Author Topic: Moj drugi FPV projekat - EasyStar  (Read 27115 times)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #60 on: August 05, 2009, 11:48:45 AM »
Razlog je verovatno interesantan.?
Sigurno jeste, ali jos nije utvrdjen!  oo)) Model je prosto prestao da odgovara na komande i krenuo po svom. Kad smo ga nasli sve je radilo. Jedini razlog koji meni pada na pamet je polozaj antene video predajnika. Iz ko zna kog razloga sam je okrenuo na stranu, tako da je dosla blizu OSD-a. Medjutim to ne objasnjava gubitak kontrole na nekih 150m od uzletne tacke, a par minuta pre toga sam bio dalje, na vise od 200m u pravcu pruge ka Batajnici. Koji su to gremlini dosli (osim Gileta) to mi uopste nije jasno! mmmm

Jako sam srecan sto je model prosao skoro bez ostecenja (malo nagnjecen nos). Brzina na "sletanju" je bila oko 50km/h!

Moram se zahvalim celoj ekipi koja je tog dana bila na letenju! Predvodjeni Giletom smo nasli moj, a malo kasnije jos jedan model (branek) u livadi.

Posle ovog iskustva sam porucio Spectrum modul za stanicu. O prelasku na RC 2.4GHz sam razmisljao jos prilikom nabavke video linka. Posto i mikrotalasne pecnice rade na istoj frekvenciji ocekujem kuvane gremline! Res kuvane! :pop:

Razlog je nepodnošljivo prozaičan, desio se - Gile :mhm.
E, naravno, on će sada da kaže te kako je došlo do gubitka signala, te semaliranog uglobljavanja, te... ko zna šta još. Kad sam pogledao u tom pravcu - on je držao stanicu, pa ti sad vidi. Ma, naviklo to na ricinus do guše, na  (work)... Ja i ne verujem da mu je Zoran dao stanicu!?! Mora da mu je oteo!

Istini na volju Gile je zamoljen da pomogne! Sve ostalo je cista zezancija, a bice toga jos kad vas dohvatim za gusu! (kush)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #61 on: August 05, 2009, 12:29:35 PM »
Istini na volju Gile je zamoljen da pomogne!

Ova rečenica se ima tumačiti isključivo kao odraz zoranove finoće i dobrog kućnog vaspitanja.
« Last Edit: August 05, 2009, 12:31:06 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #62 on: August 05, 2009, 02:29:16 PM »
Quote
Ova rečenica se ima tumačiti isključivo kao odraz zoranove finoće i dobrog kućnog vaspitanja.
Priznanje da ove osobine ne krase i tebe Lazo je za svako postovanje  (res)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #63 on: August 05, 2009, 02:44:12 PM »
 4e
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #64 on: August 05, 2009, 03:21:09 PM »
Eee Lazo pijes kafu/caj a ne zoves! Opet dajes gremlinu Giletu materijal za prethodnu primedbu na vaspitanje.
Elem, ovu raspravu cemo nastaviti uz neko pice na nekom drugom mestu ili cu da Vas banujem sa svog topika! (kush) (offtopic)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #65 on: November 18, 2009, 04:55:38 PM »
Par pitanja...
A koliki je delay u prenosu slike? Sta mislis o varijanti da servo koji kontrolise pokrete kamere vezes na rudder?
Koliki je okvirno domet setup-a koji imas?
Kad prelazis na ovakvu vrstu leta? :)
« Last Edit: November 18, 2009, 05:01:09 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #66 on: November 19, 2009, 10:32:14 AM »
Kasnjenje slike neprimetno. Jedan servo kamere je na ruderu, a drugi na flapsu. Plus na predajniku imam prekidac kojim kontrolu kamere prebacujem na headtracker domace proizvodnje.
Sada sam u stanicu ubacio Spektrum-ov modul
http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5543&Product_Name=Spektrum_DSM2_AIRMOD_JR__w/AR7000_
tako da je domet dosta veliki, ali ne mogu da ti kazem koliki. Ja sam isao do 700m horizontalne udaljenosti i 500m u visinu jos dok sam jos bio na 40MHz.

Ovakvo letenje smatram veoma opasnim i nepotrebnim. Idi u planinu pa se izivljavaj - nemoj nekog da osakatis. Ove sprave nisu dovoljno pouzdane! Snimci su prelepi, ali zbog ovakvog i slicnog ponasanja, letenja u naseljenom mestu, policija moze da krene u doslednu primenu postojecih zakona sto bi prizemljilo vecinu modelara. Drugim recima ne diraj Ivicu u maricu. Sve dok nas nasa savest cuva od rizicnih letova i izazivanja incidenata mocicemo slobodno da krstarimo po nebu.

Ovo je najextremnije sto ja sebi dopustam, mada je i ovo suprotno skoro svim pravilima bezbednosti i pristojnog ponasanja:

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #67 on: November 19, 2009, 10:51:49 AM »
Dobro , onaj prethodni post je bio vise sala a ne nesto sto treba probati.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #68 on: March 20, 2010, 12:23:43 PM »
Uskoro ce biti snimaka sa neba! Kupio sam:
EasyCap USB 2.0 Video Capture Adapter with Video Editor Software

Za sada mogu da kazem samo da hardver radi, a i softver za obradu snimaka je solidan (dobijes i instalacioni CD)... Jeste, moze to i pomocu USB TV tuner kartice, ali mi se ovo ucinilo malo bolje zbog dobre rezolucije (NTSC 720 x 480 @ 30fps, PAL 720 x 576 @ 25fps) i niske cene. Ubodes u laptop i snimas...

Najvise me brinulo sta ce biti kada dodje do prekida signala - da li ce prekinuti snimanje pri pojavi smetnji u prenosu. Na moju srecu snimanje ide i kada je video signal u prekidu i nastavlja cim se veza ponovo uspostavi. Jedini nedostatak je to sto mora da mu se kaze koji je tip video signala (NTSC ili PAL), ne moze sam da prepozna. Takodje od momenta kada mu kliknem ikonicu za snimanje do momenta kada stvarno pocne sa belezenjem slike prodje 2-3s. Pravi velike fajlove - 50Mb/min @ NTSC 720 x 480 @ 30fps. To mu dodje oko 3GB/h, ali kasnije se moze komprimovati na racun kvaliteta...

Hvala Zdravku iz NS za dojavu!

Pozdrav danas sam dobio moju FPV opremu posto sam u medju vremenu nabavio novi laptop na kome je windows 7,bezuspesno pokusavam da instaliram ovaj EASY CAP Video Grabber ceo proces protekne u najboljem redu cak i instaliram ulead video i funkcionise ali kada zavrsim sa instaliranjem programa od video grabera i kaze mi da treba da ga prikacim na USB da bi ga prepoznao,medjutim laptop ga ne prepoznava.Trazeci po netu nigde nisam nasao da je sistem kompatibilan sa windows 7! da li neko zna neki drugi sistem koji moze da se instalira na sedmicu?? Hvala.