Author Topic: Slicnosti i razlike izmedju 1/8 bagija  (Read 4387 times)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Slicnosti i razlike izmedju 1/8 bagija
« on: February 01, 2013, 10:38:27 PM »
Kada nov auto izadje iz fabrike , daje se na testiranje novinarima , profi vozacima itd, tako da ne moram da kupim  i  Agamu , Durango,Hobao ,Mugena i sve ostale pa da na kraju prodam sve a ostavim onaj koji mi najvise "lezi"... to neide tako ... tako da posle tih test voznji i potrosenih rezervoara pisu se misljenja i uporedjuju se modeli , traze se mane i bira se najbolji odnos cena kvalitet , to se na eng zove: 

http://en.wikipedia.org/wiki/Review  ")
« Last Edit: February 02, 2013, 12:37:22 PM by magic »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #1 on: February 01, 2013, 11:01:10 PM »
Ne uci se Duke sve na internetu, ima tu gomila raznoraznih budala koji svasta pricaju ;) Prave informacije se dobijaju na licu mesta 'stazi' od pravih vozaca ili clanovi njihovog tima !

Taj jedan deo koji si dao za primer pase i od Kyosho modela i od raznih drugih pa se ne moze na osnovu toga reci da je klon i ostalih !

Sad da ja tebi razjasnim nesto :) model prenogo sto po tvom saznanju 'izadje' iz fabrike je odavno GOTOV i vozi se vise meseci po raznim stazama i od strane raznih vozaca, oni ot fabrika dobijaju gomilu delova da istestiraju i daju svoje komentare. Recimo desetak raznih sasija sa razlicitim rasporedima delova (sasije koje ti i vecina najverovatnije nikad necete videti, jedino ako odes kod nekog vozaca i zaviris u kamaru starih delova koje je od fabrike dobio na testiranje ;)) al mora da bude bas dobar i da budete drugari :)

Eee tek kad oni sve istestiraju i kazu koje su dobre varijante onda fabrika odabere par resenja za razlicite lokacije (tipove staza) na planeti i to pusti u 'javnost' sto ti kazes izbaci zvanicno da se novinari igraju i zarade svoje plate pisajuci gomilu tekstova i 'rewiewa' da obicni smrtnici mogu da 'uce' ili bar tako misle citajuci to u novinama ili na internetu :)

Vecina je svoj omiljeni model (onaj koji mu najvise lezi) nasla bas tako kako ti mislis da se ne radi :) za razliku od naseg trzista, sva ostala su potrosacaka i u cilju uzimanja para vozaci se 'pale' novim revizijama modela i sitnim ispravkama da bi im se izmuzle jos malo parice :) Sa druge strane i sami vozaci se brzo zasite modela pa hoce da probaju nesto drugo pa makar to bilo i losije, pa vecinom zato i prelaze sa jedne na drugu marku. Izuzetak su profi vozaci koji to rade zbog para :) iako im ponekad ne odgovara model jednostavno ta fabrika bolje placa !
Tako da je jedini nacin da nadjes najbrzi model za sebe i svoj stil voznje taj da ih SVE probas ! :)

Da se vratim opet na tekstove o Agami i slicnosti sa losijem, osim prednjih viljuski i samog sistema upravljanja, prenosnog mehanizma (diferencijali i kardani) sve ostalo je mnogo slicnije drugim modelima Xray i Mugen, procentualno najmanje je pozajmljeno od losija i to samo VIZUELNO, dimenzije se razlikuju i delovi nisu razmenjivi ! A kvalitet je MNOGO bolji nego kod losija ;)

NO, to je sve potpuno nebitno za nas, nama je na prvom mestu zabava a to nam moze pruziti BILO koji model. ;)

 ()-()

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #2 on: February 01, 2013, 11:09:25 PM »
Ajd sad lepo svi da izmerite duzinu "modela" pa da vidimo ciji je najduzi  :_D

 ()-()

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #3 on: February 01, 2013, 11:10:19 PM »
Duka, nisam ja mislio da treba da kupis sve modele i probas...al opet ti kažem da kad budeš probao da vozis na pravoj stazi videces na čemu si. A da se mnogo ovde pričaju prazne priče i mašta(mislim na automobiliste :) ) a suština je u pravoj voznji. A ja se i dalje ne slažem sa tobom u vezi agama-losi... :)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #4 on: February 01, 2013, 11:15:09 PM »
Da li ce na stazi biti brzi neki ultra mega giga model najnovije generacije ili nesto staro 4-5 godina to najvise zavisi od vozaca, pa od setovanja pa tek onda od modela, barem za nivo voznje na kome smo svi mi ovde. Daleko smo od toga da je nekome stvarno potreban neki model najnovije generacije.

Ja sam se licno opredelio za Losi iz jednostavnog razloga zato sto je maltene neunistiv i sto se delovi mogu naci po pristojnim cenama a ne zato sto je najbrzi. Probao sam Saletovog MP9 i laksi je za voznju od Losi8 u smislu da ako se pretera sa gasom na izlazu iz krivine manje kaznjava vozaca. Ali opet, skoro se sve to da srediti setovanjima.

poz
« Last Edit: February 02, 2013, 12:38:11 PM by magic »
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #5 on: February 01, 2013, 11:57:35 PM »
Neznam koji je sad bolji al jako su slični Agama a8 fr ili losi 3.0? Al oba su top modeli  mmmm


pa nisam ja poceo tu pricu o napucavanje sa modelima , i koji je bolji a koji za gram laksi kad mi ni livadu nemamo da vozimo .... nije ovo lose da prekratimom malo vreme do Seresa
« Last Edit: February 01, 2013, 11:59:45 PM by duke »

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #6 on: February 02, 2013, 12:30:36 AM »
Ne uci se Duke sve na internetu, ima tu gomila raznoraznih budala koji svasta pricaju ;) Prave informacije se dobijaju na licu mesta 'stazi' od pravih vozaca ili clanovi njihovog tima !

Taj jedan deo koji si dao za primer pase i od Kyosho modela i od raznih drugih pa se ne moze na osnovu toga reci da je klon i ostalih !

Sad da ja tebi razjasnim nesto :) model prenogo sto po tvom saznanju 'izadje' iz fabrike je odavno GOTOV i vozi se vise meseci po raznim stazama i od strane raznih vozaca, oni ot fabrika dobijaju gomilu delova da istestiraju i daju svoje komentare. Recimo desetak raznih sasija sa razlicitim rasporedima delova (sasije koje ti i vecina najverovatnije nikad necete videti, jedino ako odes kod nekog vozaca i zaviris u kamaru starih delova koje je od fabrike dobio na testiranje ;)) al mora da bude bas dobar i da budete drugari :)

Eee tek kad oni sve istestiraju i kazu koje su dobre varijante onda fabrika odabere par resenja za razlicite lokacije (tipove staza) na planeti i to pusti u 'javnost' sto ti kazes izbaci zvanicno da se novinari igraju i zarade svoje plate pisajuci gomilu tekstova i 'rewiewa' da obicni smrtnici mogu da 'uce' ili bar tako misle citajuci to u novinama ili na internetu :)

Vecina je svoj omiljeni model (onaj koji mu najvise lezi) nasla bas tako kako ti mislis da se ne radi :) za razliku od naseg trzista, sva ostala su potrosacaka i u cilju uzimanja para vozaci se 'pale' novim revizijama modela i sitnim ispravkama da bi im se izmuzle jos malo parice :) Sa druge strane i sami vozaci se brzo zasite modela pa hoce da probaju nesto drugo pa makar to bilo i losije, pa vecinom zato i prelaze sa jedne na drugu marku. Izuzetak su profi vozaci koji to rade zbog para :) iako im ponekad ne odgovara model jednostavno ta fabrika bolje placa !
Tako da je jedini nacin da nadjes najbrzi model za sebe i svoj stil voznje taj da ih SVE probas ! :)

Da se vratim opet na tekstove o Agami i slicnosti sa losijem, osim prednjih viljuski i samog sistema upravljanja, prenosnog mehanizma (diferencijali i kardani) sve ostalo je mnogo slicnije drugim modelima Xray i Mugen, procentualno najmanje je pozajmljeno od losija i to samo VIZUELNO, dimenzije se razlikuju i delovi nisu razmenjivi ! A kvalitet je MNOGO bolji nego kod losija ;)

NO, to je sve potpuno nebitno za nas, nama je na prvom mestu zabava a to nam moze pruziti BILO koji model. ;)

 ()-()
e, vidi Losmi , upravu si ali mislim da si omasio sustinu price   ;namig
Nije prica o jednom modelu i njegovom razvojnom putu(Bora snajder) nego je prica o uporedjivanju proizvodjaca i modela bagija , tako da , nebi trebalo da moze  jedan profi vozac testirati vise brendova (ili mozda moze , ali nikad cuo) nego , fabrika angazuje i sponzorise tim i vozaca dok oni unapredjuju samo njen bagi.Tako da , i sam si rekao placeni vozaci su placeni da voze i plasiraju svoj brend , tako da to i nije merodavno ... ako me razumes ... Dok su ljudi koji su mahom po forumima , tech masteri, novinari i obicni vozaci kao mi meni merodavni i nepristrasni , pa onda covek nemoze bas mnogo da pogresi .Tako da , mislim da kupiti sve modele i testirati moze samo Sale  (res) a mi ostali , ceprkamo raspitujemo se citamo po netu i trudimo se da odaberemo nesto sto je po misljenju vecine ok ...kao naprimer sto je sad hit MBX7 :)
« Last Edit: February 02, 2013, 12:33:39 AM by duke »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #7 on: February 02, 2013, 01:57:16 AM »
Zato sto je sticajem okolnosti pobedio na svetskom prvenstvu u Argentini pa se raja napalila :)

Da Bucko nije imao problema sa modelom pocepao bi ih ko ciga napolitanke, a da naranvo sa Kyosho MP9  :hehe

Salu na stranu (u svakoj sali CELA istina) sto rece taman malo koskanja do Seresa nije na odmet :)

Nego kad smo vec dotakli temu poredjenja modela da napisem jos koju :)

Mislim da nema najboljeg modela, vec samo modela koji VAMA najbolje lezi !

Generalno je misljenje (medju trkacima kad pricaju nezvanicno i bez obaveze da hvale svoju marku) da se MP9 i Mugen NAJLAKSE voze, da je losi nervozniji (na evropskim stazama, a kako i ne bi bio kad je projektovan za americke izuvijane pa je za nasu avliju poslat EU) da je Durango totalno djubre :) Agama extra kvalitet pod rame sa Mugenom.... Jedno sa cim se skoro svi slazu je da NIKO ne moze da kaze losu rec za lezanje i ponasanje MP9, kritike samo idu na kvalitet-lomljivost delova na dugim finalnim trkama sve do WC verzije !

U feringu smo imali prilike da vidimo kako jedan Losi koji je na kraju i pobedio za dlaku apsolutno najbolje izgleda na stazi, kao po sinama da je isao (setup i umece vozaca) a fering je BRZA staza ;) Kyosho koji je bio drugi je leteo po celoj stazi ko da bezi od nekoga, ni jedan krug i krivinu nije prosao isto totalna ludnica id setovanja pa je uz pomoc odlicnog vozaca izgubio prvo mesto za dlaku u samom kraju trke ! ...poenta je da iako 2 totalno razlicita modela sa totalno razlicitim setovanjima posle vise od pola sata jurnjave mogu da prodju kroz cilj u zadnjoj sekundi :)

E da Bucko je opet imao peh inace bi ih omlatio ko pubertetlija prasnjav tepih  :_D

U ovom sportu su najvazniji VOZACI, to su supermeni i superdevojke koji od svijih par godina neumorno treniraju da bi sa nekih 20tak vladali svetskom scenom, a sa vec predjenih 25 gledali da odu u penziju posto ih godine stizu ! ...ne nije sala  ") i ja kad sam slusao nisam verovao, jednostavno matorci nemaju sanse pored mladih :) ...kao i u vecini drugih sportova takmicari imaju vek trajanja :(

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #8 on: February 02, 2013, 09:37:19 AM »
Mnogo nesto cesto ,sticajem okolnosti ,je Mugi u vrhu .... ...Jeste, svi nekakko dozive u nekom trenutku blistave momente ali nekako su Mp9 i Mugen uvek tu negde u vrhu ili prvi... zato se ja lomim oko sledece kupovine, cak sam ga i uzeo bio ali sam ga ustupio Aciki
Svaki bagi ima veakest link, slabu tacku, nijedan nije savrsen a donekle su i dosta slicni , bukvalno su nijanse u pitanju, ali , postoje i ozbiljniji problemi ,kao naprimer sto je Losi imao sa servoima gasa  mmmm znaci na cenu od 350e moras dati jos 40 e za servo tray 3 generacije ... Mugenu su prednje ruke lomljive... tako da to sto kazu da je Agama klon , u principu su svi oni jako slicni , a nista revolucionarno nije se desilo zadnjih 2 godine , sem pomeranja baterije i servoa napred, sto opet nemora da bude imperativ jer na nekim stazama je bolje da je baterija i servoi ostanu gde jesu ..Mislim da niko od nas nema ambicije da se profi bavi ovim jer smo okasnili , Matovicev , moj Vuk, Veljkov klinac , Saletova i Acina cera,oni mozda nesto urade a mi se onda selimo u sekciju mehanicara ... sto i nije tako lose jer sam ja opsednut motorima...
« Last Edit: February 02, 2013, 11:51:29 AM by duke »

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Re: Losi 8IGHT 3.0 buggy
« Reply #9 on: February 02, 2013, 10:03:22 AM »
Uvek postoji mogućnost trke veterana. (pijemo) Što modela što vozača.

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Slicnosti i razlike izmedju 1/8 bagija
« Reply #10 on: February 02, 2013, 02:03:52 PM »
U pravu si da smo zakasnili da vozimo sa profi vozačima po svetskim prvenstvima sa Bootsom, Batlleom i ostalima, jer ti momci voze od svoje pete, šeste godine, drugo treba tu puno para, vremena itd.oni su profesionalci i žive od toga....Glupo je bilo šta pisati jer je to nemoguće. Ali postoji mogućnost , jer mi smo sada  seniori u kategoriji +30 i +40, i možemo to da vozimo i idemo na trke. Uvek se može napraviti ekipa koja ce ići u npr.Serres, Fehring, Bugarsku ...Padova,  Albairate ..., imamo stalno pripremljen kombi i gas(to sve nije daleko i nekosta puno). Sve te trke su uglavnom za vikend, i to možemo priuštiti bar  jednom u mesec dana u toku sezone. Mogli bi i neki klub da otvorimo ...
« Last Edit: February 02, 2013, 05:03:11 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com