Author Topic: Izgradnja slot car staze  (Read 9189 times)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Izgradnja slot car staze
« on: January 31, 2014, 11:13:40 AM »
Da li se neko ovde kod nas zanimao sa ovim slot autićima?

Mene zanima da li je moguće ovakvo nešto izvesti kod nas, napraviti stazu, autiće, dekor...



I na kraju krajeva, kakvo je vaše mišljenje, da li bi bilo interesovanja za ovakvo nešto?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #1 on: January 31, 2014, 01:47:37 PM »
Ja sam se kao mali, davno je to bilo, igrao sa Carrera Slot cars (Austria) oni normalno/naravno postoje i danas mislim da je prosle godine bilo 50 god. firme…
Tada su bili odlicni, danas verujem jos bolji uz tehnoloske napretke wireless, digitalna tehnologija itd…
Od prosle jeseni razmisljam da napravim tu neku stazu sa 4 trake, tu moze da se vozi do 8 automobila.. valjda.. ali je problem sto to trazi prostor od recimo 100m2, i tesko da moze tako lako da se pomera, odnosno nikako…
Carrera je dobra, jer ako napravis stazu u poslednjoj njihovoj tehnologiji, moze da se koristi, sa malim dopunama i one prethodne…
E sad koliko bi to sve na kraju kostalo, to niko ne zna… pretpostavljam da sa nekih 10tak tisuca bi moglo…
Za same korisnike nije velika investicija, auto je oko ili do 80 Eur + neki rezervni delovi, gume…. ali bi placali koriscene staze … za neke parice ….
jedanput nedeljno weekendom da se organizuje trka…
Ali se bojim.. kakve su nam navike… i kakva je besparica… tesko da moze da se isplati…. mozda ako se razmislja na duze staze… pa malo svoje licno zadovoljstvo, neki novi ljudi.. mozda…
Najveci je problem taj prostor koj je u tom slucaju otpisan za druge aktivnosti, zarobljen, treba grejati/hladiti.. a treba i neko da radi za neku platu cisti/odrzava..
i da bude na sred Terazija… i opet ce biti svima daleko … i skupo…. ali vredi probati, po mom misljenju…



a evo malo i preterivanja
« Last Edit: January 31, 2014, 04:26:10 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #2 on: January 31, 2014, 07:43:37 PM »
Mene samo to preterivanje zanima :)

Trka sa šest autića simultano i ogromna staza... Šta misliš da li to ima smisla praviti lokalno ovde ili uzeti neku firmu koja se time već bavi (onaj track sa gornje slike koju sam okačio košta 14 hiljada dolara)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #3 on: January 31, 2014, 08:45:12 PM »
To tesko da neko moze da napravi kod nas za te novce… Mislim da ne treba izmisljati toplu vodu, kad neki ljudi to vec prave, samo doneses i sklopis, Carrera vec ima i razradjene planove za nekih 20-tak razlicitih staza….Opcione delove staze, razne dodatke, ukrase , automobile, delove, sve vec osmisljeno za zezanje.. samo kupujes i dodajes… Ali sama staza.. nemoze da pokriva ni svoje troskove… a nije bas ni dzaba napraviti je od kupovnih elemenata, treba je podici na nekih metar visine, opremiti samu stazu da izgleda sto zabavnije, ako se vec igramo… da te ne pusta.. pa prodaja kompleta, automobila, delova.. jedino ako to uspe da vadi troskove…. i da se organizuju neka takmicenja… a bice tu i krsenja.. verovatno…

Ako se napravi prosto i jeftino, nece biti dovoljno privlacno

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #4 on: January 31, 2014, 09:26:20 PM »
Ja mislim da bi ovo bila jedna fantasticna zimska zabava! I sam sam kao klinac imao veliku stazu i organizovao za celo drustvo trke, bilo je super.

poz
Veljko

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #5 on: February 01, 2014, 12:24:35 AM »
Ja koliko god da gledam Carrera sajt (www.carrera-toys.com) nigde da vidim te staze sa 4 trake... Jel si možda ti negde iskopao taj link kad si izvlačio video?

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #6 on: February 01, 2014, 12:12:19 PM »
Gledam vec duze vreme Austrijski CARRERA, pa posto ne govorim Nemacki onda predjem na USA…
Shvatio sam da treba krenuti sa vecim modelima i stazom 1:24, to je najvece sto imaju.. a kompatabilno je sa 1:32…
Mislim da sam negde video da je max. 8 traka (4x2) sto je i vise nego potrebno, to je valjda 16 automobila.. guzva… a tesko da ima potrebe za tim..
https://shop.carrera-toys.com/Gebaeude-Figuren/Gebaeude/Fussgaengerbruecke-Erweiterungsset.html?shp=4

Posto sam vec u pregovorima/dogovorima sa Carrera Austria, oko distribucije/dealer celog programa.. pravljenje takve jedne staze … za mene…  ima smisla samo ako se dobije celokupan posao.. a da staza bude Promo/Poligon/Dodatak na celu pricu i da se kasnije evenyualno ukljuci u njihov pregled Carrera Klubova…
Jos ako to prave u AU, u sta neverujem… pa da bude bez carine, samo PDV, bilo bi povoljno…
Oni su vec imali, od pre nekoliko godina neku firmu iz Bgd, koja je imala samo prvu porudzbinu (uzoraka) i nestali… nasa posla… sad to malo pravi problem…
Traze odredjeni obim posla, garancije.. itd..itd.. preporuku.. imam obecanje HorizonHobby.de za dobre preporuke i neku vrste pomoci…

Bilo bi "Bombonica" kad bi se nasao neki prostor u sirem centru Bgd, koji ima min. 100m2, a da nije velike pare i da bude zakup bar na 2-3 god….
ili partnerstvo sa nekim ko ima takav ili slican prostor, a ne zna sta bi sa njim… U Bgd prostora zakljucanih/napustenih, koliko hoces.. ali sve mrtvo…

Nije prosto i brzo…a tek para nigde nema… sem na google images... ;namig
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #7 on: February 01, 2014, 12:55:20 PM »
Ceo moj biznis model se uopšte ne zasniva na rentiranju ove staze, ali ako ta staza može da nastavi kasnije da živi sama po sebi to je dodatni plus.

Meni treba staza sa 6 trackova i 6 automobila odjednom. Da bude velika, sa izuzetno kvalitetno odrađenom scenografijom i detaljima okolo.. Ciljam na nešto ovakvo što se tiče kvaliteta izrade:


Znam da te stvari sigurno ne mogu biti jeftine, ali sam isto tako siguran da cena radnog sata modelara u Srbiji nije sigurno ista kao i onoga iz USA, tako da to mora da bude osetno jeftinije (sa modelarske strane gledano), jer koliko vidim na ovim trackovima, tu je ručni rad najveći faktor.

Što se tiče prostora, tu već imam nešto u vidu, i to ne samo da bude sve na istom nivou, već da imam plafon od 5 metara tako da bi mogao da trkače stavim na podium odakle bi imali pregled kompletne staze odjednom.

Šta ti misliš o ideji da se uzme neki gotov sistem (i koji?), a da se taj ukrasno-modelarski deo odradi u Srbiji?

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #8 on: February 01, 2014, 01:35:48 PM »
Jes da nije moj fah al ajde da se malo ukljucim. Ebo na Ebay-u sam nasao ovo http://www.ebay.com/itm/Slot-Car-Track-8-lane-commercial-/390724834736?pt=Slot_Cars&hash=item5af903d5b0  i kosta  4900USD cca 3640EUR, kao i ovo kod istog prodavca http://www.ebay.com/itm/Slot-Car-Track-8-lane-commercial-/390724803349?pt=Slot_Cars&hash=item5af9035b15 cena je ista. prva staze je 5m x 10.4, a druga 5.5m x 18.1m. cisto da imate u vidu kalkulaciju :)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #9 on: February 01, 2014, 02:09:29 PM »
OPK.. Nice… dobro je sto to radis za sebe.. pa ako bude ++ OK…
Ja sam uvek za nesto sto se da kupiti.. a ne praviti… obicno izadje dosta skuplje praviti… ali da bi postigao nesto kao na slici sto si dao.. imas takodje puno posla…mislim na uredjenje okolisa i dizajna.. pa i da kupis i sve te stvari gotove treba vremena sve to sklopiti.. a i preciznosti i umeca..
Dalje od Carrere nisam isao, niti cu… pa ako se svi ovi pregovori zavrse povoljno, eto ti prilike da dodjes do ove price najjeftinije moguce…
Za to ukrasavanje i doradu treba relativno malo para... puno maste i vremena…
Mozda je bolje da se cujemo telefonom.. ako imas neke dodatne INFO Zajko 069/1029252
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #10 on: February 01, 2014, 03:29:15 PM »
Jes da nije moj fah al ajde da se malo ukljucim. Ebo na Ebay-u sam nasao ovo http://www.ebay.com/itm/Slot-Car-Track-8-lane-commercial-/390724834736?pt=Slot_Cars&hash=item5af903d5b0  i kosta  4900USD cca 3640EUR, kao i ovo kod istog prodavca http://www.ebay.com/itm/Slot-Car-Track-8-lane-commercial-/390724803349?pt=Slot_Cars&hash=item5af9035b15 cena je ista. prva staze je 5m x 10.4, a druga 5.5m x 18.1m. cisto da imate u vidu kalkulaciju :)

Da lepo i velikooooo ! Ali ima jedna mala mana… to je used.. postavljeno…. i to na samo 7-10.000 km od SRB…
Covek lepo napisao, dodjes rasturis i pokupis/kupis…. i samo prevezes do SRB…
Znaci staza 3500 -5000 USD USED…. Ruke i troskovi i da on nadje nekog da rasturi i da spakuje bar 1000 USD… Neki prevoz (deo kontejnera) nece biti ispod 1000 USD, sa dosta srece…  A onda te ceka Carina 10% + 20% PDV na osnovicu + prevoz …. losa, skupa i neizvesna matematika.. bar se meni cini…

Jedno je kad kupis novo pa sklapas iz neotvorene kutije, a drugo kad to tamo negde daleko treba neko da rasturi, a vec dobio pare i hoce toga da se kurtalise… a ti nisi tu da pipnes i vidis ….
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #11 on: February 01, 2014, 03:39:31 PM »
Ceo moj biznis model se uopšte ne zasniva na rentiranju ove staze, ali ako ta staza može da nastavi kasnije da živi sama po sebi to je dodatni plus.

Meni treba staza sa 6 trackova i 6 automobila odjednom. Da bude velika, sa izuzetno kvalitetno odrađenom scenografijom i detaljima okolo.. Ciljam na nešto ovakvo što se tiče kvaliteta izrade:


Znam da te stvari sigurno ne mogu biti jeftine, ali sam isto tako siguran da cena radnog sata modelara u Srbiji nije sigurno ista kao i onoga iz USA, tako da to mora da bude osetno jeftinije (sa modelarske strane gledano), jer koliko vidim na ovim trackovima, tu je ručni rad najveći faktor.

Što se tiče prostora, tu već imam nešto u vidu, i to ne samo da bude sve na istom nivou, već da imam plafon od 5 metara tako da bi mogao da trkače stavim na podium odakle bi imali pregled kompletne staze odjednom.

Šta ti misliš o ideji da se uzme neki gotov sistem (i koji?), a da se taj ukrasno-modelarski deo odradi u Srbiji?

Ova staza je strava  :)aplauz ali ovde je najmanje staza.. ovde design i okolis kosta 5 x vise nego sama staza.. ovo se radi samo za svoju dusu.. jednom kad postavis osnovu celog zivota doradjujes… Sve te zezalice/dekor kostaju ko "svetog petra kajgana".. po jedinici ne tako mnogo ali mnogo ih ima da bi izgledalo tako…


a evo i ko stoji iza ovoga i ko je za to dao parice AUDI Canada
http://experiencequattro.ca/
A povrh svega toga, to stoji na ulici u Toronto i ti dodjes sa svojim iPad i vozi Misko… i svasta nesto drugo ... :)aplauz :sljus
« Last Edit: February 01, 2014, 03:50:56 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Izgradnja slot car staze
« Reply #12 on: February 02, 2014, 12:10:31 AM »
Sta mislite o mini-z to je daleko jeftinije i manji prostor treba  mmmm