Author Topic: Pusher Star  (Read 13252 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pusher Star
« Reply #15 on: April 07, 2013, 02:31:42 PM »
 (thumb)  mmmm izgleda da cu i ja odustati od ovog modela.Pojest ce mi zivce ,,,a i pare  (:sok:)
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pusher Star
« Reply #16 on: April 07, 2013, 05:49:05 PM »
Evo da se i ja oglasim, ali ne da "uvalim", kako neko rece... Prvo ne uvaljujem, placam oglasavanje, pa onda i oglasavam, ja nikoga ne zovem i ne teram da nesto kupi, ljudi gledaju, valjda razmisle ili ne i onda poruce ono sto su izabrali...
Neki pozovu i pitaju sta im se preporucuje za totalnog pocetnika i ti se nisu nikad pokajali...
Kad god sam bio u prilici ili kad me je neko pitao, nikad nisam hvalio Pushera ili mini Mustanga, i objasnjavao da su preteski za svoj motor i da se nisu pokazali dobro ... izmedju ostalog zato se i nalaze u rubrici "na RASPRODAJI"...
Sa Ikarusom se desila nasa greska druge prirode, u klubu covek koji je cuvar i bastovan je zapakovao, avion koji je bio izlozen u hangaru i kaze u drugu kutiju jer nije bilo originalne, a pritom je taj i padao sa visilice, nije nikad leteo... ali greska je nasa, ko radi taj i gresi.... a ja nisam uvek u mogucnosti da sve prekontrolisem.... i desilo se sta se desilo...
Kad sam video da je to Ikarus ovde objavio, pozvao sam ga izvinuo se i bice mu poslat novi u originalnokj kutiji u ponedeljak, iako je mozda trebalo da me okrene i reklamira, ali nema veze... Tako da ce ta greska koja nije mala, biti ispravljena....
Sto se tice samog letenja i set up Pushera i mini Mustanga, ovde je na forumu u prethodnih 2 godine dosta pisamo i studirano i normalno nije nikad bilo hvaljeno, jer to ne zasluzuje... Oba relativno lepo izgledaju ali imaju problem tezine u odnosu na potisak motora, a mini mustang i losu (nikakvu) cetvorokraku elisu. Cak sam i svima koji su isti kupili od mene, poslao novi spiner i novu elisu sa kojom sam ja probao taj avion...
Postoje dobri i losi avioni, jeftini, normalni i recimo skupi... U mojoj ponudi od oko 50-tak aviona (varira) ova 2 modela definitivno u tom fabrickom set-up nisu dobri... Zato se i nalaze u "RASPRODAJI" i zato prodajemo ARF za celih 19.99 eur, pa ko zeli da se igra i da isprobava ako zeli, nek izvoli... a ti isti su u RTF valjda 79.99 Eur, sto je po meni, vrednost opreme jer stanica koja dolazi je odlicna za te pare, prosta, bazna ali dobra, baterija, kao i sve ostale i taj motor i esc vrede neke male novce, a sam avion NE.

Uostalom oba aviona (identicna ali PNP) su u ponudi nase omiljene web radnje HOBBY KING... (samo po vecoj ceni)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__15378__Pusher_Star_EPO_Trainer_Plug_n_Play.html?strSearch=Pusher%20star

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24366__Micro_P_51D_Mustang_w_nav_lights_550mm_PNF_USA_Warehouse_.html

U nasoj ponudi, kako rekoh ima 50-tak aviona, 1/3 su sigurno dobri avioni za pocetnika, ali se pojedini pocetnici bez konsultacija hvataju za RASPRODAJU, verovatno zbog cene...

Moja prica, ako do nje dodje, je simulator, visokokrilni sto sporiji avion (ili neki koji je pravljen i proveren za trenera TB-20, Cessna 182), najmanje 100 cm raspona i realno oko 200 Eur za pocetak... ali onda, kazu hocu da "uvalim"... Generalno kazem da prvi avion treba da bude kvalitetan pocetnicki avion (ako je moguce HH amerikanac, sto znaci oko 200 Eur, ali isto tako tvrdim da su za manje para dobri i neki provereni Riccs kinezi, oko 120-180 Eur... ili mikro Champ, koji je iz druge price, ali svako moze da ga poleti ili leti !

Takodje sam se trudio da objasnim da je neisplativo i glupo da pocetnik pravi prvi avion, vec da prvo nauci da leti i da skapira celu materiju, a kasnije moze kako hoce...

Uostalom danas na internetu ima milon informacija o svakom modelu aviona ili cega god... pa je valjda normalno i da se malo pogleda i razmisli pre neke odluke...

Bilo je bolje ranije dok je kod nas ponuda bila nikakva i dok nije bilo jeftinih kineskih aviona od stiropora, znalo se pocetnicki avion trener Alfa ili Arrow, drveni sa nitro motorom, 300 Eur i kraj price...

Ne secam se da je bilo ko bilo koga terao da kupuje ista, a kamoli Pushera ili mini Mustanga
« Last Edit: April 07, 2013, 06:09:52 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Pusher Star
« Reply #17 on: April 07, 2013, 06:09:39 PM »
U al ga izmazaste.... :hehe Nemoguce da je bas toliko los.... Mislim, cuo sam da ima lose letne karakteristike, al vi od njega napraviste ciglu sa krilima.... Ima nacina da se koliko toliko dovede u letno stanje bar tako kazu ljudi na Rc Univers-u.... Bice izazov ako ne, makar dobra zahebancija..... :mhm Nego tico! daj linkove bre! (kush)

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Pusher Star
« Reply #18 on: April 07, 2013, 08:53:35 PM »
Auh brate, ja se zaludeo sa klincem i totalno zaboravio  (spava)

Ovaj motor  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14732__Turnigy_L2210A_1650_Brushless_Motor_180w_.html sa propelerom 7x5 JXF i 30A esc mi je proizveo 800gr potiska, 25A vuce

Ovaj jeftini je turnigy bell 2409 1600kv (nisam ga nasao na HK sajtu, nema linka  mmmm ) i sa njim + propeler 7x6SF i 30A esc , dobio sam potisak 750gr

sa ovim http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__D2826_6_2200kv_Outrunner_Motor.html i sa prop 6x4APC na 3s dobio sam 700gr i boga mi 35A vuce ( ne savetujem za ovaj model)

E sad rekoh ti kad ga vidim razmotricemo varijante da ga osposobimo za let...

Ja sam siguran da gore pomenuti modeli mogu da polete, samo treba znaki nako ih nabudziti  (work)....( ni dan danas nisam odustao od ovog mini mustanga, vid'o ja na yutubu da to letiiii....)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Pusher Star
« Reply #19 on: April 07, 2013, 08:56:08 PM »
Pošto sam bio prisutan kod "maiden flight"-a modela, evo da napišem par reči iz drugog ugla... Činjenica, da model ne puca iz snage. Mora da se poleti na punom gasu, i ne sme naglo da se podiže. Posle desnog zaokreta "Rajker" se zbunio i umesto da ga ispravi, on ga okrenuo još desno i kovit je bio neizbežan. Naravno, ovakvo razočarenje pilotu početniku nikad nije dobrodošao.
Kad smo još u početku pričali o modelima kakav da uzima i ja sam stalno pričao za Easy Star, pošto em dosta njih ga je već leteo, ali i ja sam imao prilike da ga isprobam, pa znam kakav je model, a već postoje opcije za poboljšanja po potrebi... Laslo me nije poslušao, pa je rekao da on uzima Pusher Star makar šta bude bilo na kraju. To se podrazumeva da svako za svoje novce uzima šta hoće, ali evo činjenice da pre kupovine treba počešljati forume, pročitati ko šta piše, ko kakva iskustva ima sa modelom. Nemojte me pogrešno shvatiti, ja neću da pričam/pišem ni protiv koga, ali kad sam pogledao snimak sa leta Pusher Star-a ja sam se uplašio i molio sam Boga da ne budem ja taj koji treba da ga poleti. A za kraj ono najvažnije, mislim da Laslo još nije bio dovoljno spreman za letenje pravog modela. U nekom smislu ja ga mogu shvatiti, i ja sam bio početnik i jedva sam čekao da izađem i da letim, ali nažalost i ja sam brzo shvatio da nestrpljenje obično zna skupo da košta. A ovo sa motorom... Iako neki me smatraju početniku i da ne znam skoro ništa oko modelarstva, neki znaju šta sam uradio za ovih par godina i kakvu opremljenu radionicu imam od alata pa do raznih instrumenata, ne znam zašto je Laslu bio teško da skokne de mene da proverimo podatke sa wattmeter, da izmerimo vučnu silu itd...
Nema veze, nadam se da ga ovo negativno iskustvo nije obeshrabrio i da će za kojiu nedelju biti opet na livadi?!
 4e

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pusher Star
« Reply #20 on: April 07, 2013, 09:48:58 PM »
Pošto sam bio prisutan kod "maiden flight"-a modela, evo da napišem par reči iz drugog ugla... Činjenica, da model ne puca iz snage. Mora da se poleti na punom gasu, i ne sme naglo da se podiže. Posle desnog zaokreta "Rajker" se zbunio i umesto da ga ispravi, on ga okrenuo još desno i kovit je bio neizbežan. Naravno, ovakvo razočarenje pilotu početniku nikad nije dobrodošao.
Kad smo još u početku pričali o modelima kakav da uzima i ja sam stalno pričao za Easy Star, pošto em dosta njih ga je već leteo, ali i ja sam imao prilike da ga isprobam, pa znam kakav je model, a već postoje opcije za poboljšanja po potrebi... Laslo me nije poslušao, pa je rekao da on uzima Pusher Star makar šta bude bilo na kraju. To se podrazumeva da svako za svoje novce uzima šta hoće, ali evo činjenice da pre kupovine treba počešljati forume, pročitati ko šta piše, ko kakva iskustva ima sa modelom. Nemojte me pogrešno shvatiti, ja neću da pričam/pišem ni protiv koga, ali kad sam pogledao snimak sa leta Pusher Star-a ja sam se uplašio i molio sam Boga da ne budem ja taj koji treba da ga poleti. A za kraj ono najvažnije, mislim da Laslo još nije bio dovoljno spreman za letenje pravog modela. U nekom smislu ja ga mogu shvatiti, i ja sam bio početnik i jedva sam čekao da izađem i da letim, ali nažalost i ja sam brzo shvatio da nestrpljenje obično zna skupo da košta. A ovo sa motorom... Iako neki me smatraju početniku i da ne znam skoro ništa oko modelarstva, neki znaju šta sam uradio za ovih par godina i kakvu opremljenu radionicu imam od alata pa do raznih instrumenata, ne znam zašto je Laslu bio teško da skokne de mene da proverimo podatke sa wattmeter, da izmerimo vučnu silu itd...
Nema veze, nadam se da ga ovo negativno iskustvo nije obeshrabrio i da će za kojiu nedelju biti opet na livadi?!
mmmm ja  :sljus
Nije sramota učiti !!!

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Pusher Star
« Reply #21 on: April 07, 2013, 10:01:53 PM »
Za 20 eura dobar, ionako ces prvi model polupati: ako ne uspijes dok se budes ucio onda ces kad ti dosadi pa ga krenes maltretirati lol

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Pusher Star
« Reply #22 on: April 07, 2013, 11:18:04 PM »
Auh brate, ja se zaludeo sa klincem i totalno zaboravio  (spava)

Ovaj motor  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14732__Turnigy_L2210A_1650_Brushless_Motor_180w_.html sa propelerom 7x5 JXF i 30A esc mi je proizveo 800gr potiska, 25A vuce

Ovaj jeftini je turnigy bell 2409 1600kv (nisam ga nasao na HK sajtu, nema linka  mmmm ) i sa njim + propeler 7x6SF i 30A esc , dobio sam potisak 750gr

sa ovim http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__D2826_6_2200kv_Outrunner_Motor.html i sa prop 6x4APC na 3s dobio sam 700gr i boga mi 35A vuce ( ne savetujem za ovaj model)

E sad rekoh ti kad ga vidim razmotricemo varijante da ga osposobimo za let...

Ja sam siguran da gore pomenuti modeli mogu da polete, samo treba znaki nako ih nabudziti  (work)....( ni dan danas nisam odustao od ovog mini mustanga, vid'o ja na yutubu da to letiiii....)

Ma letece i on Mustang samo polako....

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Pusher Star
« Reply #23 on: April 12, 2013, 12:44:27 AM »
Nadjoh malo slobodnog vremena pa da nastavim gde sam stao. U nekom od predhodnih postova sam spomenuo da je doslo do greske ali i da je ista ispravljena. Evo i dokaza:


E sad, ono sto zelim reci a da ne ispadne da nekog reklamiram (mislim da nema potrebe za tim), ili da neko meni "maze oci" sto je nemoguce, je to da sam uz model koji je bio sporan, na poklon dobio jos par stvari...



Lep gest a svakako moja duznost da pomenem!
Hvala Zajko! (pijemo)
Sto se tice Pushera vec imam neke svoje ideje oko prepravki u samom startu, ali svakako su dobrodosli saveti ako neko zeli da se ukljuci u pricu...
Za pocetak pogonski setup, mora biti sto laksi i jaci zbog tezine samog modela....
Pa onda dajte neki predlog, slobodno nemojte da se stidite.... :big smile
« Last Edit: April 12, 2013, 12:50:22 AM by Ikarus »

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Pusher Star
« Reply #24 on: April 12, 2013, 07:11:43 PM »
Svaka cast prodavcu...

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: Pusher Star
« Reply #25 on: April 15, 2013, 11:18:38 PM »
Batali pusher stara odmah u startu... iskreno. Ja sam ga gledao neko vreme, ono sto te privuce je cena. Ali avion je od stiropora, lagan je, ima mala krila krila, jedva 1 metar, i ne moze da se izbori s vetrom. S tim se neces snaci. Bixler kosta priblizno isto, meni je zaglavio na carini i platio sam 3000+ din carinu+pdv, ali mi nije zao. Jedino sto mi je zao, je sto sam elisu zakacio naopacke pre prvog leta, i nisam ni provalio jer je pravio i tako neki potisak... Onda, bacanje iz ruke, i bam na nos... ali sad je sredjen :D

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Pusher Star
« Reply #26 on: April 16, 2013, 04:34:57 PM »
Dzoni, hvala na savetu! (pijemo) Ali Pushera nisam uzeo da bih ga leteo kao prvi-pocetnicki avion, pisao sam vec, da se ne ponavljam... U mom skromnom hangaru vec postoje modeli koje, da ne kazem svakodnevno, ali kad god imam priliku letim... Ovo ce biti esperiment i ako uspe bice neko "instant" resenje za one koji imaju volje da se kao ja zezaju sa modelima koji pravo iz kutije traze neke modifikacije... Dakle, probacu da napravim par izmena i koliko toliko umanjim fabricke nedostatke ovog modela, smanjim tezinu, promenim poziciju motora, ubacim jaci setup i sve to ukombinujem sa stabilizatorom leta pa cemo videti sta ce ispasti...

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pusher Star
« Reply #27 on: April 22, 2013, 07:39:32 PM »
Moj Pusher Star danas otputovao na deponiju smeca  (yay)  Izvadio sam sve korisne delove a ostalo sam bacio u zelenu kantu  :notworking

Mozda napravim sebi MIG 29 pa iskoristim  delove.  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Pusher Star
« Reply #28 on: April 22, 2013, 11:35:03 PM »
Quote
Moj Pusher Star danas otputovao na deponiju smeca  (yay)  Izvadio sam sve korisne delove a ostalo sam bacio u zelenu kantu  :notworking

Mozda napravim sebi MIG 29 pa iskoristim  delove.  mmmm
Vreme je da pređeš na Pink Stick-a iako si sa njim trebao da počneš RC letenje.  ;namig

Offline bokki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
Re: Pusher Star
« Reply #29 on: May 03, 2013, 04:17:06 PM »
Lete pusheri...ali moraju se malo preraditi...Problem kod svih komercijalnih modela koje sam video tipa pusher (puser star, easy Glider...i sl) je problem male povrsine  vertikalca i veliki ugao motora koji daje povecan pich na dole modelu pri dodavanju gasa. Prosle nedelje sam nabavio  polovan Reely Elektrosegler Phönix RtF Brushless 1400 mm i "omlatio"  ga zbog navedenih problema..kada sam povecao vertikalac i smanjio ugao motora... model sasvim pristojno leti....