Author Topic: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande  (Read 17716 times)

Offline ICEMAN86

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« on: April 01, 2013, 12:36:30 AM »


http://www.daynilshop.com/quick-thunder-6009-mini-black-helicopter.html



Kupio sam ovaj helikopter na limundo i prodavac mi je rekao da su ga kao njegovi klinci "izgustirali" i da ga on ispravnog stavio u kutiju.
I nakon vise od godinu dana ga je izvadio iz kutije da napuni ali kao samo mu se upalila sijalica nije imao snage da pokrene motor i da punio bateriju ali nije mogao da je napuni. Posle tu bateriju kao izgubio tako da mi je prodao bez baterije.

Orginalna baterija za njega je 3.7V 85MaH Lipoly. Ja sam video na youtube da moze da se pokrene taj helikopter od ovih baterija iz mobilnih telefona tako da sam stavljao bateriju od 3.6V 550maH a posle probao i 3.7V 1800maH. Medjutim nista se nije desilo jedino je svetlela neka mala sijalica na njemu kad stavim prekidac na ON...to se vidi na slici a ovako na komande nije reagovao. Ja sam posle stavljao direktno zice oda baterije na svaki motor pojedinacno i svaki je extra vrteo.
Cudna stvar se desava kada na mestu gde ide baterija okrenem naopako bateriju sa + - polaritetima i onda se same okrecu gornja i donja elisa. A kad stavim polaritete kako treba onda se nista ne desava.
Jel ima neko ideju sta to moze da bude?

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« Reply #1 on: April 01, 2013, 01:09:21 AM »
Kad konektujes bat, palicu gasa (levu) pomeris od minimuma (dole) skroz na max (gore) pa vratis na min. Tako mu definises opseg gasa.
A ako nije to onda je nesto drugo :mhm

Offline ICEMAN86

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« Reply #2 on: April 01, 2013, 01:44:43 AM »
ja sam sto puta levu palicu pomerao gore dole nista se ne desava a dobru sam frekfenciju stavio C kao sto pise i kao sto mi prodavac rekao. Meni treba shema ovih helikoptera da proverim delove na elektronici da vidim sta je sta

Offline ICEMAN86

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« Reply #3 on: April 01, 2013, 08:01:37 AM »
Jel probao jos neko da okrene naopako + - bateriju na helikopter i da ga ukljuci na dugme ON/OFF na njemu (NE MISLIM NA dugme DALJINSKOG UPRAVLJACA) da li bi se isto okrecale same elise?
Ja sam proveravao sa ispitivacem i fora je sto helikopter uopste ne dobija struju kad povezem bateriju kako treba a kad je povezem naopako onda ima struju ali radi sam iako mi je daljinac iskljucen

Offline matted

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
Re: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« Reply #4 on: May 15, 2013, 09:45:56 PM »
Pozdravi!

Nemam iskustva sa ozbiljnijim helikopterima ali sam se igrao sa dosta IR indoor helija. Jedini slucaj okretanja polariteta je zavrsio sa kvarom. Glavna plocica sa elektronikom je zasmrdela i nakon toga povezivanje sa baterijom je bilo neizvesno. Daljinski vise nije igrao nikakvu ulogu, a aktiviranje helikoptera sa normalno postavljenom baterijom je rezultiralo okretanjem elisa bez ikakve kontrole. Kao da je palica pomerena do kraja unapred. Da li prilikom ukljucivanja treperi dioda na heliju i da li nakon ukljucivanja daljinskog i guranja palice do kraja, nastavlja da sija konstantno?

Offline IvanV6

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Quick Thunder 3 channel helicopter ne reaguje na komande
« Reply #5 on: October 19, 2015, 01:49:31 AM »
Pozdrav... imam problem kakav si opisao. Čisto me zanima šta se događa ako si možda saznao u međuvremenu.