Author Topic: Šta kada servo vuče nenormalno struje?  (Read 23631 times)

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Šta kada servo vuče nenormalno struje?
« Reply #75 on: October 22, 2013, 11:19:50 PM »
sve je ovo super, ali ja  ako letim model od naprimer 1,6 m ja ni necu stavljati akumulatore koji mogu izdrzati ovo optrecenje ,znaci ubit cu napon u samom akumulatoru ako dodje do necega, ja opet kazem da je najveci problem u naponu ,nekada su se koristili naponi do 6 volti i nicd akumulatori pa kada servo povuce vecu struju onda dodje do pada napona delimicno pa se i tu servo cuvao, medjutim danas su servoi na stereoidima ,servo povuce 1 amper on dobije jer ima rezerve  i to puno,povuce u piku 10 ampera on dobije nema pada napona i tako ko zna koliko pikova i BUM.
Servo ne moze da povuce  vecu struju sem ako je blokirao ili otisao u krajnji polozaj ali i to je neka deklarisana vrednost ,ja tvrdim da je to samo problem sa elektronikom ikoja probija a kada probije zna se gde,na masu
Narvucenije ne koristiti servoeu krajnjim granicama kako naponski tako i u opterecenju, ali ako su ove dve stvari u gornjim granicam neizbezno je to o cemu mi ovde pricamo,naravno izuzetaka ce uvek biti da se razumemo
« Last Edit: October 22, 2013, 11:22:01 PM by Dejan Dobricki »