Author Topic: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module  (Read 14407 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #15 on: March 11, 2013, 02:26:35 PM »
Hm, ako ti se kopter bas tako ljulja-da hoce da padne...onda zaista nesto bas ne valja.
Rolex ti rece da stavis gyro filter -u arduino sketchu-setuj ga komotno na 42Hz...
i igraj se sa PID-ovima...zaista se isplati...

pozz (<--)


Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #16 on: March 11, 2013, 02:33:14 PM »
probacu, ja sam najvise isao do druge vredosti, nisam bas experimentisao sa nizim, ali moracu. Imam 3 kontrolera sa svakim se isto ponasa. Malo sad vremena imam pa cu od srede da se bacim na posao, mada i moar kisa da se saceka, on u hali lili kuci leti lepse nego sto ga ja nosim kroz kucu.

Za pocetak idem da doteram PID podesavanja sto bolje da bude maximalno utegnut, a onda cu da ukljucim filter pa da vidim kakve razlike mogu da postignem.

Na PID setanja bas i nije reagovao sto se toga tice, samo sto ja to nisam odmah povezao sa vetrom, vec propadanjem sa vece visine, cak i voznja napred malo brza ga isto obara.

Offline miticmiroslav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • www.mmdstudio.net
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #17 on: March 11, 2013, 09:42:03 PM »
Pozdrav (buduce)  kolege.

Izvinjavam se sto vam prekidam razgovor i sto ovako upadam, ali sam video da djgorandj ima veoma slican quad onome koga ja planiram da sastavim.
Potpuno sam nov u ovome. vec danima sastavljam svoj quadro,(u glavi, na papiru, sa kalkulatorima....) i upravo planiram da u HKu kupim ovaj flight controler. multiwii mega sa gps modulom.
dvoumim se izmedju heavy lifta koga djgorandj ima i nekog novog HK fiberglas rama kog vec duze vreme nema u stoku....
da ne davim pitanje je za gorana.
da li mi preporucujes ovaj kontroler kao pocetniku?
nadam se da cu da ga sacuvam i da cu za nekoliko meseci kad malo naucim da letim i jos malo proucim materiju moci da pocnem da koristim sve njegove funkcije.

pozdrav.


Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #18 on: March 11, 2013, 09:55:16 PM »
Pa sastavis sve delove povezes i za divno cudo sve lako leti :d

Ukljucis levl mod, mag  mod i letenje je idealno lako, svaki pocetnik koji iole malo zna oko letenja moze da ga poleti i leti. Ako dostelujes alt hold jos lakse, nece pasti na zemlju, tj oscilovace gore dole ali to treba setovati da ima sto manje oscilacija, kasnije dodas sonar i imas letelicu koja ce znati da oceni visinu preciznije od barometra, postoji takodje i opticki senzor koji mozes da dodas i da letelica hoveruje maltene u mestu. Mnogo toga ima na netu.


Ali eto, imam taj problem pa se nadam da cu ga uskoro resiti, za 2 dana idem ponovo na letenje, sastavio sam jos jedan quad, sa moji m starim ramoom sve isto samo drugi br obrtaja motora ali ista ploca setovanje identicno pa da ustanovim dal stvarno smeta vetar ovom quad, a posle cu da i setujem filtere ne bi li eliminisao taj problem, sve cu da istestiram pa se nadam da ce nesto uroditi plodom,

Imam 3 ploce iste i sve tri isto rade.

Negde sam citao da je mozda bolje uzeti sa drugim barometrom, da ovaj i nije nesto, al ok. Recimo nabavka CriuS All IN ONE PRO Flight Controller ili APM 2.5 nesto skuplji.

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #19 on: March 13, 2013, 12:28:11 PM »
Da li je neko sastavljao ovej kontroler: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=26588?

Koji softver ucitati u njega, ostaviti wii 2.1 ili megapirate? Ja sam probao sa oba al imam problem jer mi ne rade pitch i roll komande, ako otkacim 1 od signala na simulatoru istovremeno pomera oba paralelno. Ako su oba zakacena ne desava se nista, kao da se ponistavaju, tj to i rade.

Ploca sa originalnim softverom radi, ali ni na nju ne mogu da povezem planer
Resenje je nadjeno za moj problem ali je toliko bilo velika slucajnost da 2 ploce od 3 imaju isti problem pa nisam ni pogledao pinove vec sam mislio da sam ja nesto softverski zeznuo. Evo i slike, pin za roll i pitch je fizicki prespojen kalajem, treba ga samo razdvojiti i sve ce biti ok.

http://imm.io/ZbLX

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #20 on: March 13, 2013, 02:18:50 PM »
Resenje je nadjeno za moj problem ali je toliko bilo velika slucajnost da 2 ploce od 3 imaju isti problem pa nisam ni pogledao pinove vec sam mislio da sam ja nesto softverski zeznuo. Evo i slike, pin za roll i pitch je fizicki prespojen kalajem, treba ga samo razdvojiti i sve ce biti ok.
http://imm.io/ZbLX

Joj to im je serijska greška, ima na RCGroups veliki thread za to. Samo su nastavili da ga prodaju kao da mu nije ništa (___)

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #21 on: March 13, 2013, 02:27:56 PM »
Ja sam od 3 dobio 2 komada sa tom greskom.


evo tubm

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #22 on: March 13, 2013, 06:59:33 PM »
Glupost...jeste greska...ali se da u sekundi resiti.
Ja vec po defaultu kako mi stigne nesto...bilo fc ili esc ili baterija, raspakujem i sve detaljno pregledam....a ne retko i prelemim.
Ovaj RoHS tinol je tesko s..nje...mada su se vec izvestili sa njim pa i nema toliko skarta i reklamacija kao u pocetku kada su krenuli sa njegovom upotrebom.
Ako nas ne ubije olovo...ubice nas aflatoksin lol
 (<--)

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #23 on: March 13, 2013, 07:25:31 PM »
 :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe
Da je samo to, ko zna ceka jos ima gde.

Inace planiram da nabacim sonar za isti model, opticki senzor da napravim, mozda i merac jacine vetra, prvo da sredim kolko tolko letelicu pa redno.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #24 on: March 13, 2013, 08:47:33 PM »
Jel tooo...e bravo...   :)aplauz

sad da probas tvoj stari ram sa ovom plocicom, da naucis malo bolje da manevrises s njim pa da snimamo avioncice direkt iz vazduha... ()-()

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #25 on: March 13, 2013, 11:27:19 PM »
Moj stari ram se rasklimao kao nikad do sad, sve se treslo pa sam ga ostavio da skuplja prasinu. Sada pakujem ponovo na novi.

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #26 on: March 14, 2013, 02:36:03 AM »
Inace planiram da nabacim sonar za isti model, opticki senzor da napravim, mozda i merac jacine vetra, prvo da sredim kolko tolko letelicu pa redno.

Ako planiraš da uzimaš HC-SR04, imaj u vidu da mu je domet realno oko 40 cm bar ovaj što ja imam :-\


Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #27 on: March 14, 2013, 07:06:14 AM »
Planiram neki koji ima minimum 2m, posto mi skoro nista ne znaci 40cm, sve sam to pregledao, i odluka je pala na SRF08. On ima zadovoljavajuci domet oko 5.5m pa nek bude da kinezi lazu malo i 4 je vise nego dovoljno.

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #28 on: March 15, 2013, 09:30:05 AM »
Javi kako radi kada ga nabaviš, pošto i mene zanimao neki sonar za APM.

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: MultiWii PRO Flight Controller w/MTK GPS Module
« Reply #29 on: March 15, 2013, 05:12:21 PM »
Uskoro sastavljam opto flow senzor pa cu i to testirati. Sonar cim stigne testiram i njega.