Author Topic: DJI S800 & Zenmuse Z15  (Read 16082 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #30 on: January 31, 2013, 05:13:18 PM »
Da su losi krakovi, jesu losi, ali ne do te mere da se ne moze leteti, prodato je tih S800 i Zenmuse-a pa ne cujem neke zalbe.

   Samo ti leti gizmo  ()-()

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #31 on: January 31, 2013, 05:51:59 PM »
Gizmo, ja sam imao primedbu samo na DJI S800 konstrukciju iz mog ugla i to obrazložio onoliko stručno da bi bilo razumljivo i korisno za svakoga. Priznajem malo oštro. Samo da možeš videti stvari sa mojim očima. Ova stvar je loša u svakom pogledu upoređujući sa drugima. Žao mi je da si ovaj izabrao od mnogih boljih u ponudi. Sam si stavio stamotni video kako ga neki probaju budžiti. Svi koji ga imaju sa pravom mogu biti nezadovoljni na osnovu svog i iskustva drugih. Čitajući svetske forume mnogi i jesu. Zenmuse gimbal nije zaslužio da se stavlja na ovu plastičnu nesigurnu konstrukciju, jer si ga platio veoma puno. Čuvaj i poštuj dobar gimbal i ne rizikuj sa ostalim nesigurnim komponentama. To je bilo moje viđenje stvari da bih pomogao u pravilnom izboru mehaničkih delova pre svega u cilju bezbednosti. Nije sve dobro što nam se sviđa i što nude trgovci u kompletu. O DJI elektronici nemam mišljenje jer se u to ne razumem. Ali znam da je elektronika skoro ista u svakome a razlikuju se samo u softverskoj podršci. Nadam se da sam pomogao svima koji u buduće žele da kupe ozbiljne skupe stvari u ovoj kategoriji, pa da znaju na šta sve da obrate pažnju.
« Last Edit: January 31, 2013, 05:57:21 PM by tibeteagle »

Offline shone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
  • www.koptervideo.com
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #32 on: January 31, 2013, 09:34:37 PM »
uh moram i ja malo da se umesam s 800 je super konstukcija i materijali ko nije drzao u ruci nema sta da komentarise posto su elise 15 karbon ponekad je bolje da se malo uvije manje trtpi i motor i ram. Nije bas idealan ali je meni super niko se nije setio recimo da komentarise uglove motora po kojim stoje i zasto nego odma meko je ovo jako je ono takvi smo MI sta da se radi

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #33 on: February 01, 2013, 12:10:57 AM »

 Ja balavim na S800 i on fabricki nosi 5kg bez problema,



ovo sto Gizmo radi je tachno ono sto bi ja uradio kad bi se bavio snimanjem, mislim da ova karbonizacija treba da da perfektan rezultat jer je krak po koncepciji slichan kraku od F450, tako da uvijanje je u sredini najvece, drago mi je da slichno razmishljam ko veliki multirotor shmeker...


                                      (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #34 on: March 05, 2013, 12:11:13 AM »
Pošto sam bio dosadan sa kritikom važnog dela ovog multikoptera S800, evo jednog interesantnog testa koji daje bolji uvid u ono što je meni na prvi pogled bilo očigledno.
Slučajno sam naleteo na ovu sliku i sajt. Objašnjava se rad najnaprednijih dizajnerskih programa za mašinstvo. Kao primer nacrtano je telo koje teoretski liči na krak ovog multikoptera. Da su konstruktori propustili svoje CAD crteže kroz ovakav CAE simulator, videli bi gde je greška. Na mestima sa crvenim se vidi da je tamo najveće opterećenje. Ovo ne znači da će se slomiti, već da se materijal na tom mestu više deformiše elastično. Elastičnost daje loše karakteristike u krutim konstrukcijama, jer može da poveća amplitude vibracija, pogotovo na rezonantnoj frekvenciji tog dela, ili cele konstrukcije. Siguran sam da bi se i njihov krak na dosta mesta pocrveneo, pa da vide i oni bi.
A ova dva amerikanca gore bolje da idu loviti patke, a kostruisanje neka ostae nekom stručnjaku za to.  (kush)



Gizmo izvini, nisi ti kriv za ovo.  (mazi) Nadam se da ti pored ovoga dobro radi.  ;namig

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #35 on: April 05, 2013, 11:40:40 PM »
@tibeteagle,
sviđa mi se vaš pristup ( tehnički gledano)
Nažalost zeznuli su stvar i jako puno s800 letjelica ima isti problem.
Imao sam priliku imati prije par dana nove ruke od s800 u rukama.Osjetno su jače (deblji profil tako da su ukrutili krak na torziono naprezanje i karbonski profil uzdužno uljepljen) cijena ...hm puta 6 prava sitnica.
Bez obzira ako je letjelica dobro složena (kao kod Dragana) mora dobro raditi .
Pozdrav

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #36 on: April 06, 2013, 12:43:25 AM »
Gizmo izvini, nisi ti kriv za ovo.  (mazi) Nadam se da ti pored ovoga dobro radi.  ;namig
Ma radi "fantasticno"  mmmm (___)


Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #37 on: April 23, 2013, 10:02:41 PM »
Hvala ti gizmo za ovu dobru spravu, evo jedan snimak od danas kada sam podesio napokon kameru.


Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: DJI S800 & Zenmuse Z15
« Reply #38 on: April 24, 2013, 12:47:23 AM »
 :)aplauz ()-()