Author Topic: Modifikacija lemilice  (Read 5820 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Modifikacija lemilice
« on: March 04, 2013, 11:20:32 AM »
Mozda je ovo vec neko radio ali da podelim svoje iskustvo, pa mozda nekome pomogne.
Neko vreme sam razmisljao kakosto lakse, da napravim kanal u krilu za smestaj zica od servoa i razne druge sitne otvore na stiroporu ili stiroduru, pa mi pade na pamet da probam lemilicu. Nisam hteo da koristim originalni vrh lemilice kako ga ne bih zaprljao. Uzeo sam obican ekser (precnika 3mm, tj 80x3mm), odsekao glavu i ostatak stavio u lemilicu na mesto njenog originalnog vrha. Posle kratkog vremena lemilica je lepo zagrejala taj ekser. Povlaceci lemilicu duz metalnog lenjira napravih idealan kanal u komadu stirodura !
Podesavanjem duzine eksera koji izlazi iz lemilice, naravno, menjam dubinu kanala. Posle sam isto odradio i sa ekserom manjeg preseka (1.2 mm). Takodje sam odsekao i jedan sraf fi 4mm (onaj koji nema citavom duzinom navoj). Probao i sa tim, i bilo je odlicno. Jedino sto sam primetio je da je temperatura za stiropor bila malo prejaka. Nakon secenja materijala, jednostavno sam suvom krpom obrisao ekeser.
Elem, lemilica koju sam koristio je snage 40w, kupljena kod prvog Kineza, za sitne pare. Mislim da bi leimilica od 30W bila idealno resenje. A ja uvrstih jos jedan "alat" u svoju RC radionicu.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Modifikacija lemilice
« Reply #2 on: March 04, 2013, 12:34:47 PM »
Imam i ovu lemilicu, ali je nova pa nisam hteo da eksperimentisem sa njom, ali ti je super ideja. Probacu.

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Modifikacija lemilice
« Reply #3 on: March 04, 2013, 05:01:19 PM »
Upravo takvu, pistolj lemilicu sami ja  korisitio u te svrhe i mogu da kazem da odlicno obavlja posao, oko postojece  bakarne zice sam umotao obicnu  0,4mm debelu zici, oblikovao je i dobio savrsen kanal za produzne kablice.. (pijemo)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Modifikacija lemilice
« Reply #4 on: March 05, 2013, 01:51:12 PM »
Upravo takvu, pistolj lemilicu sami ja  korisitio u te svrhe i mogu da kazem da odlicno obavlja posao, oko postojece  bakarne zice sam umotao obicnu  0,4mm debelu zici, oblikovao je i dobio savrsen kanal za produzne kablice.. (pijemo)

0.4 mm debela zica ? Kako si to oblikovao ?