Author Topic: Moj drugi FPV projekat - EasyStar  (Read 27137 times)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #45 on: July 23, 2009, 04:32:29 PM »
Da, zvuk se jedva cuje, ali je tu... Moj laptop ima mikrofon, pa je Ulead automatski iz ko zna kog razloga odlucio da snimi bas taj zvuk. Moracu da poradim na tehnici snimanja video signala. Ima tu mnogo parametara od kojih kvalitet slike jako zavisi. Slika koju sam ja video kroz video naocari je mnogo lepsa i malo detaljnija.

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #46 on: July 23, 2009, 07:13:21 PM »
Браво!

Шта је то Ремзиби?

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #47 on: July 23, 2009, 11:44:03 PM »
Pozdrav!
Imam iste naočale kao i ti i nisam zadovoljan sa rješenjem zaštite od svjetlosti uz pomoć dodatnog gumenog vizira koji stalno spada i propušta svjetlost ! Kako si ti riješio taj problem ?
Još nisam letio sa ovim naočalima pa mi reci kako si ti zadovoljan i koliko ti je trebalo da se prilagodiš ?

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #48 on: July 24, 2009, 10:40:31 AM »
Quote
Шта је то Ремзиби?
Remzibi je Poljak koji je napravio OSD. Evo link:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=921467

Quote
Imam iste naočale kao i ti i nisam zadovoljan sa rješenjem zaštite od svjetlosti uz pomoć dodatnog gumenog vizira koji stalno spada i propušta svjetlost ! Kako si ti riješio taj problem ?
Još nisam letio sa ovim naočalima pa mi reci kako si ti zadovoljan i koliko ti je trebalo da se prilagodiš ?
Nisi jedini... Naocari su pravljene za kucnu upotrebu, pa nemaju dovoljan nivo osvetljenja da bi bile upotrebljive na jakom podnevnom suncu. Ako pogledas razne FPV likove na YouTube isl. videces da mnogi preko glave stavljaju nekakav prekrivac. Po ovim vrucinama to nije ni malo prijatno! Ja sam prekljuce koristio kisobran umesto suncobrana, pa kapu sa sirokim obodom koji prekriva naocari i gumeni dodatak. Verovatno si primetio da naocari moraju da se nameste na tacno odredjenom rastojanju od ociju da bi slika bila dobra. To je Lazo resio trakicom za obicne naocari. Ta njegova trakica se prikaci na drzace koji idu na usi, a onda se pritegne tako da naocari ne spadaju sa nosa, vec stoje tamo gde ti je slika najbolja. Ove nase naocari koristi veliki broj modelara. Nisu najbolje, ali je odnos cene i kvaliteta vise nego odlican. Ako nosis obicne naocari moraces da ih koristis jer nema podesavanja dioptrije! Kad resis sve probleme dobijes dobru sliku i sto je jako vazno vrlo pouzdan rad.

Ukratko, zadovoljan sam. Nabaci nesto preko glave i vozi! Pre nego sto uzmes komande u svoje ruke dobro upoznaj teren! I to ne sa zemlje vec iz vazduha! Zapamti nekoliko vaznih tacaka na zemlji i nauci da se orijentises u odnosu na njih. Nemoj da letis ako nemas jos jednog pilota asistenta koji moze da ti da validna uputstva ili preuzme komande. Nemoj daleko...

Da li bih ponovo kupio iste, ne znam. Treba opet pogledati da se nije pojavio neki novi model koji je kvalitetniji i/ili jeftiniji.

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #49 on: July 27, 2009, 05:27:45 PM »


Probijen prethodni visinski rekord zahvaljujući termalu koji bukvalno odvuče model u nebo! I sve to uz prilično jak vetar. Sletanje je bilo uzbudljivo: levo desno baca vetar...

Statistika leta:

270s trajalo penjanje (7:40-12:10)
113m početna visina
504m krajnja visina (moj novi rekord)
491m popeo za 4:30=270s
1.8m/s prosečna brzina penjanja
4m/s maksimalna brzina penjanja
5:50 trajalo spuštanje
850mAh potrošeno za 18min

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #50 on: July 27, 2009, 10:46:20 PM »
Fenomenalno!  (res)!

poz
Veljko

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #51 on: July 28, 2009, 12:09:48 AM »

A kako stoji saradnja sa kontrolom leta, najavis im dan ranije :hehe ?
Mozda naidje neki malo VECI avion  (<--)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #52 on: July 28, 2009, 01:04:47 AM »
Jos jednom fenomenalno!!! Ali onaj lifting sa 200 i nesto na 504m je fascinantan!!! Odlicna stvar...
 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #53 on: July 28, 2009, 01:53:35 PM »
A kako stoji saradnja sa kontrolom leta, najavis im dan ranije :hehe ? Mozda naidje neki malo VECI avion  (<--)
Po sada vazecem zakonu je sve regularno.
http://rcfly4um.org/index.php?topic=1901.0

Jos jednom fenomenalno!!! Ali onaj lifting sa 200 i nesto na 504m je fascinantan!!! Odlicna stvar... (res)
Pocetna visina je 113m!!!!

« Last Edit: July 28, 2009, 02:15:15 PM by zgrujic »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #54 on: August 04, 2009, 06:55:57 PM »
I ove stvari se desavaju...

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #55 on: August 04, 2009, 10:41:48 PM »
Pa šta se desilo? Dezorijentacija?

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #56 on: August 04, 2009, 11:14:19 PM »
Razlog je verovatno interesantan.?

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #57 on: August 04, 2009, 11:36:24 PM »
Razlog je nepodnošljivo prozaičan, desio se - Gile :mhm.
E, naravno, on će sada da kaže te kako je došlo do gubitka signala, te semaliranog uglobljavanja, te... ko zna šta još. Kad sam pogledao u tom pravcu - on je držao stanicu, pa ti sad vidi. Ma, naviklo to na ricinus do guše, na  (work)... Ja i ne verujem da mu je Zoran dao stanicu!?! Mora da mu je oteo!
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #58 on: August 05, 2009, 09:03:09 AM »
Radi prave istine i objektivnosti razlog je Lazina  nova tenda :hehe koja greje kao furuna i jos unosi radio smetnje sto se na snimku moze videti. Kupio covek radoaktivnu tendu od amera kineske proizvodnje jede signal od stanice samo tako.  4e
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Moj drugi FPV projekat - EasyStar
« Reply #59 on: August 05, 2009, 11:30:39 AM »
E tačno sam znao da će da smisli nešto u ovom stilu  4e. Samo, veoma je simptomatično to, da je moja tenda počela da jede signale baš kada je Gile uzeo stanicu!?! Zoran i ja smo se pre toga siti iznaleteli i imali domet tamo negde do predgrađa Valjeva, ali kako se Gile dokopa stanice (i to IZVAN predmetne tende) - ode mast u propast  mmmm! Ama šta ja tu objašnjavam?!? Pogledaš mu sličku i odmah ti je sve jasno.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!