Author Topic: Gopro hero 2 - nikako ne radite update firmware-a  (Read 2845 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Gopro hero 2 - nikako ne radite update firmware-a
« on: June 30, 2013, 12:22:03 AM »
Posto sam celu noc proveo i nista nisam uradio, kad sam malo odspavao, uspeo sam da nadjem resenje na youtube.

 Verzija fw 222 je golo go_no , nemojte slucajno probati jer se zakucava makar kad, verzija 124 je trenutno najbolje resenje, pocela je sama od sebe da se nakon par minuta snimanja, samo zakuca i ostanu sve led upaljene.....  muka ziva....

    Jedno jedino resenje koje radi za downgrade sa 222 na bilo koju stariju verziju ()-()



Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Gopro hero 2 - nikako ne radite update firmware-a
« Reply #1 on: June 30, 2013, 10:22:47 AM »
Hero2 zakucava samo kada je TV Out aktivan... Inače radi ok...

Međutim postoji provereni recept da se rešiš zakucavanja, bez downgradea firmware - isključiš ProTune i kamera radi ok :)


Meni se nakon toga nijednom nije zakucala, a ranije je bilo u 60% slučajeva... Pretpostavljam da GoPro sve radi softverski, i da je sa v222 dobio gomilu novih opcija (Remote, ProTune itd.) koje mu dodatno opterećuju procesor, pa kad uključiš još i TV Out, sve ode u q...

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Gopro hero 2 - nikako ne radite update firmware-a
« Reply #2 on: June 30, 2013, 11:40:01 AM »
Tacno tako, kad je AV-out ukljucen, a meni je video link stalno ukljucen jer mi treba da vidim sta snimam, bez kadra nema snimanja.


Mada sve te fensi funkcije meni ne znace nista, bitno je da je kamera snima i da se ne zakucava, čak sad dok snima imam na video linku   dužinu snimka  i nivo baterije na gopro.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Gopro hero 2 - nikako ne radite update firmware-a
« Reply #3 on: June 30, 2013, 09:11:40 PM »
Isključiš ProTune i nema problema.. A to stoji da u najnovijem firmwareu ne vidiš OSD na GoPro kada je snimak u toku (i to su valjda skinuli da ne bi opterećivali procesor)...