Author Topic: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu  (Read 68312 times)

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #15 on: March 06, 2013, 03:49:01 PM »
Bravo Bate!!! :)aplauz

Vratim u NS sledicni nedilje, ako ti pustis temperature malo gore onda Ja ću doći i srušiti nešto.

 (pijanoo)
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #16 on: March 06, 2013, 04:17:26 PM »
Pozdrav svima!  Novosti vezi sređivanja modelarske piste na Čeneju su sledeće:

- U narednih par nedelja ćemo videti da li ćemo uopšte valjati pistu ove godine. Zavisi od toga u kakvom je stanju. Od ovoga će zavisiti i konačna visina novčanog učešća. Ako ne bude valjanja, napravićemo novi proračun u sličnim odnosima, za lokalce koji žele da učestvuju i često će dolaziti i drugare "iz daleka".

- Za jedan od narednih vikenda organizovaćemo radnu akciju ponovnog čišćenja kruga. Trebalo bi da je u pitanju daleko manji posao nego prošle godine. Ove godine ćemo poprskati sa totalom, tako da više neće biti trave. Prošle godine se ovo pokazalao korisno u toliko što nema opasnosti da će se model uništiti ako prošiša kraj piste.

- Još jednom da naglasim. Ova akcija nije, niti može biti obavezna za sve modelare u NS samim time što je sportski aerodrom Čenej praktično javno vlasništvo. Dakle, niko nije obavezan da bilo šta plati ili pomogne. Naravno, bilo bi lepo i drugarski da svi zainteresovani to ipak urade ili bar na neki drugi način pomognu, kako mogu. Hvala vam najlepše svima unapred!!!!


- Sva pitanja, ideje, predloge, želje, strahove i pozdrave šaljite meni na PM na ovom forumu.

Bane


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #17 on: March 06, 2013, 07:04:48 PM »
Pošto je Bane preuzeo inicijativu, evo da se "razdužim", jer su svi papiri i spiskovi od prošle godine kod mene.

Znači ovako, za valjanje i košenje modelarske piste sledeći modelari su dali sredstva:

- Gabor - 2000,00 dinara +20,00 evra
- Oskar - 4000,00 dinara
- Miroslav optičar - 4000,00 dinara
- Jole - 4000,00 dinara
- Mirče - 4000,00 dinara
- Dragan iz Bačke palanke - 4000,00 dinara
- Golub - 4000,00 dinara

- Vid (momak što je leteo helokoptere) - 3000,00 dinara
- Bane - 2000,00 dinara
- Sale - 1000,00 dinara
- čika Dule - 1000,00 dinara

- Aleksa je dao 10,00 evra

To su svi modelari koji su finansijski učestvovali.

Od tih para je plaćeno valjanje 120,00 evra, formirano udruženje gradjana "RC Pilot" - 8250,00 dinara, a ostalo je otišlo na košenje piste.

Što se tiče rada, koliko je ko puta bio, imate na početku prošlogodišnjeg topika o aktivnostima na Čenejskom aerodromu.

I još nešto, pre bilo kakvih aktivnosti vidite sa upravom na aerodromu da li sme i šta sme da se radi ove godine...

Pozdrav

Mirče

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #18 on: March 07, 2013, 10:01:07 PM »
Iako imam negativno iskustvo sa doniranjem za razne Rc manifestacije,dovodjenje sponzora,kupovine raznih poklona nekim ljudima koji ti se posle smeju iza ledja ogovaraju i vredjaju,ja cu doneti od srca litar bezina za tu kosacicu i majstoru ladno pivo pa nek ide zivot.

No,salu na stranu od Čupka 1000din pa nek ide zivot.

Pozdrav!


Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #19 on: March 09, 2013, 09:48:11 PM »
Evo da se i ja "zapljunem" na pocetku sezone 2013.
Prvi izlazak u ovoj godini smo Neda i ja jedva docekali.
Predivno vreme, prakticno bez vetra, a temperatura divnih 20 stepeni.
Napravio sam dva starta. Jedan od 20, a drugi od 40 minuta i presretan otisao kuci.

Pozdrav, Rale





Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #20 on: March 10, 2013, 09:31:00 PM »
Dobroje da si preuzeo odgovornost da organizujes pripremu sletno-poletne modelarske staze na Cenejskom aeorodromu druze BANE.Na mene i Ti mozes racunati da cu se pridruziti Tvojim naporima da u tome uspes.Naravno u svim aspektima organizacije, fizickog rada i materijalne potpore imajuci u vidu moje godine i zdravstveno stanje.Bas si me obradovao cinjenicom da si se prihvatio ovoga posla,koji je naporan i za koji treba mnogo strpljenja i truda jer se radi sa ljudima.Zelim Ti da USPES.

Pozdrav Cika

Dusko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #21 on: March 11, 2013, 05:26:30 PM »
Ne znam ni kako da počnem ovaj tekst, jer nikako ne želim bilo koga da "očepim".

Lepo je naš drug čika Dule napisao da Bane preuzima odgovornost oko sredjivanja modelarske piste, jedino Bane nije napisao da će se on angažovati samo oko pisanja ovde na Forumu i oko skupljanja para.
Sve ono što je glavna stvar, odlasci na aerodrom, dogovaranja, zvanja, organizacija i koordinacija svih aktivnosti, da ne kažem jednom rečju rad, od njega nećemo moći da očekujemo, jer čovek radi ceo dan u firmi i neće oko toga, bolje reći ne može oko toga da se angažuje.
Ovo nisam trebao da napišem ja, nego Bane, ali čisto da znate da se ne "zanosite" da će sve biti sredjeno...

Naravno da se Bane i ja čujemo i da se o svemu dogovaramo, zato sam ovo i napisao. To su njegove reči...
Ima stvari koje se mogu odraditi, ali ima i nekih na koje ne možemo da utičemo ili jednostavno nismo u mogućnosti da utičemo...


Čenejski aerodrom, čitajući sve topike u zadnjih par dana vezane za letilišta i probleme na njima, je i dalje nama novosadjanima Bogom dan.

Pošto ja znam celu situaciju, danas sam se čuo sa ljudima sa aerodroma i stanje je sledeće.

Prvo, nešto što nema veze sa Čenejom, velika je verovatnoća da će se ogromna većima razno raznih aero klubova ugasiti. VSS više neće da toleroše klubove tipa "tašna & mašna", nego ostaju samo oni aero klubovi koji imaju sekcije i takmičare u sekcijama.

Aero klub Novi Sad ima sve to. Ovom klubu je poveren i aerodrom Čenej. Bilo je raznih priča oko aerodroma, da će se praviti civilni, da će se praviti kargo, da ovo, da ono...
Problematiku ko je na "vlasti" u aero klubu i šta se sve tu dešava niti znam, niti imam namere da o tome pišem ovde...

Ono što sam danas čuo je da će ljudi koji su decenijama bili u aero klubu Novi Sad, vodili sekcije, radili tamo, a onda su "izgurani" i oterani, biti ovih dana primljeni kod gradonačelnika, a navodno su angažovani advokati i ko zna šta se sve tu dešava...

Činjenica je da na aerodromu godinama nema aktivnosti, što je mislim dobro za nas modelare  ;namig, ali je truba za klub i aerodrom.

U današnjem razgovoru rečeno mi je da će se verovatno "okrenuti drugi list" i da će stvari biti kao što su bile nekada, tj. znaće se red i u klubu i na aerodromu.

U sklopu te priče, RC modelari su pozvani da se učlane u aero klub Novi Sad, jer će sudeći po svemu samo članovi kluba moći da lete na aerodromu.
U ceni članarine biće sve ono što je nama modelarima neophodno da se kvalitetno bavimo našim hobijem.

Navodno, valjaće se poletno sletna pista i kad se to bude radilo, izvaljaće se i naša modelarska pista.
Do sada su poletno sletnu pistu valjali ili Amidža za potrebe njegove akro grupe ili Šešić zarad svoje avio škole "X3M". Zato smo mi modelari plaćali za valjanja jer je valjanje prave piste bila prvatna inicijativa ovih ljudi zarad njihovih potreba.

U ceni članarine biće i košenje modelarske piste. Pista će se kositi kao i do sada, po potrebi modelara, s tim da više nećemo mi skupljati pare, nego će to biti plaćeno kroz članarinu.

I na kraju, leteće samo oni koji su platili članarinu.
Nema "gostiju", nema samo danas i te fore...
Ko se učlani lepo plati, dobije člansku kartu, pa sa njom dodje i koristi  privilegije koje ima.

Na aerodromi postoje domari, postoje rukovodioci letenja i oni će voditi računa i o članovima i o ponašanju.
Time su izbegnute sve neprijatnosti koje su bile do sada.

Što se tiče čišćenja kruga, to je stvar dobre volje modelara, kao što je Bane i napisao, a što se tiče plaćanja za košenje tu treba sačekati pa videti razvoj situacije.


Sve ovo je nešto što sam čuo danas i zamoljen sam da vam prenesem. E pa, ja vam preneo...

Da li će se sve to i ostvariti, ostaje da se vidi. Navodno, epilog oko uprave aero kluba bi trebao da bude u roku od narednih mesec dana.   


Pozdrav

Mirče
« Last Edit: March 11, 2013, 05:28:48 PM by mirce »

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #22 on: March 11, 2013, 06:18:09 PM »
Samo mala ispravka, ako pogledaš jedan od mojih prošlih postova videćeš da sam napisao:
"Na žalost ja definitivno ne mogu da organizujem da se poslovi oko održavanja urade. Nemam dovoljno vremena. Ako ima dobrovoljaca, zamolio bi ih da mi se jave."


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #23 on: March 11, 2013, 06:49:13 PM »
To sam prevideo, tekst je iz "starih epizoda". Ovde je kao u Turskim serijama, obrti su česti i ne može se sve zapamtiti...

Ali kako god, izadje na isto ono što sam ja napisao, samo je tvoje lepše "upakovano". 
« Last Edit: March 11, 2013, 06:56:03 PM by mirce »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #24 on: March 11, 2013, 06:59:24 PM »
Quote
Evo da se i ja "zapljunem" na pocetku sezone 2013.
Prvi izlazak u ovoj godini smo Neda i ja jedva docekali.
Predivno vreme, prakticno bez vetra, a temperatura divnih 20 stepeni.
Napravio sam dva starta. Jedan od 20, a drugi od 40 minuta i presretan otisao kuci.
Pozdrav, Rale
Bravo g. Rale.  :)aplauz Lepa je vaša divlja livada, padina. Ako nije bilo vetra, padinan nije radila već termika, ako ste se uspeli zadržati toliko dugo.
Iskoristo bih priliku da kažem mlađima da leteće modelarstvo počinje od školske (elektro) RC jedrilice. Krilo nema ni elerone, a može da se lepo upravlja sa njime. Ovakve jedrilice se jednoastavno mogu graditi a ni za kupiti nisu skupi. Ima planova na netu, samo treba potražiti.
Evo kako je g. Rale testirao moju stirodur jedrilicu pre par godina kada je bio u gostima u Subotici.





Ako ovakav model mogu veterani da leteti sa zadovoljstvom, mogu i mlađi.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #25 on: March 12, 2013, 09:39:24 AM »
Pošto meni aerodrom Čenej dosta znači, ako dođe do momenta da treba otići do Aerokluba, mene možete zvati. Članstvo, ako ima potrebe, ja sam za, to se podrazumeva. Isto, kako sam već pisao, ako treba bilo koji pomoć, tu sam, javite se  :)
« Last Edit: March 12, 2013, 09:46:13 AM by Gabor »

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #26 on: March 20, 2013, 07:25:45 PM »
Postovanje svima.

Da li ce biti neke akcije ciscenje kruga ili nesto slicno na Ceneju ?

Pozdrav Bojan.

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #27 on: March 20, 2013, 10:38:04 PM »
Danas mi je bio najduzi modelarski dan u karijeri. Poceo sam letenje u zimu, a zavrsio u prolece  :big smile
Ima li lepsi nacin oprastanja od dosadne i depresivne zime, nego opusteno, rekreativno letenje.
Leteo sam svoju "takmicarsku F5J" jedrilicu. Tri starta, ukupno jedan i po sat cistog leta.




Rale

Offline brainstorm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 354
Re: Modelarska sezona 2013 u Novom Sadu
« Reply #28 on: March 21, 2013, 08:31:56 AM »
Videćemo kakvo je stanje kada prođe već jednom ovaj kijamet. Takođe čekamo da čujemo novosti oko aero kluba.
Kada budemo sve to znali, i ako bude potrebno da nešto poradi, javićemo ovde.

Bane

Postovanje svima.

Da li ce biti neke akcije ciscenje kruga ili nesto slicno na Ceneju ?

Pozdrav Bojan.