Author Topic: Jet Svetsko prvenstvo 2013  (Read 25091 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #45 on: August 30, 2013, 11:38:18 AM »
Baš se zakuvalo, Italijana sa onim fenomenalnim modelom su diskvalifikovali zbog lažne dokumentacije. Al' su ga provalili...
Sad se priča da je i na prošlom prvenstvu varao...

Doživotno mu je zabranjeno učestvovanje i naloženo mu je da do 8 jutros napusti takmičenje. Koji blam... :sljus

 

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #46 on: August 30, 2013, 11:39:11 AM »
Realno sami su sebe zeznuli. Steta za onako lep projekat da padne u vodu tek tako, zbog gluposti. Jbg ipak je ovo takmicenje gde se boduje scale izgled prvenstveno pa tek onda letenje koliko kapiram.
Mirce, naredno prvenstvo je u Nemackoj, spreman Galeba  (res)
Mislim da ce ti to biti najbolja moguca reklama.

 (pijemo)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #47 on: August 30, 2013, 01:28:02 PM »
O, da... Ali, ti da pilotiraš... Jet Team Serbia

Nije nerealno, postoji tim ljudi koji bi mogli da "izguraju" celu priču.
Ima dve godine do te manifestacije.

Ogroman posao je odradjen, Galeb postoji kao model. Ovaj koji pravimo je polu skala, jer se razlikuje u nekim stvarma od pravog i pravljen je da se mnogo toga pojednostavi radi lakše izrade i kita. Bio bi dobra osnova, jer bi se uz dorade mogao napraviti dobar skala avion. Možda malo veći od ovoga 1:4,5... 

Uz sve što smo koristili do sada, dostipna je i nova tehnologija 3D skeneri & štampači, postoji i dokumentacija, pravi avion je "parkiran" na aerodromu...

Ubrzo će biti i model za vežbanje, a nije problem da se "štancuju" novi...

Baš bi bilo lepo učestvovati...
Naravno, ovo je projekat za tim i po meni, apsolutno je izvodljivo...
Ima vremena, postoji dobar pilot (Nikola), a, naće se neko i da napravi avion...  ;namig

Hm, tema za razmišljanje... mmmm

« Last Edit: August 30, 2013, 07:14:36 PM by mirce »

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #48 on: August 30, 2013, 01:47:00 PM »
Oni bi se ovaj put provukli da nije bilo Rusa koji ih je provalio i prijavio. Tako da je on zasluzan za to. Ali pored svega toga stvarno steta za onako dobro uradjen avion.


Mirce ako se planira nesto za Galeba na ovu temu mora da bude od kompozitnih materijala, pogotovu ako se planira veca varijanta. Da bi dodao sto vise detalja plasim se da tako napravljen ne bi stao u klasu do 20kg. Mada kod ovih takmicenja je jako bitno odabrati dobar projekat na kom se mogu pokazati svi ti skala detalja....plasim se da mozda galeb i nije pravi oavion za to. Naravno pricam ako se misli da se zauzme prva 5 mesta. Mozda gresim ali moje misljenje !!!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #49 on: August 30, 2013, 07:40:35 PM »
Po meni važno je učestvovati...

Treba razmisliti o svemu, skala 1:5, to na čemu radimo trenutno, je realnija opcija od nečeg novog i većeg. Za veće sve treba raditi ponovo, praktično iz početka. 

Kao što je ovde već pisano, kompozitni model nema ko da napravi, ja ne znam, niti hoću da se "uplićem" u tako šta, a oni koji znaju verovatno nisu zainteresovani.
Sa nekima sam pričao o izradi alata za ovaj model, pa već od toga nije bilo ništa, a kamoli od tako kompleksnog posla kao što je izrada celog modela.
Naravno, ne kažem da je ne moguće, ali po meni, to je manje realna opcija.

Što se tiče modela na kojem trenutno radimo, najveća razlika u odnosu na pravi G2 je zadnji deo trupa, koji je veću u odnosu na pravu proporciju aviona u ovoj skali. To je iz razloga da bi mogli da "uguramo" izduvnu cev.
No, danas sam ja već zvao Jet Cat da pitam mora li izduvna cev biti baš tolika, jer je izduv na turbini 60 mm. Možda cev ne mora biti 90 mm.
Prečnik izduva na pravom G2 je 400 mm, tako da u 1;5 skale otvor bi trebao da je 80 mm da bi bio u srazmeti.

Drugi "problem" je "uglaviti" skala trapove u krilo. Prvo ih treba tačno nacrtati, pa potom oko njih napraviti ramenjače i ostalu noseću konstrukciju krila.

Ako se ove dve stvari urade "ljudski", ostalo je manje problematično.

Galeb na kojem sad radimo trebao bi da bude oko 13 kilograma sa gorivom, znači spreman za let.
Do 20 kila ima još mnogo...

Sa druge strane, model ne sme biti ni pretežak, jer to povlači veću turbinu i više "čorbe", pa onda cela koncepcija pada u vodu...

Praktično, ovaj model treba "upicaniti" da bude maximalno skala odradjen i sa pravim izduvom i trapovima stvar je OK...

Ima tu još naravno mnogo drugih "problema", od papiroloških, jer na Svetsko prvenstvo se ne možeš sam prijaviti, nego to mora da uradi VSS, preko obezbedjivanja sredstava za celu priču, pod tim ne mislim na model, nego na prijave, smeštaj, odlazak...

Pilot bi morao biti Nikola, jer ja nisam ni blizu njegove "klase" i nemam namere da letim model na takvom takmičenju.
Model za treninge imamo, OK, nemamo ga još, ali će biti ubrzo, ako treba napravićemo još jedan samo za to. Ta, Kombinat ih "štancuje" samo tako... :big smile

Da ne bi "opterećivali" ovaj topik, možemo otvoriti novi o ovoj temi, pa tamo pisati o svemu...

Pozdrav



« Last Edit: August 30, 2013, 07:43:44 PM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #50 on: September 01, 2013, 01:39:23 AM »
Što bi kazao Čupko, čika Vita je ponovo prvak sveta... :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Ranking 20 kg:
1. Robertus (Rus)
2. Völker (Ger)
3. Thoma (Sui)

Ranking 13.5 kg:

1. Avonds (Bel)
2. Gärtner (Ger)

Team:
1. Deutschland (Germany)
2. Schweiz (Switzerland
3. Italien (Italy)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #51 on: September 01, 2013, 10:17:09 AM »
Pratio sam i ne mogu da verujem....
Ulozis onoliki trud, napravis onakvu MODELCINU i sve to ladno USE*ES laznom dokumentacijom i to na takav nacin (da cak uploudujes slike na Wikiliks!!!!!!!!!)!!!!!  :sljus :sljus :sljus

Neverovatno a koliko je samo gresaka u toj prevari napravio i koliko je vremena za to trebalo a svo to vreme negde iza svojih ledja ima prakticno savrsen model!

Citao sam komentare i svi se bukvalno slazu da je Yak apsolutno ludilo i to je OK mada ko zna koliko je tu love otislo a Fiat su radili modelari a ne fabrika kao kako kazu Yak-a.
Ni u cemu ne volim konstantnu dominaciju pa je tako lepo bilo eventualno videti drugog pobednika medjutim covek je izabrao da vara i dobio je sta je i zasluzio.

Zamislite da posedujete toliki talenat, vestinu, znanje (kazu da leti covek VRH) i da kao plod svega toga zaradite dozivotnu suspenziju i zabranu takmicenja!!!!
Koliko li to boli!!!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #52 on: September 01, 2013, 07:25:06 PM »
Što bi kazao Čupko, čika Vita je ponovo prvak sveta... :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Ranking 20 kg:
1. Robertus (Rus)
2. Völker (Ger)
3. Thoma (Sui)

Ranking 13.5 kg:

1. Avonds (Bel)
2. Gärtner (Ger)

Team:
1. Deutschland (Germany)
2. Schweiz (Switzerland
3. Italien (Italy)
Ima Chupko nos za pobednika.Nego kad smo kod Talijana ja nisam znao da je ona grdosija od Fijata Talijanski model za takmicenje.Avion je stajao kod hangara gde su bili izlozeni modeli koji se netakmice pa ja reko da je za ukras I avion je barem duplo veci od ostalih.Vedering I svi detalji su nestvarni na ovom aeroplanu.

No dobro je da je tako ispalo na kraju,da neispadnem smesan kad sam prognozirao da ce Vita pobediti.Zao mi je Talijana sto su ga isklucili dozivotno sa takmicenja,ipak je napravio remek delo.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #53 on: September 01, 2013, 11:42:48 PM »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #54 on: September 05, 2013, 11:39:01 PM »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #55 on: September 06, 2013, 08:01:46 AM »

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #56 on: September 08, 2013, 06:17:57 PM »
Stvarno su ga opravili :)aplauz.Lepo uradjeno al nekako plasticno izgleda uzivo bar za mene kao laika.Cika Vitin Yak je zajebo vek.Ovako na slikama dodje mu svi su do jaja cak neki I bolje izgledaju na tim slikama,dok je Vitin Yak mogu slobodno reci nefotogenican u odnosu na pogled uzivo.

Evo jedan autorski

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Jet Svetsko prvenstvo 2013
« Reply #57 on: November 28, 2013, 07:03:23 PM »
Rusjet istorija



 (res)
Nikola | rcfly.in.rs