Author Topic: DJI S800 & Zenmuse Z15  (Read 16081 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #15 on: January 30, 2013, 06:32:54 PM »
Quote
Ove karbonske cevi su ne prevaziđene!
(nene) Za strele je možda dobro. A šta su hteli sa ovim presekom, ne znam, ali ću proveriti.  mmmm

Ove pletene su za konzole bolje, jer drže bolje na uvijanje i u pola su lakše.


A ove dijagonalno pletene su vrh.



Gizmo, Zenmuse savršeno radi, pa o tome nema šta da se diskutuje ovde.  lol
« Last Edit: January 30, 2013, 06:44:59 PM by tibeteagle »

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #16 on: January 30, 2013, 06:56:31 PM »
Bravo.Bravo Bravo :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #17 on: January 30, 2013, 07:57:30 PM »
Pa nece to bas da radi sa najlonom za pecanje  ;namig
Na starom oktu sam isto tako pokusavao da ukrutim krake vezivanjem tankom sajlicom. Dobrano sam ih nategao, odlicno bilo ukruceno, ali sajlice nisu bile trajno resenje, jer bi se vremenom olabavile ili pucale.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #18 on: January 30, 2013, 08:24:50 PM »
Quote
Pa nece to bas da radi sa najlonom za pecanje  ;namig
Kada sam napisao neistegljivi damil, nisam mislio na najlon. Ima i drugih neistegljivih konaca za pecanje. Ima čak i sa kevlar vlaknima. Ima i od čelične sajle.  Ni jedan nije istegljiv kao najlon i jači su na kidanje nekoliko puta. Vidi, ja ni ne pecam i znam šta sve ima.  :big smile Verovao ili ne, čak je i jači pamučni konac za šivenje neistegljiv. Uzmi nekoliko konaca paralelno pa probaj.  Ako si probao sa tankim damilom, ne znači da nije dovoljno dobro sa debljim. Logično.
 Na svakom kraku treba da napraviš nekoliko krugova da ne klizi, pa će samo tako svaki krak biti povezan jedan sa drugim. Kako sam već napisao efekat je isti ili bolji, jer nema lokera ili elastičnog pomeranja u kuglastoj kopči.

Pod pojmom neistegljiv treba razumeti da je veoma mali modul elastičnosti. To znači da je izduženje veoma malo na pojavu sile. Apsolutno neistegljiv materijal ne postoji, pa ni karbonska šipka, a nema ni potrebe za tim.

« Last Edit: January 30, 2013, 08:35:04 PM by tibeteagle »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #19 on: January 30, 2013, 11:16:56 PM »

  Jes Nesin cinestar, nesto sam ja pobrljaveo, a i taze sam multirotorash, nego S800 bi lepo bilo videti uzivo, pa makar na prolecnom skupu ljutih pilota...


                                                                             (pijemo) (pijemo)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #20 on: January 30, 2013, 11:18:16 PM »
Gizmo, moram još jedan put da naglasim da je slabo rešenje povezivati krakove horizontalno sa bilo čime. Vibracione sile sa elise koje se prenose na krakove su vertikalnog pravca. One utiču na vertikalno pomeranje i na uvijanje kraka. To se meže sprečiti samo krutim krakovima. Sve ostalo je samo delimočno ublažavanje. Vibracije se nikada ne mogu izbeći ni absorbovati u telu MK. Vidi se iz kratke evolucije ove letelice, da je to bilo i jeste svakome problem. Vidi se ko je postigao dobre rezultate sa raznim konstrukcijama, ali je to sve teško razumeti neupućanima u mehaniku. Trgovci pričaju sve i svašta o onome što nude a na kraju ispadne da ne valja. Forumska iskustva su veoma subjektivna i na njih se ne može ozbiljno oslanjati. Samo izgleda da je mehanika manje važna stvar kod MK letelica, ali kada se zbog nje jave problemi, onda se vidi da nije. Tvoja sreća je sada da imaš rešenje i za eliminaciju ovog problema, koji se zove Zenmus gimbal.
 ;namig

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #21 on: January 30, 2013, 11:27:05 PM »
Potpuno mi je jasno da je mnogo pozeljnije eliminisati te vertikalne vibracije, jer je krak po toj "osi" dosta meksi, ali je i ovo sto sam stavio puno pomoglo.
Zenmuse resava sva moguca cimanja i pokrete, ali jake vibracije ipak mogu da se prenesu i uticu na snimak.
Probacu nekako za krak da pricvrstim aluminijumski T profil da vidim da li se time nesto postize sto se tice vertikalnih vibracija.

@r-xx - donecu S800 sigurno kad krenu okupljanja na prolece.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #22 on: January 31, 2013, 12:23:59 AM »
     Al'je dosadan snimak  mmmm ovo je savrsenstvo bez mane :)aplauz A to sa kracima i vibracijama da ne povjerujes,platis toliko koliko kosta i umjesto da dobijes kvalitet koji si i platio i preplatio dobijes dodatnu zanimaciju :ukrucivanja, stezanja, pritezanja  :sljus Sva sreca da  Zenmuse radi kako su ga i predstavili.Ovaj S 800 od poljavljivanja na trzistu imao je dosta reklamacija prvo nisu valjali konektori ,pa sad vibriraju kraci  ") valjda uskoro u prodaju puste malo savrseniju verziju .Izgleda niko nije savrsen  :big smile
Sve ce se ovo sanirati i da te dugo sluzi S800 kao sto su i ove predhodne ptice  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #23 on: January 31, 2013, 08:30:03 AM »

 Gizmo je perfekcionista a S800 je pravljen za normalan svet, ja svakako balavim na S800..
Jedno od mogucih a lepih resenja je da se sredina kraka, posle konektora pa sve do motora odradi to jest presvuche karbon tkaninom, jednostavno se obmota visheslojna karbon tkanina sa smolom, i lepo obradi, da S800 ne izgubi na prakticnosti a ni na lepoti. To bi Branko Bjelic uradio da bude lepshe nego fabrichko, na tezhini bi se dobilo simbolichno..

 Necu da ga kupim dok nevidim Gizmov live.. eto...

                                                                                                                            (pijemo) (pijemo)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #24 on: January 31, 2013, 11:50:04 AM »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #25 on: January 31, 2013, 02:06:39 PM »
Gizmo opet džabe frizirati krak, kada tanak priključni spoj nije dovoljno čvrst. Možda se i klama.? mmmm  Zbog loše rešenog sistema na skidanje, izgubljena je mogućnost jake veze sa telom u celom preseku. Kada je testirao krak na uvijanje sa četkicom i kačenjem LiPo, zašto nije gurnuo dršku kroz priključnu šarku? mmmm Nešto pamaže, ali jei i dalje cela konstrukcija bruka za firmu.  :(

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #26 on: January 31, 2013, 02:13:03 PM »
Nisi u pravu. Prikljucni deo je dobro udajen, vrlo jak i kod njega nema uvijanja. Problem pocinje negde od polovine gde se krak suzava.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #27 on: January 31, 2013, 02:36:40 PM »
Da. Možda i konektori nešto drže. :_D  Konektori su na najgorem mestu gde konzolak treba da je čvrsto vezana za telo. Ako bi sedeo na grani, da li bi pilao u korenu?  :big smile

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #28 on: January 31, 2013, 03:54:27 PM »
Konektori su podložni kontakt greškama. To niko ne priželjkuje, a što dobro znaju i elektroničari. Pa ko je onda konstruisao ovu letelicu, ako ni tu sigurnost ne zadovoljava?  ") DJI frame je blago rečeno   2a
Baci to i kupi jedan ovakav ili sličan. U svakom pogledi je bolji. Kraci se isto preklapaju i to bez konektora. Vidi vidi, neko je shvatio da je silonska licnasta žica savitljiva. I nogice su preklopljive. Sve  je podešljivo, modularno, pregledno i ceo je od karbonfibera.  (:sok:) A cena je manja od elemenata za ukrućenje DJI S800  lol



Kraci i uklještenja su  :jaki: :jaki: :jaki:



Sedlo motora je brutalno profesionalno  :jaki: 



http://www.foxtechfpv.com/tarot-fy680-cf-folding-hexacopter-p-810.html

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #29 on: January 31, 2013, 04:15:24 PM »
Laslo, cenim tvoje znanje i iskustvo, ali ne znam cemu tolika kolicina cinizma i pljuvanja po skoro svemu?