Author Topic: Preporuka za servo  (Read 3343 times)

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Preporuka za servo
« on: April 17, 2013, 10:27:38 PM »
Moze li neko da mi preporuci neki servo standardne velicine sa HK koji je dobar. Ne mora da ima veliku vucnu silu (do 4kg, ne mora jaci). I brzina ne mora da bude velika, znaci klasican standardni servo da se dobro pokazao... Hvala !!!!
« Last Edit: April 17, 2013, 10:30:05 PM by disljenko »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Preporuka za servo
« Reply #1 on: April 17, 2013, 10:37:36 PM »
Kaži za šta ti treba jer možda ima bolje od standardnih, a po malo većoj ceni. Velika je razlika ako ima ležajeve, zupčanici su metalni, jer tako bolje trpi sva opterećenja pa i padove. Metalni se bolje može prodati ako ne teba više, jer su dugotrajniji. Izbor je veliki i ne vredi uvek uzeti najeftinije. Nije sve jedno da li ti treba za malu ili veliku komandnu površinu. Da li na sus ili elektro motorni model, itd. Sve su to važni preduslovi za izbor pravog servoa.
 ;namig

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Preporuka za servo
« Reply #2 on: April 17, 2013, 11:38:57 PM »
Laslo treba mi 3 servoa, po jedan za pokretanje gasa, vertikalca i horizontalca za model koji je na slici. Do skoro je taj model bio u mom vlasnistvu ali je prodat mom zemljaku. U njemu su bili futabini 3001 i odlicno su radli ali sam ih izvadio za drugi model i avion prodao bez njih. Obavezao sam se da tom zemljaku sklopim taj avion ponovo i poletimo to zajedno, sad mi treba nesto u tom rangu. Naravno ne bi ni sa cenom nesto preterivao ali i ja sam ne volim najeftinije tako da se tu sa tobom slazem.(ali oko cene ne odredjujem ja). Ali daj ti predlog pa mozda se i uklopimo.....hvala!!!

model je raspona 1550mm i tezak oko 2.5kg. Motor je glow od 6.5ccm. Kao sto mozes da vidis komandne povrsine i nisu nesto velike !!!!

« Last Edit: April 17, 2013, 11:43:50 PM by disljenko »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Preporuka za servo
« Reply #4 on: April 18, 2013, 09:07:48 AM »
Hvala takva 3 kom cu da narucim....Ziveli !!!