Author Topic: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790  (Read 11543 times)

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« on: December 07, 2008, 12:34:55 AM »
motor

regler


kupio sam ovaj motor hm treba uskoro mi stici i sad pitanje moze li mi netko nesta vise napisati o motoru koliki model moze nositi mislim ga terati s 3celije lipo baterijom


ovo pise o njemu
    * Rotational Speed :790 (kv) RPM/V
    * Continuous Current :40A
    * Max. Current :50A
    * Input Voltage :6 - 14.8V
    * Max. Efficiency :98%
    * No Load Current :0.6A
    * Internal Resistance : 30m(Omega)
    * Power : 920W
    * Motor Weight (Motor only) : 174g
    * Motor Dimensions (Diameter x Length) : 35* 48mm
    * Propeller Dimensions : 12" x 7"/ 13" x 7"/ 14" x 7"
    * Input Battery Types : NiCd/ Nimh/ Li-po Battery
    * Recommend Model : Airplane

 

    ESC Specifications

    * Size: 86* 47* 20 mm
    * Constant Current: 80A
    * Max Current: 90A
    * BEC output: 3A
    * Input Volt: 6V - 20V
    * Low-Voltage Cutoff: Auto detect and set

    Advantage of the Speed Controller
    -Low resistence
    -High rate PWM
    -Sixteen cells Max
    -Low torque start
    -Soft start ramp up
    -User programmable brake
    -Auto motor cutoff with reset
    -Throttle range self-adjusting
    -Auto shut down when signal is lost
    -Low voltage auto setting based on battery
    -Safe power arming program ensures motor will not run accidentally after turn on

 
    * 1 x 80A Speed Controller ESC
    * 1 x aeolian 790kv 3548 Outrunner Brushless Motor
    * 3 pair x Golden Connector
    * Prop Holder & Saver Set

Znaci koliko moze ponjeti napajan s 3celije lipo baterijom mislim ga koristit za jedan avion koji je u izradi i ako netko ima doticni motor ili se susretao snjim dali moze malo vise napisati misljenje o njemu
Samo je nebo granica

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #1 on: December 07, 2008, 09:48:09 AM »
Radi se najverovatnije o ovom motoru:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4909&Product_Name=TR_35-48-C_800kv_Brushless_Outrunner_Eq:_AXi_2826

ovakav motor je sa 3S od cca 3000mAh i barem 20C sa 13x8 dobar za akro od oko 2kg  ili 14x7/15x8 za 3d model od 1,5kg ukupne mase na poletanju.

Ovo su sve pretpostavke zato sto cesto proizvodjac ili promeni karekteristike ili ti ne posalju ono sto pise. Zato obavezno moras proveriti barem napone kada sve spojis. Ja u svakom slucaju ne preporucujem prelazenje 50A sa ovim motorom na 3S zato sto sve preko toga su samo ogromni gubici.

Gde si planirao da ga stavis pa da probam jos da ti pomognem ovako na daljinu?

Pozdrav
« Last Edit: December 07, 2008, 11:01:19 AM by magic »
Veljko

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #2 on: December 07, 2008, 11:17:01 PM »
ma u jedan model koji je u izradi prima u zavrsnoj je fazi krilo gotovo trup 80 posto gotov moram staviti tockove i zavrsiti poklopce na trupu te staviti rep i pripremiti mjesta za servoe pa na vagu ali mislim da nebi trebao biti tezak model vidjet cemo na kraju

koju elisu preporucujes i to sto si napisao do 50A a kako to da ogranicim  buni me to s elisama  12/7 13/7 14/7 dali manja elisa manje ce ga opteretit ili kako i dali bas mora biti 7 moze li ici 12/6 11/6 nije mi bas jasno to s elisama koju staviti da ide ne nesta extra jednostavno da ga penje laganao nemora ni ici okomito cisto s kojom elisim najmanje opteretit motor

mislim letitit s lipo baterijama 3c 2500-3000mah i cilj mi je da mogu sto vise letjeti vremenski
javim ti se kad vidim koliko ce model ispasti ukupno tezak kompletno sastavljen



a de mi reci kad bi ga ubacio u ovo http://www.philshobbyshop.com/tek9.asp?pg=products&specific=jmrpfmpng i lipo 3celije 2500 koju bi elisu preporuci cisto da ide solidno i da se moze sto dulje letjeti(naravno kad odem vise iskljucim motor, ali mislim s motor sto dulje)
« Last Edit: December 07, 2008, 11:41:14 PM by banga »
Samo je nebo granica

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #3 on: December 12, 2008, 10:01:22 PM »
Sta ti znaci to da nece biti tezak, to moze da bude 300 grama za neki mali avion, ili par kg za neki veci.

Nemam iskustva sa jedrilicama ali mislim da je ovo isuvise veliki motor za onaj model, a i baterija 3s 3000mah je slaba za ovaj motor..

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #4 on: December 12, 2008, 11:14:05 PM »
Mislim da je magic bio u pravu kada je naveo o kom se motoru radi.
Ja isti takav motor (ne tvoj vec onaj sa linka) imam u Multiplex Mentoru .
Znaci taj model ima oko 2 kg, i koristim ga sa ESC od 40 ampera, tako da ce ti moji podaci vjrovatno biti od koristi.
Elisa koju koristim je 11x4.7, a probao sam i 12x6. Sa obe vuce odlicno ali posto meni treba sporiji let
koji ce duze da traje koristim ovu sa manjim korakom. Sto se baterija tice moze da leti na 3S ali let dosta kratko traje
sa 2200mAh koju sam probao tako da sam pokusao sa 2 varijante:

Prva varijanta je 5S 2200 mAh, tu sam dobio let od oko 15-20 minuta sa ogromnom rezervom snage.
Znaci duzina leta se dobija zato sto je cruising speed na nekih 15% gasa tako da se baterija malo trosi a pritom ima dosta snage.

Druga varijanta koja je po meni losija je 3S 4400mAh (2 spojene 2200) tu sam dobio mozda 3-4-5minuta duzi let ali sa
primjetno manjim performansama, posebno pred kraj kapaciteta sto za teze modele moze da bude pogubno.

To je moje iskustvo, motor je jako slican, mozda isti, pa ce ti vjerovatno biti od koristi, naravno, nista dok covjek sam sve to ne proba.


P.S.
Ova je board o glow motorima, trebalo bi ovo prebaciti u ELEKTRONIKA\POWER SYSTEM
« Last Edit: December 12, 2008, 11:25:07 PM by saxpg »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #5 on: December 13, 2008, 10:47:40 AM »
a i baterija 3s 3000mah je slaba za ovaj motor..

N3mke da li bi bio ljubazan da obrazlozis tvoju tvrdnju?

Banga, navedi tacno tip aviona za koji si planirao motor i tezinu na poletanju pa da pomognemo jos malo vise.

Pozdrav
« Last Edit: December 13, 2008, 03:33:39 PM by magic »
Veljko

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #6 on: December 13, 2008, 01:04:08 PM »
a i baterija 3s 3000mah je slaba za ovaj motor..

N3mke da li bi bio ljubazan da obrazlozis tvoju tvrdnju?

Banga, navedi tacno tip aviona gde si planirao motor i tezinu na poletanju pa da pomognemo jos malo vise.

Pozdrav
Veliki je to motor, i ne moze da se iskoristi njegov potencijal na 3s.. Tj. bice manjka snage u odnosu na preporucenu.. to je bar moje misljenje, ispravite me ako gresim

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #7 on: December 13, 2008, 03:08:44 PM »
a i baterija 3s 3000mah je slaba za ovaj motor..

N3mke da li bi bio ljubazan da obrazlozis tvoju tvrdnju?

Banga, navedi tacno tip aviona gde si planirao motor i tezinu na poletanju pa da pomognemo jos malo vise.

Pozdrav
Veliki je to motor, i ne moze da se iskoristi njegov potencijal na 3s.. Tj. bice manjka snage u odnosu na preporucenu.. to je bar moje misljenje, ispravite me ako gresim

n3mke,

mlad si decko, puno obecavas, ali dacu ti jedan savet koji ti generalno moze koristiti u zivotu, a to  je da ako u nesto nisi 110% siguran uzdrzi se od davanja saveta ili preporuka drugima. Ovde na netu svi imamo ista prava, svi mozemo da kazemo svoje misljenje ali ako neko manje iskusan trazi savet onda je bolje dati mu jako precizne odgovore da ga ne bismo dodatno zbunili.

Kazes "veliki" motor. Sta znaci "veliki" motor? Gabaritno? kV broj? Vidis tvoj ogogovor je delimicno tacan ali sasvim slucajno. Da pojasnim, NAJBITNIJA karakteristika outrunner elektro motora koja prakticno i odredjuje na kojoj struji je on najefikasniji je njegov kV broj. Da ne duzim dalje, za 3S odnosno za nominalnu struju od 11,1V neka zlatna sredina je motor koji ima kV 900. Motori sa kV od 700 do 1100 se mogu efikasno koristiti sa 3S baterijom, naravno sa razlicitim elisama za razlicite namene. Znaci, ovaj motor se jos uvek moze kvalitetno koristiti sa 3S baterijom ali pre na nekom 3d modelu od oko 1,3 kg ili akro/treneru oko 2 kg. Ako je zelja koristiti ga efikasno na nekom treneru ili akrobati koji imaju oko 2,5kg ili 3d od 1,5kg, onda je bolje preci na 4S. Za neki motor, gabaritno i tezinski identican ovome, ali sa kV 1100 bi 3S baterija bila vise nego dovoljna ali samo za akro i trenera, nikako za 3d.

U svakom slucaju, o ovome sam vec pisao pa prema tome nije lose procitati jos jednom http://rcfly4um.org/index.php?topic=153.0 mada je mozda najbolji odgovor za konkretno ovaj motor na ovom linku: http://www.modelmotors.cz/index.php?page=61&product=2826&serie=12&line=GOLD

Pozdrav
« Last Edit: December 13, 2008, 03:59:28 PM by magic »
Veljko

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #8 on: December 13, 2008, 03:46:20 PM »
magic tnx na odgovoru razumijem da je tesko napisati vise o njemu dali valja i koliko celija kad neznas za sta je e u tom je problem ja bi puno  vise napisao da znam
ukratko: dobio sam model ako se nevaram rekao  je da se model zove prima to je kao neki kit, vecina je napravljena bila on je poljepio i slozio: krila, trup, - fali par sitnica poklopaca, dubina. rep eleroni.

elerone i dubinu sam napravio ostaje smjer-rep i par poklopaca oko motora te postaviti tockove, te ubaciti servoe i elektroniku  problem je sto nemam shemu i neznam o modelu, kad to dovrsim znaci cu tezinu modela pretpostavljam da ce s tim  motorim i svom elektronikom i baterijom od 3s biti oko 1,5-2kg ali nemogu reci tocno dok nedovrsim, slabo imam vremena pa sad malo stoji

srecom da je dosta gotov bio jer bez sheme nebi mogao nista

kad postavim rep i trap vagnem pa napisem tezinu golog modela bez elektronike, te njegove dimenzije da ga sad neskidam s ormara i mjerim  lol


ovako to izgleda slikano neki dan kad sam radio slika je losa jer je slikano mobitelom uglavnom na taj model planiram stavit taj motor
Samo je nebo granica

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #9 on: December 13, 2008, 03:57:38 PM »
Banga,

sad je sve mnogo lakse. Ovo lici na klasican trener visokokrilac verovatno ne preko 2kg ukupne mase. Sa baterijom 3S 3000mAh imaces let od barem 10 minuta. Za prve letove koristi elisu 14x7. Kada ti malo udje u prste predji na 13x8. Kontroler (ESC) programiraj da ima ukljucenu kocnicu i da ima srednji (15 stepeni) timing, za ostale karakteristike pitaj u zavistnosti od onoga sta stoji u uputstvu. Ako nisi ranije leteo dobro se prvo navezbaj na simulatoru!

Pozdrav
Veljko

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #10 on: December 13, 2008, 08:24:29 PM »
Svenson "PRIMA"



The PRIMA is the ideal aileron-trainer, thanks to its simple and sturdy structure it can be built by modelers with very limited experience. When it comes to flying the PRIMA, we recommend an engine from .15 to .19 (2,5 to 3,5 cc) for basic training.
Switching from a .19 to a .23 (or even a .29) will then make the PRIMA fully acrobatic. This kit contains all the die-cut balsa and plywood parts, a full-size drawing showing both wing-halves, nose- and main landing-gears, all necessary control- horns, nylon hinges and nylon wing mounting screws, assembly instructions, etc

i dimenzije, na francuskom, za motor 2,5-3,5ccm(i do 5ccm)
    *  Envergure: 1390mm
    * Longueur: 97 mm
    * Surface: 31 dm²
    * Poids: 1800 g
    * Motorisation: de 2.5 à 5cc 2T
    * Fonctions: Profondeur, ailerons, dérive, moteur


Prema tezini i povrsini, MotoCalc pa izracunaj motor i baterije, bice to malo tezi model, nema srece u konverziji klasicnog glow modela u elektro ali moze se naterati da leti,
Srecno.

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: pitanje u vezi motora Aeolianmotor C3548-KV790
« Reply #11 on: December 14, 2008, 12:05:04 AM »
Banga,

Ako nisi ranije leteo dobro se prvo navezbaj na simulatoru!

Pozdrav

letio sam stekao sam nesta iskustva ovo leto morao si me terati sa livade samo sam mjenjao baterije, naravno prvo sam malo na simulatoru i odma model u ruke i na livadu ali polako jos se ucim iako vec neke exibicije izvodim hehehhe

a nenade tnx na ovoj slici ja nisam imao srece bas u potrazi na netu znam da je predvidjen za benzinca ali planiram ubaciti ovaj motor vec kad sam ga nabavio mislim da bi ga morao vuci


i da dali je ovo tvoj model ili si nasao na netu mislim na ovu prvu sliku
« Last Edit: December 14, 2008, 12:06:40 AM by banga »
Samo je nebo granica