Author Topic: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?  (Read 12173 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #15 on: May 03, 2013, 10:11:11 PM »
Samo da se ispravim nije 3.03. vec 3.00

Meni su sve Naze radile dobro kako na qvadovima tako i na hexama.
Jedan kupac imao je problem jer mu je hexa driftovala, posle vise dopisivanja sa ekipom iz DJI oni su mu objasnili nacin ubacivanja nove verzije i nakon toga su svi problemi su nestali.
Ja sam bez obzira sto mi je sve radilo ok i bio zadovoljan kako leti ipak ubacio novi firm.
Kod mojih modela nakon ubacivanja 3.00 primetio sam da stabilnije lete i kao sto sam gore napisao imao sam slucaj pucanja elise na hexi i bez vecih problema uspeo da je vratim i sletim.

3.00 jos nije zvanicna verzija i ko zeli da je ubaci nek mi se javi na PM ili ko je vec ubacio nek ovde objasni nacin ubacivanja.

Ako je neko primetio cudno ponasanje ili da ima neki problem nakon ubacivanja novog firmware bilo bi dobro da se javi.


New Firmware found:3.00

Brief:The firmware v3.00 adds function of advanced calibration and four LED indicators. Please refer to the new manual;
1. New attitude stabilize algorithm, provides better maneuvering flight performance, especially flight without GPS module;
2. Add protection for Hexa-copter when lost one motor power
3. Automatically compensate the course deviation, to minimize the influence of the magnetic interference
4. Add the IMU Advanced Calibration function and sensor error self-checking
5. Add LED tips for the compass interference.
Downloading new firmware,please wait...
Download success,press Upgrade button to start...

PRILIKOM UBACIVANJA VERZIJE 3.00 OBAVEZNO SKINITE ELISE!!!!

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #16 on: May 03, 2013, 11:13:50 PM »

PRILIKOM UBACIVANJA VERZIJE 3.00 OBAVEZNO SKINITE ELISE!!!!

 Da ne bi bilo ovako kao meni  :sljus   oko 4mm ukoso pod kozu.....  a izlupao me po rukama , bio sam crven kao rak




Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #17 on: May 04, 2013, 11:55:51 AM »
strasno,rekoh ja da je ta naza opasna !!
jel to karbon elisa bila???
ex pseudonijum: sova

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #18 on: May 04, 2013, 12:40:01 PM »
Nebitno je od cega su elise.
Sova Naza nije opasna ako se prati uputstvo za koriscenje.
Fabricki je crvena zica na DJI ESC-u iskljucena svi koji koriste drugi ESC slobodno nek izvade crvene zice.
Ja sam imao slucaj paljena motora dok sam koristio Turnigy ESC, nakon elimisanja crvene zice nisu se vise palili.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #19 on: May 04, 2013, 05:03:38 PM »
Na osnovu razgovora sa Bojanom rekao bih da je glavni razlog ukljucivanja motora to sto mu je predajnik bio iskljucen dok je naza bila povezana sa racunarom.

Ja kada nesto radim sa hexom na stolu obavezno Nazu dodatno prebacim u failsafe mod u kome sve moze da se podesava iz assistant-a a ona ne moze da se zavrti.

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #20 on: May 04, 2013, 05:13:31 PM »
Dusko nisam razumeo "dodatno prebacim u failsafe mod" mozes li pojasniti.
Ovo paljene motora moze naneti dobre posledice a sa druge strane nije bas lako svaki put skidati elise.

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #21 on: May 04, 2013, 05:39:39 PM »
Izasao zvanicno novi firm 3.1 za staru Nazu :)aplauz





Skinite novi Naza-M v2 Assistant Software v2.10
http://www.dji-innovations.com/download/naza-m-v2-downloads/




Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #22 on: May 04, 2013, 06:00:27 PM »
Kod mene se sa jednim tropolozajnim preklopnikom bira izmedju modova: gps, atti, manual.
Dok drugim dvopolozajnim bez obzira na polozaj prvog, kontroler prebacujem u failsafe.
Na stanici su napravljeni takvi miksevi da oba preklopnika uticu na vrednost U kanala.
Dakle kod mene se to svodi da failsafe preklopnik prebacim u aktivan polozaj.

Nisam pitao bojana koji prijemnik je koristio, dali je prijemnik imao svoj failsafe i kako je failsafe prijemnika bio podesen. Ispravno podesavanje bi bilo da vrednost na izlazu U kanala iz prijemnika u odsustvu RC linka bude takva da Nazu prebaci u njen failsafe mod. Ovako podesavanje aktivira RTH funkciju ako dodje do prekida linka u letu a na stolu sprecava aktiviranje motora bez obzira na vrednosti signala u ostalim kanalima.



Dusko nisam razumeo "dodatno prebacim u failsafe mod" mozes li pojasniti.
Ovo paljene motora moze naneti dobre posledice a sa druge strane nije bas lako svaki put skidati elise.

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #23 on: May 05, 2013, 09:31:18 AM »
Izasao zvanicno novi firm 3.1 za staru Nazu :)aplauz
Skinite novi Naza-M v2 Assistant Software v2.10
http://www.dji-innovations.com/download/naza-m-v2-downloads/

znaci mogu kompotno skiniti taj assistant iako je to za nazu v2? i preko njega ubaciti 3.1 verziju a ja korstim obicnu nazu? moze li netko potvrditi tj dali je vec to uradio i letio s istom?

Samo da se ispravim nije 3.03. vec 3.00

3.00 jos nije zvanicna verzija i ko zeli da je ubaci nek mi se javi na PM ili ko je vec ubacio nek ovde objasni nacin ubacivanja.

Ili ipak moram ici ubaciti ovu 3,0 koju je vecina i ubacila te primjetila bolje performanse u letu?
« Last Edit: May 05, 2013, 09:36:25 AM by banga »
Samo je nebo granica

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #24 on: May 05, 2013, 02:23:19 PM »
Ja sam ubacio i leteo. Sve je ok primetices da leti bolje.
Slobodno skini. On ce u staru Nazu ubaciti novi firm 3.1 ovo sad je zvanicna verzija :)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #25 on: May 05, 2013, 07:45:36 PM »
Kod mene se sa jednim tropolozajnim preklopnikom bira izmedju modova: gps, atti, manual.
Dok drugim dvopolozajnim bez obzira na polozaj prvog, kontroler prebacujem u failsafe.
Na stanici su napravljeni takvi miksevi da oba preklopnika uticu na vrednost U kanala.
Dakle kod mene se to svodi da failsafe preklopnik prebacim u aktivan polozaj.

Nisam pitao bojana koji prijemnik je koristio, dali je prijemnik imao svoj failsafe i kako je failsafe prijemnika bio podesen. Ispravno podesavanje bi bilo da vrednost na izlazu U kanala iz prijemnika u odsustvu RC linka bude takva da Nazu prebaci u njen failsafe mod. Ovako podesavanje aktivira RTH funkciju ako dodje do prekida linka u letu a na stolu sprecava aktiviranje motora bez obzira na vrednosti signala u ostalim kanalima.



Dusko nisam razumeo "dodatno prebacim u failsafe mod" mozes li pojasniti.
Ovo paljene motora moze naneti dobre posledice a sa druge strane nije bas lako svaki put skidati elise.

Koristio sam D8R-XP od Frsky-a



Koji je bio podesen da u odsustvu radio linka sa stanice, bude u FAILSAFE modu i gas da je na 50%, da bi u gubitku veze sa stanicom ostao na visini na kojoj jeste dok letelica ne krene da se spusta ili podize na 20m visine i da krene HOME.

Ali svejedno, nije moguce da sa stanice on pusti signal na sva 4 motora na 50% obrtaja dok je nakacen na usb kabal, to je samo procesor koji je bio u trenutku update-a bio u nekoj zabuni pa da je tako odreagovao....

sve u svemu, 

NE KRIVIM NAZU, LEPO PISE VELIKIM CRVENIM SLOVIMA:

 PRE UPDATE-A MOLIMO SKINITE ELISE SA MOTORA, JER POSTOJI MOGUCNOST DA SE MOTORI ZAVRTE I DA VAS OZLEDE  :sljus

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #26 on: May 05, 2013, 07:59:47 PM »
ono za opasnu nazu sam se salio al neki su pogresno prokomentalisali ,sve u svemu dobro se bojean kod tebe zavrsilo ! :) (pijanoo)  . a nova nadogradnja ce sigurno bolje raditi od stare citam na netu da je bruka koliko je dobra!
ex pseudonijum: sova

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #27 on: May 05, 2013, 08:04:41 PM »
Sad mi se desila ista stvar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   A stanica upaljena i gas na minimumu

SKIDAJTE ILI PRIVEŽITE PROPELERE KAD RADITE UPDATE !!!!!!!!!!!!!!!!

    Kad sam kliknuo na update, na ovu zadnju oficijelnu verziju koju je vlada dao, motori se zavrteli na nekih 3-4 sekunde,

  aaaaaliii prcccc !!!!



   
« Last Edit: May 05, 2013, 08:06:31 PM by djbojan »

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #28 on: May 05, 2013, 08:17:52 PM »
 :)aplauz

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Naza m GPS - da li izlazi nova naza ?
« Reply #29 on: May 05, 2013, 08:30:32 PM »
Ali se zato isplati i iseckati malo prste  :_D      Leti sto puta bolje u odnosu na prosli firmware !!!  (yay) (:sok:) (res)



 i to me sad podseca kako mi je Wookong leteo, tako se ispravlja u ravan i drzi horizontalu,

a sto se tice uzletanja i sletanja, tek se tu vide poboljsanja, sve je drasticno poboljsano.  ()-()

  I to sa onim shit propelerima iz China koje ne mozes izbalansirati dobro da si bog otac.
« Last Edit: May 05, 2013, 08:37:01 PM by djbojan »