Author Topic: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu  (Read 95939 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #15 on: March 27, 2013, 11:25:31 PM »
Laslo ja napisah na sta da se pazi prilikom kupovine, a vi mi pisete kako moze da se koristi L6234D koji gledam na stolu, na plocici koje imam od nemca sa foruma, kupio sam i to da probam, evo sad da ne dodje do "reklame", samo savet, jer vidim po netu stotinu plocica sa kojekakvim modifikacijama, TO NIJE  TO.

 Jednostavno iz razloga sto je ALES MOSKALENKO pisao softver i prilagodio plocici koju prodaje ovaj sajt ispod.

Ja sam uzeo od ovog lika, a i Vladimir RcSrbija  nakon deset dana kad sam ja potvrdio da je super  http://www.csgshop.com/product.php?id_product=139

ko hoce mail da kupi direkt ili paypalom, dogovorite se, nemam nikakve provizije, jer covek je prvi koji je ponudio na prodaju na svom sajtu, i ja kupio i to je to.

   Alexander CSG csgrfeu@googlemail.com

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #16 on: March 28, 2013, 12:33:07 AM »
Bojane da pojasnim šta sam hteo da kažem. Ne radi se o raznim Alexmos pločama, mada su po logici sve iste ako rade sa istim softverom,  već o tipu integralnog kola koji pokreće motore. Naveo si kao najvažniju kompomentu L6205 FULL BRIDGE koji može da pokreće samo jedan namotaj a ne trofazni motor. Takvu ploču nisam video, ali ako ti imaš pokaži. Na svakoj Alexmos ploči u ponudi je L6234D jer je izrazito konstruisan za trofazne motore.

« Last Edit: March 28, 2013, 12:39:31 AM by tibeteagle »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #17 on: March 28, 2013, 12:49:52 AM »
Pogledajte sliku  :big smile   "Slika govori vise od hiljadu reci"

original


i prva kopija

« Last Edit: March 28, 2013, 01:27:33 AM by djbojan »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #18 on: March 28, 2013, 01:21:20 AM »
Bojane da pojasnim šta sam hteo da kažem. Ne radi se o raznim Alexmos pločama, mada su po logici sve iste ako rade sa istim softverom,  već o tipu integralnog kola koji pokreće motore. Naveo si kao najvažniju kompomentu L6205 FULL BRIDGE koji može da pokreće samo jedan namotaj a ne trofazni motor. Takvu ploču nisam video, ali ako ti imaš pokaži. Na svakoj Alexmos ploči u ponudi je L6234D jer je izrazito konstruisan za trofazne motore.


To uopste nije prava alexmos plocica, kao prvo on je prodao projekat, to jest osnovnu shemu i bootloader za atmegu na par strana, ili... im prodaje zakljucane procesore (mislim da ce biti ono prvo ipak :P ).  :mhm

A sto se tice tog Silabs mcu-a za usb, vece G....o nisam u zivotu imao,  na jednom od mojih interfejsa je tako u originalu radjeno, glupi drajveri i jos gluplji chip... muke zive... a ja ih napravim nedeljno mnogo, smucio mi se odavno  oo))

Nisam video plocicu jer imate negde gresku u txt , sad sam tek video o kojoj je plocici rec kad sam otvorio direkt link  ;namig
« Last Edit: March 28, 2013, 01:24:20 AM by djbojan »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #19 on: March 28, 2013, 11:35:55 AM »
Da, u pravu si. Plava ploča koristi L6205 kolo namenjen za pokretanje bipolarnih koračnih motora ili dva jednosmerna. Nije dizajnirano za poktretanje trofaznih motora kao L6234 ali se može napraviti veza od 3 polumosta od 4 sa koliko raspolaže. Šema kola pokazuje samo 2 polumosta, pa je to bilo varljivo na prvi pogled. Dakle radi isto dobro, ali nije elegantno rešenje kao ni ostale stvari na plavoj ploči naspram crne. Obratio bih pažnju da se ne bira ova verzija ploče.
Crna (nemačka) ploča je bolje dizajnirane sa ogdovarajućim drajverom za trofazne motore kao u svim ESC-ovima (skup trenzistora u 3 polumosta) i ima FDTI čip za direktnu vezu sa USB vezom računara. Ima i kondenzatore koji daju mirniji rad motorima. Kontekoti (Pad-ovi) su pozlaćeni i proizveden je na automatu bez ručnog lemljenja poluprovodnika. Bi će još drugih ploča, ali suština će biti ista vezano za drajvere, senzore i program.


http://flyduino.net/Alex-Mos-Brushless-Gimbal-BLG

BL motora sa odgovarajućim namotajem se već isto prodaju i ne treba više motati za DIY gimbal.

 ;namig

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #20 on: March 28, 2013, 07:44:27 PM »
Ja pazario danas nemačku V3 Martinez, pa ćemo da upoređujemo.

"Nemačka medicina je ..."

 ;namig

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #21 on: March 28, 2013, 11:04:00 PM »
Ja pazario danas nemačku V3 Martinez, pa ćemo da upoređujemo.

"Nemačka medicina je ..."

 ;namig
Ja upravo na History gledao kako su Staljin i Ruska "medecina" razguzili Hitlera i Nemacku armiju  :big smile

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #22 on: March 28, 2013, 11:08:32 PM »
Ja pazario danas nemačku V3 Martinez, pa ćemo da upoređujemo.

"Nemačka medicina je ..."

 ;namig
Ja upravo na History gledao kako su Staljin i Ruska "medecina" razguzili Hitlera i Nemacku armiju  :big smile



Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #23 on: March 29, 2013, 10:51:04 AM »

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #25 on: March 29, 2013, 11:18:36 AM »
Crteži su tu, ako nekoga zanima :)



Trebalo bi da bude vrlo jeftino jer je obrada samog aluminijuma dosta jeftinija od karbona/vitroplasta.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #26 on: March 29, 2013, 01:40:13 PM »
Au Danko...da te nema trebalo bi te izmisliti! (res)
Ostali mi tebi duzni  (a bogami i sira svetska multirotor zajednica) i za Hisight...pa za cinestar...ccc
Meni bi bio dosta jedan dxf :)
Jedini je problem sto sam taman nabavio u rcsrbija -carbon cev fi 20 za  moju verziju cinestar-a...pa ne bi bilo lose prvo to da zavrsim...mada je ovaj gimbal za brusless sisteme-narocito za gopro zaista jednostavan-a efikasan!
Inace je cevka u rc srbiji sasvim ok-pravi carbon...-mereno multimetrom  lol
 (<--)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #27 on: March 29, 2013, 01:47:41 PM »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #28 on: March 29, 2013, 06:56:40 PM »
Al brzo kopiraju kinezi svaka im cast  ")

Mislim da su dizajn pokupili od ovog Poljaka

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1858227

Danko, koliko mislis da bi kostalo secenje takvog gimbala sa tvog nacrta i da li bi mogla da se napravi veca verzija?

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Alex Mos brushless gimbal - sve na jednom mestu
« Reply #29 on: March 29, 2013, 09:22:51 PM »
Mehanizam ne treba komplikovati suvišno. Power, poznati modelar na Rc Groups je napravio svoju verziju za Go Pro i za Sony Nex... I za veće kamere se može napraviti na ovom principu.  Simpler is better  :jaki:



Montirano:



Ako se ne pojavi slika, klik na link ispod.  mmmm
« Last Edit: March 29, 2013, 09:41:52 PM by tibeteagle »