Author Topic: Mystery Fire Dragon Brushless ESC?  (Read 2307 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Mystery Fire Dragon Brushless ESC?
« on: June 03, 2013, 10:57:13 PM »
Da li je neko koristio ove ESC- ove? Meni lici da je to isto sto i Turnigy Plush, da li gresim?
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Re: Mystery Fire Dragon Brushless ESC?
« Reply #1 on: September 02, 2013, 10:24:07 AM »
Koristim Mistery FireDragon 30A za F450 quad

To su ovi, crne boje:


Ovo su maltene najjeftiniji, uzeo sam ih jer nisam ima vise para, ali su se pokazali super. Programiranje preko radija radi bez problema, imaju sasvim dovoljno opcija, bazirani su na Atmega8L mikrokontroleru, i imaju UBEC koji mi je odradio posao na dve plocice, KK5.5 i Crius AIOP.

Imao sam nezgodu da zamenim polaritet na bateriji, i prikljucio sam je na 4 ESC-a odjednom  :sljus  Baterija je unistena, ali su ESC ostali citavi. Naravno, ne znam da li imaju neku zastitu, ne mogu bas da se kladim, ali ako su sva 4 prezivela, onda su valjda okej.

Sa druge strane, narucio sam bio 8 komada u nekoliko navrata, i poslednja serija koja mi je stigla je vec imala malo drugaciju vrstu wrap-a (isto crne boje). Ne primecuje se toliko, ali hocu da ukazem na nekonzistentost izgleda, sto se ponekad desava kod kineskih fabrika. Moze da se desi da umestu crnih budu plave zice, ako u tom trenutku koriste taj kontigent zica, to je nesto na sta se ne moze racunati. Ali, bitno je da rade.