Author Topic: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer  (Read 13593 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #30 on: February 07, 2013, 11:21:40 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Bravo, Bravo.. sad malo vezbaj nisko letenje i niske prelete... zreo si za nasto zahtevniji avion... nesto da ti ruke budu malo prljave i da ima zvuk.. Glow !
Odlicna je ova poslednja muzicka podloga !  :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #31 on: February 07, 2013, 02:07:10 PM »
Hvala Zajko, ovaj model mi se sviđa ali sa novim elisama je dobio veću krajnju brzinu ali manje snage pri uzletanju tako da sada malo experimentišem sa elisama...

Definitivno volim zvuk motora i kad škripe gume tako da biće tu neki zagađivač vazduha uskoro.

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #32 on: February 07, 2013, 02:14:49 PM »
Ne treba forsirati motor, normalnim letenjem prvenstveno cuvas bateriju a i ostale komponente.Za taj avion ces uglavnom koristiti od 50-70% gasa...

Evo isporbano 100% ... sa originalnom elisom 8x6 za brže modele držao sam od 50 do 100 % gasa i leteo 12 minuta sa baterijom od 1300mah 3s...
Sa novom elisom isto 8x6 ali za sporije modele sa istom vožnjom 10 min...
Sve u svemu lepo krstari, kada ga podignem dovoljno visoko isključim motor i ako ima dobre struje može i pola sata, ne verujem da same komande troše mnogo. Ovo ću testirati uskoro.

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #33 on: February 10, 2013, 02:06:18 AM »
Krletov TB i Koletov Quad










Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #34 on: February 10, 2013, 02:43:04 AM »
 :)aplauz Vala si se ti naleteo sa ovim avionom do sada, izgleda da ti je legao na ruku... jedino se nesto malo smezurao !!  :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #35 on: February 10, 2013, 12:22:07 PM »
Nemam vremena da mu posvetim pažnju da mi zategnem tu foliju ali eto učiniću to prvom prilikom. Možda promenim boju da bude crn...
A letim, pa da svaki dan kad je to moguće... Poz Zajko, kako ste prošli u Nemačkoj

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #36 on: February 15, 2013, 03:47:59 PM »
 Verovao ili ne evo za mesec dana mogu da se pohvali sam 5 kvalitetna leta i preko 60 minuta... Mislim da je to ok za sada. Ono najbitnije, sletanje uzletanje nije problem... može i na fudbalskom terenu samo mnogo mi zavisi od elisa, one slow fly mi prave problem, manje je stabila model na manjoj brzini iz nekog razlloga...

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #37 on: February 15, 2013, 03:56:51 PM »
E da nešto sam zaboravio da kažem, mislim da ovaj model nije skroz za početnika jer je neverovatno brz... Mada može i sporo da leti ali pošto je niskokrilac malim pomeranjem elerona može lako da se okrene...
Što se mene lično tiče odličan je, okretan, traži veliku pažnju u toku leta... i pri poletanju skoro svi povlače udesno. To sam video na netu a i slučaj je i kod mene...

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #38 on: February 15, 2013, 05:49:58 PM »
Zeza me gimbal, moram da preradim nešto oko Roll ose, pa kvalitet nije baš nešto. Ali radi se na tome :)

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: TB-20 TRINIDAD Advanced acrobatic trainer
« Reply #39 on: February 24, 2013, 04:03:22 PM »
Kole sledeći put ponesi komplet opremu i da snimamo i sa zemlje i iz vazduha i da usporim let maximalno...

Samo da bude sunčan dan, će vidi on :)