Author Topic: Becej snimci by Rajker  (Read 442241 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1230 on: May 24, 2018, 10:09:33 AM »
Opet se skrece od teme.Moj problem je to ,sto sam ja mislio ,da svaki prijemnik ima svoj kod skojim komunicira sa predajnikom.Ovde kako se to vidi nije tako,nego mogu bilo koji setup na predajniku da koristim za bilo koji quad(od ove dve)Zbunjuje me to ,sta ako odem na teren i neko se pojavi sa istim prijemnikom ili predajnikom futaba,,,,da nece slucajno zasmetati jedan drugome.Recimo kolega ima isti prijemnik ko ja,,i koristi isto Futaba predajnik.Sta ako kojim slucajem odreaguju jedno na drugu ?  oo)) Ja sam dosad bio ubedjen da jedan nastelovan predajnik sa jednim prijemnikom moze samo da komunicira,a kako se vidi moze i sa drugim.Tako mi se desilo da (zbog moje nepaznje) ja izvozio jednu bateriju sa setapom za x210 quad,a u stvari leteo sam x5r quad(a moze i obrnuto)
« Last Edit: May 24, 2018, 10:20:12 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1231 on: May 24, 2018, 10:49:33 AM »
Ovo mi izgleda kao da imas neki multiprotokol pa sta god da ubodes on ga prepozna  mmmm da nisi mozda na isti model na stanici bindovao oba kvada pa stanica to nekako prepoznaje mada je stvarno cudno  :o

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1232 on: May 24, 2018, 12:13:58 PM »
Ma nisam sigurno,al ajd veceras kad dodjem sa posla ,opet cu upariti jedan od njih.Jedino sto sam uradio sto moze biti sumnjivo ,da sam prekopirao funkcije na predajniku da ne bi ponovo kuckao sta je sta i ono stelovanje krajnih tacaka sto treba za betaflight (sredina 1500,gornja tacka 2000 donja 1000) E al ni onda ne bi smeo da prenese  i bindovanje.Ma nije mi jasno nikako.
Nije sramota učiti !!!

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1233 on: May 24, 2018, 01:17:58 PM »
Jeste cudno ali je mozda jedino objasnjenje da iskopira i kod za bindovanje  mmmm

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1234 on: May 24, 2018, 09:38:42 PM »
Kaze mi drugar da kod futabe nije ko kod spektruma (a ja bio spektrumas)Ovde moze svaki kanal na svaki prijemnik,kad je vec jednom ubindovan.Recimo kod spektruma bilo ar 600 prijemnik,nastelovan za mig 29 a drugo ar600 za f22 i nikako nije se moglo pokrenuti oba u isto vreme,,,dok ovde kod futabe(ako sam dobro svatio)moze bilo koji kanal bilo koji risiver.Znaci ostavim npr na f22 a ono reaguje i na mig 29 ,,naravno ako je baterija prikacena....Polako postaje mi jasno,,,samo jos da proverim kod druga dal njegov predajnik futaba moze pokrenuti moj quad,,ili moj predajnik njegov quad bez bindovanja.(nadam se da ne moze,inace neznam sta cu da radim sa ovim prijemnicima ako recimo i on izadje na teren sa istim  :big smile :big smile :big smile)
« Last Edit: May 24, 2018, 09:40:26 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1235 on: May 24, 2018, 09:47:02 PM »
Ono što si ti uradio este da si pre bindovanja kopirao model a samim tim i vezu sa prethodnim prijemnikom, akon toga kada si bindoavo sledeći on je zapmatio i taj i onaj pre toga. Što je kod taranisa kao što sam veći i rekao najnormalnija stvar, vraovatno i kud futabe ali nikome nije palo na pamet dauključuje dva u isto vreme....
Nije skretanje sa teme nego samo sam ti rekao da je to normalna stvar kod nekih stanica.....
Naravno spektrum ne ubrajamo u normalne stanice....
The ground is the limit (or a water)

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1236 on: May 24, 2018, 09:58:30 PM »
Sta ti je to multi jel to multiprotokol, ako jeste onda prakticno kad ga armujes tad multiprotokol prepozna bilo koji prijemnik.Ja sam uzeo multiprotokol za tx9 i letim malog Eashina i kad napravim prvi put kombinaciju palica da se armujem multiprotokol zapamti to i posle kvad se armuje bez kombinacije palica. Posto je ista kombinacija armovanja za taj model prijemnika onda on armuje bilo koji model.....barem je to moja teorija  mmmm

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1237 on: May 24, 2018, 10:32:02 PM »
DA multi bi trebalo biti multiprotokol,,,znaci moze da se kaci prijemnici koji podrzavaju vise od 8 kanala,,,sbus itd
Nije sramota učiti !!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1238 on: May 24, 2018, 10:50:48 PM »
Iako su misljenja podeljena i ima raznih teorija, misljena sam bez obzira  koja stanica je u pitanje da treba da bude jedan kanal jedan risiver. Probao sam sa Flysky 9x na ubindujem dva risivera na isti kanal -naravno ne pokrece oba nego samo onaj koji je zadnji bindovan. Do sad je bilo samo kompijuterski i sa posebnim senzorima a toga ima dosta na yuotube da moze dva i vise qvadrva da lete al jedna stanica a vise letelica nije moglo! Bas iz tog razloga i postoji bindovanje da se ne mogu na livadi dve iste stanice i dva ista risivera mesati nego svako leti svoj model! Po ovome dodju dva letaca jedan leti qvadro a drugi helikopter sa isitim stanicama i risiverim i ko tu leti koji model???
Iako si kopirao podesavanja , bindovanje NE BIH smelo da se moze  iskopirati!!! Mozda gresim al pravilo je jedna stanica jedan risiver. To je nekad moglo da se pomesa na kristalima al su zato pre letenja svako dobio svoj broj na osnovu frekvencije i znalo se ko je koja frekvencija!!!
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1239 on: May 24, 2018, 10:52:37 PM »
I jos nesto Rejker-u ,mislim da ovo nije skretanje sa teme ,nego je ovo problem ako nije kvar ,to sto se tako desava!
ex pseudonijum: sova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1240 on: May 24, 2018, 11:05:10 PM »
Nema problema - sto se tice skretanja sa teme,kad sam video linkovani video od Marka sa nazivom ,,duzina antena,,pomislio sam odkud sad to ovde kad se radi o bindovanju. ;namig (pijemo)
Nije sramota učiti !!!

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1241 on: May 24, 2018, 11:14:31 PM »
Nove Futabe mogu da binduju dva prijemnika jes da je na Kasandra jeziku ali moze da se ukapira  8)






Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1242 on: May 25, 2018, 02:40:03 AM »
Ljudi nemojte da sad ja moram da ispadam Baba roga al mesate babe i zabe
Pitanje je bilo jedna stanica dve letelice ?
Alzo : ovoj  video sto si postavio je jedna stanica  i bindovanje dva risivera  od 7 kanala i od njih dva stvaranje jednog od 14 kanala ZA JEDAN MODEL  tj JEDNU LETELICU a ne dve letelice ,sto je bio slucaj kod Rajkera!
ex pseudonijum: sova

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1243 on: May 25, 2018, 09:00:27 AM »
Zeleo sam da pokazem da Futba moze da binduje dva prijemnika u isto vreme a hoce li biti na istom modelu to stanica ne zna. Nemam Futabu da bih mogao da ispitam tu multi opciju kako radi ali koliko sam video po netu ta opcija prepoznaje sve kompatibilne prijemnike pa je moguce da im kad ih prepozna dodeli isti kod za jedan model. Stanica ne zna da li si pogresio model . Ostaje da ko ima novu Futabu istestira sve opcije oko bindovanja i selektovanja prijemnika na stanici. Evo primera kako radi taj multi kod bindovanja DJI kompatibilnog prijemnika



« Last Edit: May 25, 2018, 09:12:32 AM by alzo »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1244 on: May 25, 2018, 09:07:05 AM »
Ako ste dobro pogledali snimak koji sam postovao a nitse očigledno videli bi ste da je čovek radio test recievera sa JEDNOM STANICOM i bar 5 recievera-a bindovanih na nju zakačenih na PVC cev. Tom prilikom je radio range test i odaljavao se od stanice pa gledao kako koji je i sa kojom dužinom antene reagovao i imao domet. Zato sam i postovao video da vidite da su svi ubindovani na jednu stanicu!
Inače to se zove model match. I jako je glupo praviti na quadcopterima modele na stanicama posebno ako svi imaju iste funkcije na prekidačima i komandama. Sva podešavanja modernih quadcoptera vrše se ne preko stanice nego preko FC-a


To slično ima i futaba inače ne bi moglo da ti se to desi. Ne radi se tu o kontrolisanju više recevera sa tuđih modela nego samo onih koji se TI bindovao na svojoj stanici, i ko bi i zbog čega palio dva quada osim da se zeza?
Takođe to je zgodna stvar kada imaš dva recevera od recimo 8 kanala a treba ti 16....
« Last Edit: May 25, 2018, 09:21:35 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)