Author Topic: gume on road za klasu 1/8  (Read 2338 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
gume on road za klasu 1/8
« on: December 23, 2012, 09:39:41 PM »

Pala mi je ideja da napravim alat za on road gume, i u nekoj kompenzaciji alat je tu..










Sad su i odlivci tu, radi se o veoma kvalitetnoj gumi bez kaolina, izuzetno rastegljivoj, dobro prijanjajucoj..










Tezhinski malcice je overvejt za tridesetak grama, ali racunajuci na brz koeficijent trosenja, i danasnji test,

prilicno sam zadovoljan.











Evo o cemu se radi, u elektro klasi 1/8 kod abnormalnih snaga motora, dolazi do jako brzog trosenja fabrickih guma, one izdrze od 5 do 15 minuta u zavisnosti od kvaliteta.  To mu dodje dosta kratko a veoma skupo, na kraju iscepanu gumu bacamo sa felnom zajedno. Ovo je varijanta da se stare felne sacuvaju i zalepe ovi novi odlivci, koji izadju jako jeftino i dvadeset puta duzhe traju..

Morao sam da kupim 5 kg gume jer masina ne moze da zamesha manje, a trazio sam best kvalitet, po shorometru naj mekshe, tako da imam vishka odlivaka, ako je neko zainteresovan, cena je: 350 din po gumi...   
                                                   (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: gume on road za klasu 1/8
« Reply #1 on: December 23, 2012, 11:00:04 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Doktroe , mozes li da mi izlijes zimske gume za DURANGA. da prodjem malo jeftinije !!! (yay) oo))
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: gume on road za klasu 1/8
« Reply #2 on: December 24, 2012, 01:39:45 AM »

 Pravio i napravio, dosta naucio, generalno je neisplativo, sve je radjeno u mom komshiluku,

 ljudi liju i penastu gumu, hiljadu vrsta guma, silikona... Bukvalno sve mozhe, samo da li se isplati..

 Pogotovo ovako mala serija, al dobro, test je dobro prosao, imao sam tri korekcije

 alata, sam alat ima blizu 20 kg, zabavljo sam se fino..  Odlivaka imam visak, cena je neprofitabilna...

 Ako neko hoce nesto da pravi, mogu da dam telefone..  gume za duranga, lastishe za gatje, shta god...




                                                          (fiu) (fiu) (fiu)                             (<--) (<--) (<--)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: gume on road za klasu 1/8
« Reply #3 on: January 15, 2013, 12:47:36 AM »
Bio, video, kvalitet kakav samo zuba moze da ispostuje ;)

Ako je izdrzalo sa mikronskim trosenjem na ovim njegovim hudrocentralama-djerdapima-automanima, na nasim 'normalnim' vek trajanja bi po mojoj proceni mogao da nadmasi i sam model :) ...ili bar diferencijale na njemu  ;namig