AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

Privezak kamera 808 #16

(1/4) > >>

Adde:
Posle dosta guglanja i citanja po internetu narucio sam ovu mini kameru - privezak za kljuceve.



Ja sam dosta skeptican zbog velicine senzora ali narucio sam je iz radoznalosti. A takodje je laka i lako se moze staviti u neku letilicu. Kada dodje probacu je i napisacu svoje misljene i postaviti video snimke.

Ako neko razmislja o kupovini slicne igracke ovde ima korisnih informacija. Izasla je i full HD #26 ali kosta 100$ sto je po meni preskupo.

firebird:
Ovakva ista kamera sa širokougaonim sočivom pravi mnogo lepše i stabilnije snimke , skuplja je za 3 dolara nego ova ali je i snimak 3x lepši.

djbojan:
Ja je imam od jeseni, ubija kako radi, ima sliku za medalju  ;namig ,  samo moja nema video out kao ova, ali specifikacija je ista.

Adde:

--- Quote from: firebird on May 28, 2013, 10:58:08 PM ---Ovakva ista kamera sa širokougaonim sočivom pravi mnogo lepše i stabilnije snimke , skuplja je za 3 dolara nego ova ali je i snimak 3x lepši.

--- End quote ---

Dvoumio sam se izmedju sirokougaonog objektiva i ovoga B-objektiva. O ceni nisam razmisljao jer je skoro ista vec mi smeta sto sirokougaoni objektiv iskrivi objekte koji su sa strane, fisheye efekat. A-objektiv je najuzi i ima i najbolju sliku, ali je uzak a B mi se ucinio kao dobar kompromis iako vinjetira. Evo ovde paralelno poredjenje 3 objektiva:

firebird:
Ima softvera koji ispravljaju fish eye efekat,a fora je da on nekako ublazi brze pokrete i podrhtavanje na avionu.
Ja sam koristio #3 #7 #9  i onu sa hk sto ima ovo socivo. Kod ovih obicnih svaki mali pokret se odmah odrazi na snimak u vidu cimanja a tek neki manevri na avionu daju totalno vrtoglav i konfuzan snimak, ova sa sirokougaonim socivom je davala nekako mirniji snimak i mnogo lepsi panorama izgled.
 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version