Author Topic: DJI S800 & Zenmuse Z15  (Read 16083 times)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
DJI S800 & Zenmuse Z15
« on: January 29, 2013, 07:48:41 PM »
Danas sam ga utegao jos malo i konacno istestirao kako treba. Nemam sta da kazem sem da sam odusevljen  :)aplauz
Snimak je bez ikakve naknadne obrade i stabilizacije, samo smanjen za YT, dosadan beskrajno, ali samo da prikazem kako to cudo radi  (:sok:)


Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #1 on: January 29, 2013, 08:18:53 PM »
Wow :)aplauz

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #2 on: January 29, 2013, 08:48:23 PM »
ovo izgleda bolesno mirno!   (:sok:)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #3 on: January 29, 2013, 09:42:30 PM »


Ja se u ovo ne razumem ali deluje jaaako dobro. Svaka cast!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #4 on: January 29, 2013, 09:58:13 PM »
Bravo Gizmo.  (thumb)  Eto zašto to košta toliko. 3 ose stabilizacije su 3 ose stabilizacije.  :mhm ...i naravno direkt drajv sistem. Da li si sam upravljao svime, ili treba više prstiju?  mmmm

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #5 on: January 29, 2013, 10:30:54 PM »
Isto upravljanje kao i sa MK samo sto ovde postoji mogucnost da lako razdvojim kontrolu gimbala i dam nekom drugom da se igra sa tim delom.

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #6 on: January 30, 2013, 12:56:51 AM »
ajd sa srecom  :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #7 on: January 30, 2013, 01:11:51 AM »
     
    Jel wookong ili mk, predpostavljam da je woo...  s800 bih sledece kupio, opsano izgleda,
pa onda i sve ostalo...

    bravo!!!    (pijemo) (pijemo)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #8 on: January 30, 2013, 02:43:48 AM »
WKM naravno uz S800.
Sam S800 opako izgleda i sve je to lepo uradjeno, ali su kraci mogli da budu jaci i kruci, jer je ipak to poteska ptica.
Desava se da kraci vibriraju u toku leta sto hoce da se prenese na kameru, pa sam morao dodatno da ukrutim krake medjusobno.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #9 on: January 30, 2013, 08:08:32 AM »

  Pregovarao sam sa Vladom, medjutim sad mozhe uzhivo da se vidi, bash bih voleo uzhivo makar na skupu da vidim S800, sto se plastikanije tice, mislim da su to namerno uradili, jer mikrovibracija se dampuje a on u fabrichkoj varijanti nosi 5kg bez problema, a prodaju i ovo:

http://www.kopterworx.com/DJI-Professional-Multirotor/S800-antivib-upgrade

Gledao sam Nesin Ram i woo, lepsi ram nisam video, debeli karboni, sve suludo, ali nije tako stabilan, chak su ga dji povukli iz prodaje..                     

                                                                    (pijemo) (pijemo)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #10 on: January 30, 2013, 11:38:24 AM »
Upravo to sam dobio od Matjaza pre neki dan, ugradio i bas puno pomaze. Bez toga sam imao dosta vibracija.
Kod S800 nije problem mikrovibracija, vec jakih vibracija zbog tih mekanih krakova. Imam utisak da i sama S800 letelica nije nista
stabilnija od MK platformi, ali Zenmuse je cudo i on zavrsava posao.

Nesin X4 je Cinestar, nije DJI.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #11 on: January 30, 2013, 04:09:40 PM »
Quote
Kod S800 nije problem mikrovibracija, vec jakih vibracija zbog tih mekanih krakova.
Kakva bruka.  :(  Glupsoni.  (kush) I još traže da kupiš delove za ukrućenje. za 169 eura.  (:sok:)  Mislim da su ovaj krak izmislili neki elektroničari, umesto da su pitali nekog mašinca.  ::) Iz aspekta krutosti je debela tankozidna pletena karbonfiber cev nenadmašiva. Ona daje najbolji odnos krutosti i težine. Posle dolazi Al cevi, pa drvo, i tek onda plastika. Da su stavili krak od plastike, ali u vidu cevi i to bi bilo bolje nego ova rešetkasta konstrukcija, koja je najmekša, najružnija i najmanje aerodinamična od svih mogućih rešenja.  :sljus Dobra škola šta ne sme biti od plastike na MK.

Iz aspekta satisfaction guaranteed odnosno zakona o zaštiti potrošača, ne zadovoljava ono za šta je namenjeno, pa dodatne delovi za ukrućenje treba tražiti besplatno od njih ili vratiti konstrukciju i povratiti pare.  :mhm
Inače ukrutiti krakove se može i na drugi lakši i bolji način sa troškom ispod 1.- (jednog) eura.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #12 on: January 30, 2013, 05:21:12 PM »
To za ukrucivanje nije DJI proizvod i ne nude ga oni kao resenje. To je Matjaz poceo pre neki dan da prodaje i funkcionise odlicno.
Naravno voleo bih da cujem i tvoj predlog za bolje i jeftinije ukrucenje S800 rama. Ako je dobro, efikasno i jeftino vrlo rado bih ga probao na mom S800 :)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #14 on: January 30, 2013, 06:23:01 PM »
Quote
To za ukrucivanje nije DJI proizvod i ne nude ga oni kao resenje. To je Matjaz poceo pre neki dan da prodaje i funkcionise odlicno.
Ja sam video link gore pa sam na to imao primedbu. Ali kako vidim DJI krakovi su na istom principu, tako da sve važi i za njih. Ove skupe komercijalne "štake" za bolesna rešenja namenjeni za naknadnu potporu da se ne sruši kuća  :big smile, ne sprečava da se krak i dalje pomera (vibrira)  gore- dole i ne ukrućije ni na uvijanje.   (nene) Za to su najsposobnije kraci od cevi.



Fee patent for rcfly4um members
Umesto krutih štapova isti efekat se postiže ako se krajevi povežu međusobno sa neistegljivim damilom za pecanje. Ima takvih u pecaroškim radnjama. Laka je, aerodimamična i veoma brzo se postavi.

Da ispričam jednu staru anegdotu vezano za vrednost rada i znanja. Pozvali mehaničara da popravi kombajn, jer je stao u sred žetve. Mehaničar sa malim šrafcigerom zavrne nešto oko karburatora i sve krene kako treba. Pitali ga, koliko košta popravka? Kada on, 101 forinta. Ali zašto baš 101? Pa 1 forinta košta zavrtiti šrafčić, a 100 da sam znao koji.  :angel
E pa Gizmo free patent te košta 101 eura. 1 euro je damil, a 100 mi dolaziš, što sam ti rekao gde da postaviš. :big smile  Jeftinije je nego one štake.  Intreresantno je da je ovaj odnos između hardvera i uloženog znanja od prilike isti i kod Zenmuse-a.
 ;namig
« Last Edit: January 30, 2013, 07:07:29 PM by tibeteagle »