Author Topic: Avion za pocetak na DX6i  (Read 15721 times)

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #15 on: March 06, 2013, 05:49:38 PM »

Sto bolji to veci...ili sto veci to bolji... kako hoces... Samo to ce da te kosta jedno prilicno para za ovdasnje uslove, ali dobra stvar, pogotovu ako si stvarno mislio na benzinca, a mozda si mislio i na glow, sto je jeftinije u startu...


Znači da je ipak sve u veličini.  :big smile

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #16 on: March 06, 2013, 05:56:31 PM »
pa mislio sam na glow motor,ali sad stvarno neznam sta da radim bas si me pokolebao.moracu da se
posavetujem sa jos jednim kolegom modelarom pa cu videti sta cu.hvala jos jednom na pomoci
mess with the best,die like a rest

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #17 on: March 06, 2013, 06:24:10 PM »
Ja ti nikako ne bih preporucio toliki avion, prvo sto su sanse da prvi model razbijes bar 70% a toliki avion poprilicno kosta... Druga stvar je sto ti treba vise mesta za poletanje i sletanje kao i za transport, covek o tome ne misli mnogo na pocetku ali vremenom postane jako bitna stvar... Treci razlog je da takav model na kome ces se uciti sigurno nije interesantan za leteti, pa postane dosadan nakon 2 meseca... Ima tu jos dosta "za i protiv" razloga ali razmisli dobro o svemu...
  ;namig

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #18 on: March 06, 2013, 06:56:17 PM »
za poletanje i sletanje nije nikakav problem jer ima aerodrom pored grada ali me bas muci to sto ne bih bas znao sta u kom trenutku da radim jer bas ako ga razbijem posle mogu samo da kukam
a elektro varijanta mi zvuci sigurnije a i zvao bih drugara upomoc da ga proba i istrimuje
a i taman bi posluzio za leto da se dobro obucim na njemu pa kasnije da uzmem nesto vece,znam da bi se malo smorio a i lepse je voziti njega nego simulator kad vec imam gde tako da ce onda najverovatnije da bude ovaj model,pa ako neko nije za neka mi kaze uz obrazlozenje jer mozda i gresim po pitanju modela jer vidim da ima dosta za i ne.stvarno sam u nedoumici
mess with the best,die like a rest

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #19 on: March 06, 2013, 06:58:23 PM »

Sto bolji to veci...ili sto veci to bolji... kako hoces... Samo to ce da te kosta jedno prilicno para za ovdasnje uslove, ali dobra stvar, pogotovu ako si stvarno mislio na benzinca, a mozda si mislio i na glow, sto je jeftinije u startu...


Znači da je ipak sve u veličini.  :big smile

Ali... vremenom i tehnika 
 
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #20 on: March 06, 2013, 07:17:47 PM »
Ja ti nikako ne bih preporucio toliki avion, prvo sto su sanse da prvi model razbijes bar 70% a toliki avion poprilicno kosta... Druga stvar je sto ti treba vise mesta za poletanje i sletanje kao i za transport, covek o tome ne misli mnogo na pocetku ali vremenom postane jako bitna stvar... Treci razlog je da takav model na kome ces se uciti sigurno nije interesantan za leteti, pa postane dosadan nakon 2 meseca... Ima tu jos dosta "za i protiv" razloga ali razmisli dobro o svemu...
  ;namig

Nemoj da se ljutis... ali pretera ga
Sad, najbolje da batali celu RC pricu.. bice mu laksi zivot   ()-()
Veliki model J-3 od 1800 mm raspona krila sa glow motorom (jacim) moze da kupi za 245 eur, Fale mu servoi 5 kom cca 100, Rx + bat cca 60 Eur i da ima odlican i veliki avion...
!
Mesta za poletanje i sletanje treba koliko i za svaki Glow avion, ako ne i manje... a covek kaze ima aerodrom... tu negde...
Ne vidim ni neki poseban problem sa transportom, krila se lako skidaju, tako je pravljen ... ali dobro izgleda u vazduhu !!
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #21 on: March 06, 2013, 07:39:50 PM »
Zasto sam preterao? Kao prvo kazi koliko je pocetnika proslo bez loma? Za transport i poletanje i sletanje je ok ako vec ima pistu... A trece si i sam rekako da je piper dosadan za letenje... Ne vidim cemu takva reakcija na moj savet?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #22 on: March 06, 2013, 08:03:31 PM »
Sve je to malo i zezanje, i rekoh bez ljutnje...
Prvo i osnovno pravilo pocetnici, koji bar nesto znaju, bar koliko-toliko simulator i ako su teoretski potkovani, retko lome avion za crnu kesu

jer su obazrivi i kako tako preplaseni i puni adrenalina... njima je jedino bitno da polete i sto pre slete i to najbezbolnije... i obicno to tako i biva, jos pogotovu sto covek kaze ima pomoc prijatelja... Kad naucis da letis... onda lomis avion "ko covek"
Rekoh zna da dosadi i postane dosadan, kasnije kad savladas letenje i kad i ako pozelis nesto vise, brze, akrobatu ili vec ne znam ni sam sta... ali je i dalje ok, pogotovu ako je velik i lep (he..he...he) da se provoza, po nekad... ko na paradi ... obicno su vlasnici ponosni na njih, ako su lepo uradjeni, scala, rasveta itd...
Nema ljutnje diskutujemo... Sta ti letis !?  (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #23 on: March 06, 2013, 08:08:53 PM »
Najprostije i najlepse... ako se vec plasi... ili ne zna sta ce... a, ovde ce dobiti gomilu saveta, od cega ce jos vise da ga boli glava, kad vec ima Spektruma izabere neki model iz velike ponude PNP (pa dokupi bateriju + punjac)....
ili uzme neki BNF model aviona, pa mu ne treba nista... samo prijatelj za prvu pomoc i  (<--)... Izbor ogroman ... duplo manje para od pravog aviona, mislim RC...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #24 on: March 06, 2013, 08:28:35 PM »
Naravno da nema ljutnje tu smo da pomognemo jedni drugima koliko se moze...
I slazem se sa ovim drugim predlogom, najjeftinji i najbezbolniji nacin, jeftine baterije, laki popravci (lepljenje) cak imaju i kompletni rezervni delovi...
Sto se tice modela, cim nadjem vremena slikacu ih i predstaviti ih da ne kvarimo coveku temu...

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #25 on: March 06, 2013, 08:45:08 PM »
ljudi hvala vama na odgovoru ipak ce da bude elektro model a i za delove nece biti problem nadam se i da nece biti toliko padova tako da prvo idemo uvezbavanje prstica a i stanice jr ipak treba sve to lepo razraditi a kasnije uzeti ono pravo.hvala jos jednom
mess with the best,die like a rest

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #26 on: March 06, 2013, 08:46:41 PM »
@milomirts. vidim da si iz Trstenika imaš tamo na aerodromu ekstra ekipu modelara koji mogu da ti pomognu poprilično na početku. Ovde na forumu ti je zemljak dejan_ts odličan modelar i još bolji RC pilot.
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #27 on: March 06, 2013, 09:48:53 PM »
hvala na informaciji a ja i dejan se vec poznajemo tako da sam na njega mislio kao kolegu koji ce ad pomogne.drago mi je da ga cenite kao kolegu i modelara.tako nadam se da cemo se videti kada
budete dolazili u trstenik posto sam bio prosle godine na okupljanju i gledao sta ljudi rade sa svojim modelima tako da je i to razlog zbog cega  me sve vise interesuje ovaj hobi.pozdrav iz TS-a.
mess with the best,die like a rest

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #28 on: March 06, 2013, 11:31:30 PM »
Milomire, avion od 160-180 cm razmaha nije veliki avion. Apsolutno nemas razloga da se plasis "velikih" aviona jer definitivno bolje lete nego manji. Stanu u maltene svaki automobil i nemas brige. Moj ti je savet da za prvi model Pipera zaboravis. Ja sam ga leteo i prenecu ti neka iskustva. Leti apsolutno fantasticno. Moj je bio, kao i taj sto gledas, 1/5 skala ali je imao skracena krila na 180 cm i zbog toga je mogao da izvodi osnovne akrobacije. Zasto sam ti rekao da ga zaboravis? Zato sto je na poletanju stresan i ume da pobegne. Malo jaci gas ili nepaznja i ode... Sad, nece on nigde daleko niti ce mu ista biti a poleti i kad otrci na neku stranu ali ume da bude stresno sto ti na prvom modelu ne treba. Drugi razlog je sto ima ogromnu finesu. To u startu zvuci ok, dugo slece... Ali Piper stvarno ume dugo da slece. Meni se na prvim letovima desavalo da ga poravnam sa pistom isto kao prethodnog trenera kog sam leteo a Piper mi bez gasa proleti iznad glave na 5 metara. Zvuci smesno ali nikakav izvor stresa na prvom modelu ti ne treba. Adrenalin ce te razbijati kako god okrenes. Ako vec gledas glow varijantu, moja topla preporuka ti je da uzmes H9 Arrowa. To je idealan trenazni avion koji, za razliku od vecine slicnih modela, ima polusimetrican profil i ravno krilo, sto nece korigovati greske kao klasican trener ali ce ti omoguciti osnovne akrobacije i mnogo vise zabave. Kada ga izgustiras, imas bar jos 2-3 H9 modela na koja mozes da preselis setup i poletis nesto zanimljivije uz minimalne troskove. Ja bih ti, u slucaju da uzmes Arrowa, preporucio da mu odmah preradis krilo na srafljenje jer je meni na istom modelu puklo 8 gumica u jednom letu i, naravno, olupao se. Za skale, lepe modele i razvijanje afiniteta ka odredjenoj vrsti modela ima vremena a za pocetak uzmi trenera jer se ne zove dzabe tako.

Pozz

EDIT: Znam da je Arrow RTF a ti imas stanicu ali stanicu zabodes nekome i to je to. Mozes da ides i na ARF varijantu ali bi te izasla skuplje od RTF-a sa sve stanicom.
« Last Edit: March 06, 2013, 11:34:11 PM by Anakin »
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: Avion za pocetak na DX6i
« Reply #29 on: March 07, 2013, 12:46:29 AM »
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img11/6213/tren01640x480.jpg
evo avion koji sma slucajno video i njega mi nude za trenera
krila 1550
Motor na modelu je MDS 6.5cc
ima cak i 2 servoa  po jedan u krilu
sta mislite o tom modelu za 100e?
mislim da mu treba samo stanica i prijemnik  i da kupim gorivo,sta mislite o tom modelu?
mess with the best,die like a rest