna/neuspesna tema o kineskim helikopterima. U svakom slucaju hvala sto si podsetio ljude na nesto o cemu je vec pricano... Ja sam batalio mikro helije za sada jer su me kostali djavo i po a nista od njih nisam dobio....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version