Author Topic: Cessna 182 ili Easy star II  (Read 3541 times)

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Cessna 182 ili Easy star II
« on: December 30, 2012, 11:22:15 PM »
Poceo sam da vezbam sa Art-tech ovoj stanici na AFPD+ simulatoru.
Vozim Spitfire 51 i dobro mi ide, osim sletanja ka meni :( .

Sam naslov kaze da sam u dilemu sta uzeti kad savladam trenazer ?
ES II jeste lep, ali mi je lepsa Cessna.
Svaki predlog je dobrodosao, sa malom napomenom.
Necu se takmiciti , vec to sto kupim, kupljeno je.

U pravu ste svi bili sto se tice helikoptera, a pogotovo Vladimir.
Nema , helisa za pocetnika.

Hvala svima na ocekivanim savetima.
Pozdrav i Srecna Nova 2013 , svima.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Cessna 182 ili Easy star II
« Reply #1 on: December 31, 2012, 12:20:26 AM »
Cessna je dosta brzi i zahtevniji model... Naravno i lepsi... Sa Easy Starom nema greske, bar kad je u pitanju sto bezbolniji ulazak u ovu pricu jer je tome namenjen.... Tako da moj glas ide Easy Star-u! (pijemo)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Cessna 182 ili Easy star II
« Reply #2 on: December 31, 2012, 08:47:34 AM »
Pridruzujem se Ikarusu u glasanju - EasyStar za pocetak !

Govorim iz licnog iskustva ! Ja se opredelih za Cessnu (jer sam je oduvek zeleo), ali skoro godinu dana nisam poleteo (par pokusaja posle kojih sam morao da je krpim). Pre toga sam mnoogo proveo na simulatoru bas sa Cessnom. Trenutno pravim sebi jedan trenazni model (visokokrilac) sa namerom ucenja. Cessna ceka (zahtevano) vece iskustvo !

Sa ESII mislim da ces odmah poleteti i uci u rezim ucenja RC letenja sa velikim elanom.

Jel imas problem samo kod sletanja ili uopste kod leta modela ka tebi ?

Pozdrav i srecno !

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Cessna 182 ili Easy star II
« Reply #3 on: December 31, 2012, 10:01:21 AM »
I moj glas bez dvoumljenja ide za ES II. Stim sto bi za pocetak bile samo repne komande a posle bih ukljucio i elerone, barem cu ja tako uraditi za mog klinca.

poz
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Cessna 182 ili Easy star II
« Reply #4 on: December 31, 2012, 10:38:46 AM »
necete mi verovati, i pored floatera sa hoby kinga  (koji lici na easy stara) ja, moj sin i sestric najvise naucismo da letimo s ovom igrackom....http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,5019.0.html sad ih imaju i u vecim dimenzijama... ;namig

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Cessna 182 ili Easy star II
« Reply #5 on: December 31, 2012, 11:49:50 AM »
Pridruzujem se Ikarusu u glasanju - EasyStar za pocetak !

Govorim iz licnog iskustva ! Ja se opredelih za Cessnu (jer sam je oduvek zeleo), ali skoro godinu dana nisam poleteo (par pokusaja posle kojih sam morao da je krpim). Pre toga sam mnoogo proveo na simulatoru bas sa Cessnom. Trenutno pravim sebi jedan trenazni model (visokokrilac) sa namerom ucenja. Cessna ceka (zahtevano) vece iskustvo !

Sa ESII mislim da ces odmah poleteti i uci u rezim ucenja RC letenja sa velikim elanom.

Jel imas problem samo kod sletanja ili uopste kod leta modela ka tebi ?

Pozdrav i srecno !

Da, problem je kada leti ka meni.
Kako sam dosada leteo.
Dam gas i kada avion poleti, oduzmem gas na oko pola snage ( sredina palice) . Letim  jedan looping, zatim lednji let, roll levo, desno, skolski krug i kada treba da sletim,
polako oduzmima gas, spustam ga  i pre nego dodirne pistu, dignem malo nos.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!