Author Topic: Gabor  (Read 141844 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Gabor
« on: December 12, 2008, 08:43:04 PM »
Pozdrav svima!
Eto i ja da se predstavim...
Zovem se Gabor Lastović,živim u Bečeju,još malo pa slavim i 32. rođendan.Oženjen od 2002 godine,imamo dvoje dece.Što se tiče aviona,obožavam ih od kad znam za sebe.Sa nekih 9 godina sam se upisao u klub,ali osim klizača nisam uspeo dalje.Posle zbog obaveza sam propustio dosta godina,ali ne tako davno sam pronašao svoj klizaž i pomislio što ne bih počeo opet nešto na temu aviona,letenja... Moji prijatelji Zoli,Ervin i ćika Čurika su bili od pomoći da se brzo uhodam u ovu tematiku. Posetio sam i skup u Paliću,a konačno rešenje je bilo kad mi je dao čika Čurika svoju jedrilicu da provozam. (yay) Onda sam odlučio da i ja kupim model. Uzeo sam Red Crown(jeste da je bele boje,sa plavim folijama ;namig),što sam uspeo da uzemljim posle nekih 5 sekundi :sljus Problemi poznati,bez prakse,ja na nebo... (zid). Posle pravac popravka (work). Usput je žika čurika odlučio da proda jedrilicu,što sam ja i uzeo.Od tog dana su počeli treninzi i sad već mogu reći dobro letim jedrilicu.A uskoro ide u vazduh i Red Crown.... (<--) želja??? Svakako jedan Mentor ili Cessna od 1700 mm raspona krila... Evo i par slika
« Last Edit: January 15, 2009, 02:39:12 PM by SABURO »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #1 on: July 21, 2009, 04:12:45 PM »
Pre mesec dana stigao u hangar za mene nov, ali polovan model Kyosho Spree Sport. Dosad su ga leteli sa glow motorom, ja ga vratio na elektro. Evo prve slike, a uskoro i detalji. Ako bude sve po planu, za vikend ide na nebo  (<--)




Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #2 on: July 21, 2009, 04:15:11 PM »
Pošto se malo plašim da poletim Kyosho Spree-a, rešio sam da vežbam malo sa juče konačno završenom MIG-29-kom.



Znači još jedan model u hangaru...  :mhm




Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Gabor
« Reply #3 on: July 21, 2009, 04:51:47 PM »
Хе, хе, мој човек!

Најзад још неко коме леже џетови. Ја сам први пут у животу полетео на сличном џету.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Gabor
« Reply #4 on: July 21, 2009, 07:13:48 PM »
Pošto se malo plašim da poletim Kyosho Spree-a, rešio sam da vežbam malo sa juče konačno završenom MIG-29-kom.



Nema razlog da se plasis jer model leti iznenadjujuce dobro i lako i po mom misljenju sigurno se lakse leti od te 29-ke!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #5 on: July 21, 2009, 09:59:15 PM »
Glider! Hvala na podršci, ali moram da savladam strah. Dosta sam padao sa Red Crowned Crane-om. A opet ne bi da vežbam odmah sa Kyosho-m, pogotovo što mesec dana nisam bio u vazduhu, a MIG-a mogu da isečem za par sati...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #6 on: August 15, 2009, 11:33:43 AM »
Juče od Adama iz Subotice dobio jedan polovan model...  (yay)  Uskoro slike i cela priča  (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #7 on: August 15, 2009, 04:35:01 PM »
Evo jedne slike za početak



Preradićemo na elektro varijantu

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Gabor
« Reply #8 on: August 16, 2009, 11:30:13 AM »
Изгледа да је одлична справа!

Него да ли си летео Spree-ја у међувремен? Иначе се слажем са Глајдером да је Миг теже возити од Сприја.
Каква су ти искуства са Мигом и какав сетап имаш на њему?

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #9 on: August 17, 2009, 11:53:24 AM »
Još Spree nije poleteo, čekam da mi stigne regler, a u petak mi stigao i Futaba FF-7 pa sa tim hoću da ga poletim... Još vežbam na MIG-u... A u vezi MIG-a dosta imaš u sledećim postovima :
http://nsrcflyers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=22
http://nsrcflyers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=204
http://nsrcflyers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=227


Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Gabor
« Reply #10 on: August 17, 2009, 08:43:16 PM »
Dobro dosao Gabore
Reci mi molim te koliko vremena ti je bilo potrebno za pravljenje 29-tke? Bas mi super izgleda, mozda bi ja mogao da pokusam

Pozz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #11 on: August 17, 2009, 10:50:11 PM »
 Da radiš intenzivno na modelu,može da se reši za par dana... (work)  Ja sam imao par poteškoća, nedostatka raznih elektronskih komponenti pa se malo razvuklo... Ali sve u svemu jako mi se sviđa ponašanje modela, i danas sam izleteo dve baterije...  (<--)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Gabor
« Reply #12 on: August 17, 2009, 11:35:17 PM »
Имаш овде питање http://nsrcflyers.21.forumer.com/viewtopic.php?t=204&highlight=

Одговори било где.

Offline shelle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: Gabor
« Reply #13 on: August 18, 2009, 12:19:27 AM »
Hvala   (thumb)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Gabor
« Reply #14 on: September 02, 2009, 10:59:54 AM »
Jedan kratak video MIG-a



Uskoro duži, kompletniji snimak...