Author Topic: Rajker  (Read 142884 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #135 on: September 15, 2013, 02:08:51 PM »
 mmmm mmmm mmmm

Opet ja sa nekim novim modelom koji sam nasao sebi zanimljivom.Zasad sklopljen ofarban lakiran,ceka se na elektroniku.Model se zove DRONGO ! Ova moja je modifikovana.Po nacrtu ide sa 6 inc. elisom i spreman je da uzlece sa vode.Eeee ovaj moj modifikovani ce biti samo kopneni,jer sam ostavio servoe vani,a i nisam premazao snicim da bi bio vodootporan skroz.Sto se tice modifikacije,tu jos spada moj 7 inc elisa i to sto nema ruddder.Jos koji dan i nadam se da cu imati maiden flight  :big smile

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #136 on: September 24, 2013, 04:18:19 PM »
Pa DRONGO se nije proslavio kod mene.Resio ja da napravim neki drugi model.Orginalni model je ALPHA JET ,ali moj kako po obicaju,malo je modifikovan.Nadam se da ce ovo malo duze leteti nego predhodni avion.

Nije sramota učiti !!!

Offline munjeviti

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: Rajker
« Reply #137 on: September 28, 2013, 05:08:52 PM »
samo napred majstore

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #138 on: September 28, 2013, 07:33:02 PM »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #139 on: November 26, 2013, 11:02:12 AM »
 oo))   danas cu da se oprostim od Eurofighter typhoon !!! Pri letu zakazao jedan od servoa    (:sok:)
 Ide zima,Imam da napravim jos jedan ovakav model   :big smile
« Last Edit: November 26, 2013, 02:38:58 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #140 on: December 10, 2013, 02:21:19 PM »
Arrived the new bird-Orion V3  :big smile

Nije sramota učiti !!!

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Rajker
« Reply #141 on: December 10, 2013, 02:54:57 PM »
Svaka cast. I ja ga odavno gledam i, koliko sam citao, za te pare nema bolje. Kazu da je odlican. Otvaraj temu, kaci slike, pisi kakav setup planiras. Koliko te je izasao ako je stigao regularnim putem?
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #142 on: December 10, 2013, 03:58:28 PM »
Svaka cast. I ja ga odavno gledam i, koliko sam citao, za te pare nema bolje. Kazu da je odlican. Otvaraj temu, kaci slike, pisi kakav setup planiras. Koliko te je izasao ako je stigao regularnim putem?
Hvala,,,,zasad samo gledam pa prikupljam podatke sa razne strane sveta.Najverovatnije cu ugraditi ono sto fabricki preporucuju,ali to ce malo da potraje.Nadam se da ce tamo negde krajem zime vec leteti ako ne pre.  mmmm 

http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=78610

(videcu jos)Mislio sam ubaciti motor od Junior plus s koji sam slupao,ali nazalost ovako vizuelno gledajuci ne mogu ugraditi jer nema toliko mesta.(a bas sam se ponadao da ce odgovarati,jeste da bi bio malo sporiji model onda ali,,,,,)

Sto se tice nabavke mogu da preporucim i ostalim buducim kupcima jednu od  firmih,koje se bave RC modelarstvom,a to je ovoga puta ---- RCSrbija.(kad vec pisem o RCSrbija,pa da se zahvalim jos jednom na saradnji)  (thumb)
« Last Edit: December 10, 2013, 04:11:40 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Rajker
« Reply #143 on: December 10, 2013, 06:56:54 PM »
 Laslo, bilo me je strah hoce li paket stici ceo i bez ostecenja ali prema slikama vidim da je sve OK :)
Javi kad se odlucis za setup

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #144 on: December 10, 2013, 07:35:44 PM »
Laslo, bilo me je strah hoce li paket stici ceo i bez ostecenja ali prema slikama vidim da je sve OK :)
Javi kad se odlucis za setup
(thumb)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #145 on: December 17, 2013, 06:19:26 PM »
Poceo ja ovih dana opet da pravim jedan Eurofighter Typhoon.I ovo ce biti modifikovan (malo vise) ko i onaj predhodni.Danas bas lepio delove



picupload

kad eto neko zvoni.Izadjem ja ,vidim kurirska sluzba.Stigo mi paket i to bas veliki.Znam da nisam narucio nista,  mmmm (mozda Deda Mraz) potpisem.Vidim da je stiglo od Zajka (ako neko ne zna  :big smile RC Club Mala Ivanca)Na kutiji velikim slovima pise SRETNA NOVA  RC GODINA !!!  (:sok:) Uzmem ja skalpel pa otvaram kutiju,kad ono unutra ARTF SPEED XS. Opet sam  (:sok:) Pisao mi pre par dana Zajko u PM da bi me iznenadio sa necim,(mislio ja ono klasicno - kalendar,hemijska,upaljac,,,itd)ali nikako nisam pomislio na ovakvo nesto lepo.Pa svaka cast Zajko !  (yay) Trudicu se sto pre da nabavim elektroniku za ovaj prelep model,pa nek leti.
Veliko Hvala,bas pravo iznenadjenje  :)aplauz :)aplauz :)aplauz



« Last Edit: December 17, 2013, 06:22:29 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Rajker
« Reply #146 on: December 17, 2013, 09:04:38 PM »
eeeee  kad bi i mene deda mraz obradovao  :hehe :hehe :hehe jednim kitom helija 500-ke,
ako znas gde je prosledi mu moju adresu:
Goran Stancevic,
Temerinska 3deo,
11000 Batajnica  :_D :_D :_Deka odavno ne postoji

al deka odavno ne postoji  (<--) (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Rajker
« Reply #147 on: December 17, 2013, 09:42:08 PM »
J…ga … nemamo te na listi… moras da se registrujes ….
http://shop.malaivanca.com/registruj_se

 (:beer:) Santa
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Rajker
« Reply #148 on: December 18, 2013, 10:26:26 AM »
registrovan sam ja! inace ne bih mogao da kupim  spektrum servoe da nisam registroven al sam registrovan kao prodaja@mediamarket.rs
ex pseudonijum: sova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #149 on: December 21, 2013, 01:12:50 PM »
 :big smile

Juce  sam pazario dva aviona strasna   oo)) .Ni daljinac ni prijemnik,ni baterije,,,samo dobra volja treba i vec se zabavljamo.Back to the Future  (yay) 


Video u mom topiku   http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg84467.html#new

a njoj nisam mogao da odolim  http://www.shp.hu/hpc/userfiles/kodimabt/film_repcsi.wmv
« Last Edit: December 21, 2013, 04:30:38 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!