Author Topic: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme  (Read 8519 times)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« on: October 24, 2012, 10:00:34 AM »
Pozdrav ljudi!
Pre nekog vremena mi je stigao ovaj simpatični autić i moram vam reći da sam za sada prezadovoljan!
Ne bih da ispadne reklama za HobbyKing ali mislim da za ovakav kvalitet i performanse, koje pruža za nekih 70-80€, koliko izđe sa sve dostavom, nemoguće dobiti na drugom mestu.

Odlična zezalica za male pare  ;)  Pošto idu hladni dani, evo prilike da nabavite svoj primerak za neke zatvorene terene. Mislim da je za tu varijantu idealan. Ja ga bukvalno svuda nosam/vozam u rancu/gepeku, i kad se ukaže prilika okrenem koji krug.  ;D

Za sada nisam imao nikakav peh, sve je na mestu a delovi i nadogradnje su dostupni po smešnim cenama!








Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #1 on: October 24, 2012, 03:26:06 PM »
:)

Planiram da uzmem te tockove za KMI i voznju po asfaltu. Kako ti se cini njihov kvalitet?

Sta je unutra? Mogao si koju fotku bez maske :)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #2 on: October 24, 2012, 04:33:07 PM »
Ha...biće!

Ma gume se za asfalt lepe ko muve za  (___) lepak! Kvalitet dobar! Ja sam planirao da uzmem one njihove za drift, da malo isprobam ...

Ispod maske se krije zver  :hehe

Ovde imaš neke detalje...

Evo još malo slika...













Točak u krupnom planu  ;)


Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #3 on: October 24, 2012, 05:21:23 PM »
Pravi zvrk,svidja mi se

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #4 on: October 25, 2012, 08:43:07 AM »
Odlicne slike!

Uz one za drift se dobiju i adapteri za 12hex?!

Koliko mi se cini, uz par delova se lako pretvara u off road varijantu jer im je baza ista (mozda je servo ipak jaci kod offroad verzije).
Slaba tacka je onaj zupcanik (prvi od motora). Lako dotakne podlogu (mada tesko kod tebe jer vozis po asfaltu...). Krti su i oni "knuckless" na prednjim tockovima. Ali to Vlada moze vise da ti kaze...

Cene rezervnih delova su hit :)

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #5 on: October 25, 2012, 12:55:46 PM »
Da ima nekih delova koji su loši ali ipak poredjenje smo radili sa KMI tako da je to "loši" relativno. Ali mislim kada bi poredili sa nekim drugim proizvođačima tipa ANSMAN,REELY... ovi naši Kinezi su extra i po kvalitetu i po ceni modela i delova.

Gume su extra JLZ moramo i mi da uzmemo da ne cepamo one naše za 8,40dokica.

Auto je super narocito ova verzija ! :)aplauz


Odlicne slike!

Uz one za drift se dobiju i adapteri za 12hex?!

Koliko mi se cini, uz par delova se lako pretvara u off road varijantu jer im je baza ista (mozda je servo ipak jaci kod offroad verzije).
Slaba tacka je onaj zupcanik (prvi od motora). Lako dotakne podlogu (mada tesko kod tebe jer vozis po asfaltu...). Krti su i oni "knuckless" na prednjim tockovima. Ali to Vlada moze vise da ti kaze...

Cene rezervnih delova su hit :)
« Last Edit: October 25, 2012, 12:58:37 PM by vladad »

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #6 on: December 20, 2012, 12:26:08 AM »
Ja sam vlasnik Buggy-a Turnigy......i ako me je carina odrala opet mi je drag :)  sto se tice delova, na zalost jako su krti, plastika jbg xD  najveci promasaj je sto na off road model nisu napravili neki stitnik prednjeg dela, rol bar neki....posle par lomljenja prednjih delova na gluposti, ja sam uspeo da napravim neki mali rol bar, i dosta znaci...ono sto trenutno zelim jeste da stavim tockove sa 1/10 modela....pa vas iskusne i upucene pitam, posto sam ja aero modelar i nisam uopste upucen sa ovim a gotivni su mi, kakav meni adapter treba da bih ja upasovao te tockove....gledao sma neke adaptere na Hk al neki kazu da ne mogu oni i ako se dimenzije slazu. 
jel ima neko ko je pravio te male adaptere za 1/16model..?  (<--)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #7 on: December 20, 2012, 10:56:58 AM »
Da, ne slazu se jer njihovi 1/16 modeli imaju hex 8mm i rupu za osovinu 3mm. Problem je sto na 1/10 tockove u vecini slucajeva ide  hex 12mm rupom od 4mm.



Ono sto sam ja video kao resenje, a svakako sam planirao, je kupovina ovih tockova uz koje se dobijaju hexovi 12mm za osovinu 3mm. Da li se mogu posebno kupiti, ne znam.





Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #8 on: December 20, 2012, 11:35:19 AM »
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23498__Red_Aluminum_Wheel_Adaptors_with_Lock_Screws_4mm_12mm_Hex_.html
to su ovi adapteri samo sto je kod ovih adaptera minimalni precnik rupe osovine 4mm a na 1/16 je 3mm ne znam zasto ne rade ovakve....

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #9 on: December 20, 2012, 11:42:47 AM »
Mislim da se kod ovih adaptera 4mm odnosi na sirinu odnosno debljinu hexa, ne na precnik rupe ...

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #10 on: December 20, 2012, 02:15:09 PM »
nije mi jasno da na HK nemaju takvi adapteri da se nabave, bas glupo....a sto se tice ostalih delova, cene su presmesne  (yay) jedino nisam za moj mogao da nadjem onaj glavni veliki zupcanik, ne znam da li su isti...mislio sam njega da uzmem da imam u rezervi jer sam dosta delova porucio za ne daj boze, jedino njega nisma nasao medju delovima..   (nene)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #11 on: December 20, 2012, 02:50:44 PM »
Treba imati ovakav autic,ja imam Kyosho TF-05 ,drzim ga u gepeku. Sad jedva cekam da krenemo u nabavku u neki veci rodic ili metro ,tempo ,idea. Oni svi kupuju a ja se zezam po parkingu sa njim :)))

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #12 on: December 20, 2012, 03:18:53 PM »
1/10 bauggy su najbolji za off, ovi 1/16 su mnogo niski za off...ali po snegu sto dobro iduuuuu :))) inace mislim da za ovaj moj model, bas je prejak motor stavljen.....prvo sto nema blagi star nego odmah jurne a drugo pri toliko velikoj brzini slaba mu je kontrola, pa sam morao na trimeru da ga ustrojim  (:sok:)

Offline JLZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #13 on: December 20, 2012, 04:22:47 PM »
Mislim da se kod ovih adaptera 4mm odnosi na sirinu odnosno debljinu hexa, ne na precnik rupe ...

Ovo mogu da potvrdim jer ih imam kod sebe. 4 je sirina (offset). 5mm je rupa.

Dakle, ne sluze mi nicemu jer je osovina 4mm :)

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Turnigy 1/16th Mini Rally Extreme
« Reply #14 on: December 20, 2012, 04:40:03 PM »
cek, cek....12mm je precnik adaptera za 1/10 modele to je ok, ali sirina rupa je problem jer na tim 4mm a kod modela1/16 je 3mm...jel tako?