Author Topic: HK500 (United Hobbies)  (Read 16058 times)

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #15 on: February 03, 2009, 06:02:06 PM »
Na zalost kolega iz CG nije na ovom forumu pa sam umjesto njega pokusao da pruzim par informacija. Za neke impresije nismo bas mjerodavni posto niko od nas do sad nije vozio heli, ali ako nesto znaci potpuni pocetnik je uspio da ga sam sklopi i da leti sa njim. Model je dosta stabilan u hoverovanju imao je dva pada zahvaljujuci tvrdoglavom vlasniku koji nece da stavi training bars (ili kako se vec zovu) i jos uvjek je sve stabilno i bez vibracija. Baterije su 6S 2350mah sto je potvrda da mu treba dosta tereta napred.
Sve u svemu robustan heli, dobar za ucenje, jedino sto nam hvali neko sa malo iskustva da sve to podesi kako treba.

pozz

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #16 on: February 03, 2009, 07:00:47 PM »
inace je navedeno da je za njega optimum bat. 6s1p 2200mAh 20c spakovacu ga sa komletom sto je preporuka za gyro Assan GA-410 Tail Lock Gyro
,mada razmisljam da mu montiram f 401 videcu kada pocnem da sklapam.Darko imas li jos kakvih info u vezi njega ili gde da potrazim

NEBOJSA

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #17 on: February 03, 2009, 10:33:34 PM »
Nemam ! Ovo sam našao koristeći google na RC universu !


Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #19 on: February 04, 2009, 12:25:39 AM »
ima vrlo malo vezano za njega preporucuju 6s1p 4000mAh 20c a takva bat je teska oko560-600g generalno nemaju neke velike zamerke vise su sumnjicavi a niko konkretno nije rekao  da se izrazim promasen model.a dosta je veliko interesovanje za njegove karakteristike sigurno je da nemoze da parira konkurenciji ,nisam nesto posebno siguran ali pretpostavljam da odabirom prave baterije moze dosta da se dobije ,pogledao sam gl500 i hds500 varijante deluju mi stabilno i i mirno u vazduhu,kakvo je vase misljenje u vezi tezista i baterije moze li se ispeglati taj nedostatak, nisam jos narucio baterije sta su vase sugestije, jer je on na putu nema nazad moram ga napakovati sto bolje.
unapred hvala

Offline Lazo

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #20 on: February 04, 2009, 01:10:45 AM »
Nebojša,
Ima da leti, i tu nema govora. Koje baterije? Pa videćemo koliko tereta mu je potrebno u nosu da bi težište bilo gde treba, Tkođe treba videti koliko se baterije maksimalno mogu pomeriti napred. Za "obično" letenje je preporučljivo da je težite u osovini glavnog rotora, odnosno da je osovina vertikalna kada le helikoter okačen za vrh osovine. Za 3D letenje je bolje da je težište malo ispred osovine.

Pozdrav.
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #21 on: February 05, 2009, 12:27:40 PM »
hk 500 g-shok krenuo  (<--)ka nezavisnoj Srbiji, (yay) (yay) (yay) :)aplauz ()-() (pijemo)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #22 on: February 19, 2009, 09:53:44 AM »
Evo kako hoveruje HK 500 u windy condition,i to po kakvom vjetru   ") prosto da ne povjerujes,moze se slobodno reci ipak se okrece  2eaa .Pilot Goran Scekic  :)aplauz

                       
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #23 on: February 19, 2009, 11:30:38 AM »
Svaka cast - pre svega na hrabrosti

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #24 on: February 19, 2009, 01:35:00 PM »
Da, odlicno je! Svaka cast!

Na snimku mi se cini da se vidi da traking nije dobar. Vide se "dva" rotora, a mora samo jedan. Kada to podesite bice jos mirniji...

Sale

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #25 on: February 19, 2009, 01:45:18 PM »
Tako je Sale a i nema tu nista cudno sto leti po takvom vetru ako se zna da je helikopter drasticno prodorniji naravno u horizontalnom letu, pa i Sale, Zoli i ja smo u Vrscu leteli po izuzetno jakom vetru glat!

Sve u svemu svaka cast! (pijemo)
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #26 on: February 19, 2009, 02:06:18 PM »
SaleR,
ajde malo pojasni na sta si mislio pa da to podesimo, posto ovdje niko od nas nema blage veze o helijima? ")

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #27 on: February 19, 2009, 03:57:17 PM »
Slikaj molim te glavu iz bliza i sa vise strana, pa ih okaci ovde, pa Vam onda mogu pomoci sta da uradite...

Inace vrlo je jednostavno, jedan od kracih linkova treba sa se skrati za pola kruga, tako da nemoj da se nerviras da je neki veliki problem...

Naravno ne brini niko se nije rodjen naucio, a tu smo da pomognemo koliko god mozemo...

Sale

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #28 on: February 21, 2009, 02:16:01 AM »
HK-500 je stigao u alu koferu neverujem da neka druga firma isporucuje svoje referentne modele u takvoj ambalazi-jedina zamerka skroz je rasklopljen mislim da to bas i nije u redu treba da se je j.b.vam tri sata da ga sastavim razvaljen je u sitne delove bas je bez veze.Na slici je bio sklopljen.

Nebojsa

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #29 on: February 21, 2009, 07:53:22 AM »
Vidi Nebojsa upravo zbog toga treba da budes srecan, ako se secas da sam ti jos pre govorio da je tako najbolje posto ces jedino tako nauciti kako funkcionise taj helikopter koji si uzeo. Sada kada ga sklopis znaces tacno sve kako si uradio i ne moze da ti se desi da ne znas zasto nesto ne radi.

Zato se nemoj nervirati, pazljivo procitaj uputstvo i polako ga sklopi uz obavezno koriscenje laka za ucvrscivanje srafova. I videces da uopste nije neki veliki problem, a jako pomaze da znas kako ti radi heli.

Sale