Author Topic: HK500 (United Hobbies)  (Read 16059 times)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #30 on: February 21, 2009, 01:54:36 PM »
Sale srecan sam pa sam se malo upustio da se nasalim( na slici je bio sklopljen),pa i moj prvi  JR Ventura je bio  kit varijanta, nego si ti zaboravio kada sam ga sam sklapao uz konsultacije sa tobom i Zolijem nije mi to strano.
U ovom slucaju je elektro model e tu cu da pojurim opet za iskusnije modelare oko samog pogona to je za mene novo tako da budete spremni za pitanja.
Trebalo bi da na ovom forumu objasnite tj napisete novajlijama faze trimoanja helija mislim da bi bilo vise novih letaca.Na drugim postovima modelari da ne pominjem koji izuzetno detaljno opisuju sve faze od sklapanja,popravke trimovanja a helikopterasi zaostaju, zato ajde tastature u ruke i pisite niko se nije naucen rodio i neka to pisanije bude sveta knjiga za helije.obradite sve tame .Treba ce vam vremena za to ali na drugoj strani cete ustedeti necete morati da pricate svakom vec samo uputite na neki post.
 
pozdrav Nebojsa

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #31 on: February 21, 2009, 08:33:42 PM »
Uputstvo koje dodje  za ovaj heli i nije bas za pohvalu ,tako je slabo opisano sklapanje pa treba malo surfati po netu  mmmm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #32 on: February 22, 2009, 01:21:27 PM »
fenix da li ste i vi postali vlasnik

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #33 on: February 22, 2009, 07:06:12 PM »
Za sada ne ,ovdje prenosimo neka iskustva od naseg drugara koji ima ovaj heli,ali polako se upoznajem sa ovom materijom jer za heli treba dosta vise informacija pogotovo sto se tice samih podesavanja pocev od samog helija a da o stanici i ne govorim.Kad se teorija savlada a bogami i simulator tek tada treba razmisljati o nabavci helija svaki drugaciji pristup moze da dosta kosta,ovo su za sada neka moja zapazanja... mmmm
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #34 on: February 22, 2009, 07:50:45 PM »
ajde lepo ti njega naruci ima ovde dosta ljudi koji mogu da ti pomognu na forumu a ako si iz bgd onda je steta sto ga nisi vec narucio ,ja sam se prvi put susreo sa helyjem a ne sa avionom uz malu pomoc sam uspeo da ga utrimujem i polako da letim caka je samo da ga lepo udesis za letenje da te slusa.
ima nas koji ce to pomoci

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #35 on: February 25, 2009, 03:06:25 AM »
Danas sam poceo da sklapam HK500 ,u startu se da primetiti da hely nije bas za pocetnike po konstrukciji ,uputstvo se dobija na cd-u 225 mgb gde je objasnjeno kako se sklapa svaki deo od bodija ,rotora mada je on sklopljen i za divno cudo su svi delovi ojacani locktipeom mada sam ja ipak kanuo po kap na svaki sraf,preko repa i nozica ili skija.tako da sto se tice tog dela je sve objasnjeno.
Ali sto se tice nekog podesavanja to je deo koji se ne pominje vec se morate osloniti na iskustvo.
Nije pokazano ni koji je nulti polozaj servo-armsa, niti polozaji servoa na bodiju, kao da se podrazumeva dace se kupac snaci ali to nece predstavljati veci problem.
Sto se tice kvaliteta izrade helyja pre nego sto dam misljenje vlasnik sam JR-venture size 30 nitro ,a u posedu sam jos tri helyja Hirobo-shutle +2 ,Hirobo shutle zzx , i T-rex 600 electro,  u poredjenju sa njima on je rame uz rame po kvalitetu izrade oba rotora, i celokupnog utiska sa T-rex-om.
Toplo ga preporucujem svim zainteresovanim, mislim da ne treba imati predrasude   ostavlja snazan utisak sa svojim kvalitetom sklopova.
Za koji dan mi stize elektronika pa cu i taj deo sastaviti i videcu da okacim i slike.
Cena je sasvim ok i mislim da ce malisa da se pokaze u svim rezimima kao sto i ostavlja utisak.

poz Nebojsa

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #36 on: March 06, 2009, 09:49:25 PM »
Hely HK500 je spakovan i tezina sa baterijama   2 *ZIPPY-H 2500mAh 3S1P 30-40C Lipoly (239g)  i sa svom elektronikom
servoi             3 * Digital metal gear servo 49g/7.2kg
esc                 TURNIGY Plush 80A w/ UBEC Speed Co
ubec                   TURNIGY 5-7.5A (8~42v) HV UBEC f
gyro                  Assan GA-410 Tail Lock Gyro
rep                    GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6k

          ukupna tezina je 19oo do 1950g mereno je na kuhinjskoj vagi tako da moguca odstupanja postoje ali mislim da je i ovakav podatak mozda koristan
takodje jos jedan podatak negde je pisano da hely preteze ka repu ovim izborom baterija taj podatak ne stoji kao tacan 


pozdrav
Nebojsa
« Last Edit: March 07, 2009, 12:31:20 AM by JRlotpi »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #37 on: May 15, 2009, 07:17:14 PM »
G Lazo ipak moram da kupim jaci repni servo ,on lepo pegla rep na nekom laganom letenju ali cim povecam broj orbrtaja rotora nema snage da napravi otklon zadnjeg rotora.
Trazio sam na hobikingu ali nisam nasao adekvatan za size 500 imate li neku sugestiju .
Sa elektricnim helijem nisam imao mnogo iskustva ali je prica fenomenalna heli u jednu ruku stanicu u drugu rez.baterije u dzep i cepaj u vis.
hk 500 je  prestao da se prodaje u HK neznam iz kog razloga heli je bas dobar .

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #39 on: May 25, 2009, 09:48:51 PM »
hvala Robi
mislim da cu naruciti ovaj drugi (jeftiniji)

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #40 on: June 14, 2009, 07:54:11 PM »
Na HK500 Prvobitno sam instalirao za rep servo
GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg (JR Plug) koji mi nije drzao rep bas najbolje nije imao dovoljno snage te sam njega prebacio na hk 450 gde radi savrseno,
danas sam poleteoHK500 sa servom za rep Futaba S9254koji je u radu sa gyrom assian 410 lako drzao rep i pri ostrijim manervima 

hk500 je dosta brz,stabilan i precizan sa lakocom se moze leteti steta je sto ga nema vise u ponudi.

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #41 on: June 16, 2009, 03:10:56 PM »
Na kojem naponu imaš  9254 ?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK500 (United Hobbies)
« Reply #42 on: June 17, 2009, 10:30:47 PM »
Na 5V a gyro mi je assian 410  i desava mi se da mi servo podrhtava neznam zbog cega se to desava
takodje pri jacim otklonima rep mi popusti ,povecavao sam brzinu glavnog rotora,neznam sta bi mogao jos da uradim u nekom laganom letenju bez naglih otklona rep perfekto drzi,menjao sam i osetljivost gyro-a ali uvek pri naglom povecavanju visine pobegne rep ,kod malog hk450 sam samo pojacao broj obrtaja rotora i resio problem ovde to neresava problem.