Author Topic: Multicopter FPV  (Read 2227 times)

Offline popovicr

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Multicopter FPV
« on: July 23, 2013, 09:14:28 PM »
Resih da svoje probleme ipak podelim sa vama. Pozeleo sam da na svojim letelicama imam kameru i da sa zemlje upravljam njima van zone vidljivosti. U teoriji je sve jednostavno i krenuo sam u nabavku opreme. Prva stvar koju sam kupio bio je video link od "1000mW" na 5.8gHz koji sam kupio na foxtechfpv.com zajedno sa prijemnikom. Sa hladnjacima i coolerom delovao je "jaci" od brace sa 200mW. Antene sam naknadno uzeo, al sam zaboravio kako se zovu, tj. koja je vrsta antene. Nisu jos ni stigle, pa cemo drugi put o njima. Danas sam kupio lcd TV od 19" jer sam mislio da su mi  7" i 10" mali. Naravno, radi na 12v u slucaju da se ide na livadu. Oko kamere sam se dvoumio mnogo (umesto da sam pitao iskusnije) i kupio za probu rikverc kameru za auto sa uglom od 170 stepeni. Danas sam sve to sklopio u celinu i namontirao na probni quad. Naravno usledio je niz razocarenja i zelja da sve to bacim u kontejner. Rikverc kamera je loseg kvaliteta i daje mirorr sliku na monitoru. Znaci em sto ne mozes voziti, em ima iscrtanu metrazu za voznju u rikverc. Sledeca stvar je bila domet sa antenama koje su dosle uz uredjaj. Na zemlji nije moglo bez snega ni 100m a u vazduhu sam mozda izvukao 500m. Na kraju, kad je suncan dan, nista se ne vidi na monitoru. Toliko. Da li je moguce da ce se domet povecati promenom frekvencije, antena ili sl? To me za sada najvise brine. Takodje me zanima koje kamere koristite i da li idete na siroki ugao? Hvala unapredOstalo su resive stvari.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Multicopter FPV
« Reply #1 on: July 23, 2013, 09:55:44 PM »
Na video link, moras staviti Clover leaf i Skew plannar  antene, povecava domet ludacki,


monitor, dovoljan ti je i ovaj, ali pazi on ima dosta dobru rezoluciju, ja ga imam i zadovoljan sam

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28907__Fieldview_777_TFT_LCD_Monitor_for_FPV_800x480_LED_Backlight_7_0_Inch_.html



onda uzmi i kupi sto bolju kameru, inace sve pada u vodu, za fpv treba ti ostra kamera, recimo ovako nesto ispod

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21279__Turnigy_Micro_FPV_Camera_600TVL_PAL_.html


ili neku gopro, pazi, kamera je sve sto ti vidis, znaci mora biti dobra