Author Topic: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"  (Read 96140 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #60 on: May 06, 2014, 02:35:29 PM »
E sad, pošto je došlo vreme da otovorimo i klubski restoran, a Sukhoi je tamo prezimio ovu zimu, nema se gde sa njim, pa nužda naterala da se malo prifatim posla. Sastavljen od jeseni, pa sam se zezao sa podešavanjima i na kraju ustanovio da sve mora da se resetuje i uradi ponovo…. malo uputstva, malo forumi i udaranje glavom o zid, pravljenje šema i mislim da sam došao do rešenja… Definitivno mu treba u ovoj verziji 12 kanala, koliko Cocpit (powerBox) ima…
Spektrum DX18QQ ima 18 kanala ako se koristi expander X-Plus, Što u ovon slučaju ne može jer nije kompatabilno sa Cocpit,
ali DX18 prvij 10 kanala pokriva u Full-u, a poslednja 2 (11 & 12) u ovom slucaju samo kao Auxilary sa rezolucijom 512 (šta god to značilo) pojasnjenje je da preporučuju za ON/OFF kanal, što mi sasvim odgovara… Tu će biti  Smoke i Spark Switch…

Tako da ako se neko uhvati i pazari Aleksin Sukhoi (što bi bilo jako lepo) i ako se odluči na sličan Set Up, evo predlog rešenja, sve je povezano i radi, samo mora ponovo servo match da se odradi…



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #61 on: October 18, 2014, 11:15:50 PM »


Mnogo se razvuklo… "prodje evo godina"…. ali se radilo po malo i sporadicno iz raznoraznih razloga… neka vrsta lenjosti pre svega…

Ali danas lep dan, sa malo povetarca… dosla Ekipa iz Bgd, da pregleda motor koji je kasljucao…. dali mu pilulicu…
2 kruga taxi i Fijuuuu…. NAPOKON  (yay)

Panike u glavi, rukama i nogama nije bilo… Poleteo je sa travnatog dela piste, pre toga na taksiranju se odlepila guma sa felne zadnjeg tocka, sto rece Dule ostavi ga tako, kao ANTI maler…
Sa trecinom gasa nakon 20 m trcanja poceo je polako da se penje…. Nisam mogao da verujem da upravljam "sa njega", jer on jednostavno vrlo lagano i eleantno leti…a dere se… CG je izgleda odradjen "PERFEKTNO", mozda zbog uzbudjenja, malo zbog vetrica, ili nije bilo potrebe, ne secam se … nijedan trim nisam dirao… 2-3 kruga, velika tica slusa nenormalno dobro, miran na komande, poslusan… par krugova sa fatanjem piste, proba brzine na sletanju…. brz…brz….brz… (da ne kazem pista kratka)…. Mladja i Dule su skidali trim gasa do prihvatljivog minimuma, poleteo je sa dignutim lerom, nisam jos ubacio u stanicu Idle UP & Down, ali svakako treba… sve vreme na 1/3 gasa… odmah nakon 3 zaokreta ler gas, daleko od piste na nekih cca 50-60m visine, pravac pista…. i slece… doduse malo je bilo tvrdje, malo sam ispravio trap, zaorao vrhom elise pistu
ali sleteo…..
u tim krugovima u trazenju sletanja, udarila neka nervoza u palac na gasu, nikako da se smiri…

Sreci nikad kraja, nekako laknulo mi… sad se treba navici na njega, pa kako rece Dule i na njegovu brzinu, tezinu, velicinu i inerciju..

Neki komsija tu pored, kazu, radio nesto na krovu, pa u jednom od zaokreta, pomislio da avion ide na njega i bacio se u stranu, NE sa krova….

 (<--)
« Last Edit: October 18, 2014, 11:21:18 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #62 on: October 18, 2014, 11:27:57 PM »
Čestitam! !!

Moram da priznam da sam mislio da će prvi let odraditi neko iskusniji (ne zameri Zajko) ali eto prošlo je sve kako treba uz pomoć prijatelja!
Velike ptice se ponašaju upravo kako si ti opisao.
Da te dugo i u zdravlju služi.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #63 on: October 19, 2014, 12:06:02 AM »
Zahvaljujem na lepim zeljama !!!   (<--)

Nikad se nije postavljalo pitanje, ko ce ga poleteti i gde…. Odgovor je uvek bio isti Mala Ivanca i moja melnkost…
Daleko od toga da sam umislio da sam dobar/odlican letac… rekao bih za sebe RC hobista, prosecan letac, sa velikim iskustvom poletenih (a bogami i olupanih aviona), u zadnje vreme nesto drasticno manje lupanja, ne racunam mala ostecenja kod nekog trapavog sletanja, ponekad…
Doduse imam jednu fabricku gresku u sebi, za koju se kao trudim da je ispravim.. ako mi legne taj dan XX za letenje, leteo bih sve sto imam u hangaru, a ima…. mikro, da kazem srednji, pa u zadnje vreme povecih, a razlicitih aviona/pogona….
Mislim da je to NE dobro, jer svaki avion je prica za sebe… I mislim da je najbolje jedan dan letenja, samo jedan avion, tako se i najbolje napreduje u tehnikama letenja, mislim ja, ali avaj… ja ko dete na sisu…
Ja vec odavno nemam problem, niti tremu da poletim bilo koji avion, mislim svoj, tudje ne volim i izbegavam….(kao i tudje zene  :_D, tudji auto i tudje penkalo)…
Uzevsi u obzir da sam ja skakao po ovom avionu "godinu dana", zajebavao se, nervirao se, ali ga nekako i sa osmehom sastavljamo na gomilu, izuzev motora u koji se ne razumem i koji nisam hteo sam da cackam, kad su se vec dule i Mladja ponudili kao HELP od razrade i kasnije dorade… Pistu nekako znam i poznajem, i na njoj sam imao zilion letova, rebus je od starta bio resen…
 To bi bilo kao da sam ja smuvao Severinu, pa zamolio drugara da napravi prvi krug… NE ide !   (<--)
Ali znam, imajuci u vidu svoju mladost, da cu od sad leteti Velike i Mikro avione (mikro su poseban vid zabave)

 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 792
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #64 on: October 19, 2014, 07:50:32 AM »
Cestitke Zajko svaka cast :)aplauz

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #65 on: October 19, 2014, 08:12:23 AM »
Čestitam na prvim letovima, normalno je da ga poleti Zajko,uostalom on će ga leteti i ubuduće. Koliko sam shvatio, pred Zajkom, a i pred Suhojem je zajedničko upozavanje. Ja im želim veliko i zadovoljstvo i puno letova. Letova dok se jedan drugog ne zasite. Živeli,
ex pseudonijum: licider

Offline dex

  • Newbie
  • *
  • Posts: 40
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #66 on: October 19, 2014, 08:45:48 AM »
Iskreno čestitam !  :)aplauz
Da te dugo i u zdravlju služi !
Dex

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #67 on: October 19, 2014, 09:21:26 AM »
E-------------- pa ja propustio tu par dana,pa sve cestitke Zajko.  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #68 on: October 19, 2014, 06:15:21 PM »
Cestitam Zazjko. Da se lepo i dugo igras!

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #69 on: October 20, 2014, 08:20:48 AM »
 (res) i samo napred, cestitam!  ()-() (<--) (<--) (<--)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #70 on: October 21, 2014, 03:36:39 AM »
Hvala Gizmo !  :)aplauz :)aplauz (res)

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Miki Va

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 185
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #71 on: October 21, 2014, 11:26:18 AM »
Cestitke i od mene za uspesno lasiranje  :)aplauz  model prelepo izgleda u vazduhu  :jaki:

 (pijemo)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #72 on: October 21, 2014, 05:06:22 PM »
Hvala Gizmo !  :)aplauz :)aplauz (res)



 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Svaka cast Zajko !!!
Nije sramota učiti !!!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #73 on: October 21, 2014, 05:54:03 PM »
Postoji li neki snimak prvog leta?
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: SUKHOI 26MM 3.1m iz "Male Ivance"
« Reply #74 on: October 21, 2014, 05:54:56 PM »
Sad vidim sorry.... :o
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER