Author Topic: naza usb not recognized problem  (Read 2931 times)

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
naza usb not recognized problem
« on: September 04, 2013, 08:36:30 PM »
Kod mene sve problem do problema sa nazom :(
Danas sam pazario dji phantom-a i prvi problem se javio sa povezivanjem naze i racunara....jednostavno samo izbacuje gresku usb not recognized i naravno u naza sotweru ga ne prijavljuje. dok prosle nedelje sa nazom onom sto mi malo vise vuce struje radilo sasvim ok :D
Reinstalirao sam sistem windows 7 64bit, nekoliko puta instalirao drajvere i nista. ali kad instaliram drajvere pokaze da su drajveri instalirani i cekirani zeleno...ali cim upalim tx povezem usb i prikljucim batt dobijem poruku usb not recognized..da li je neko imao ovakav problem?

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #1 on: September 04, 2013, 10:22:26 PM »
Los usb port


 Jel prednji na kucistu ? ako jeste, kaci na plocu nazad,  a ako ne u pitanju laptop  mozda je i usb kabal los...

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #2 on: September 04, 2013, 11:34:29 PM »
probao sve zive i napred i nazad isto.....kabl menjao opet isto..a na lap topu radi  mmmm

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #3 on: September 05, 2013, 12:21:24 AM »
Na lapu radi a na kompu nece?

Koje drajvere si instalirao?
http://www.dji.com/download/phantom-downloads/
Skini ove "DJI Driver Installer 2013-01-07"




Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #4 on: September 05, 2013, 12:33:06 AM »
na oba racunara je isti windows podignut, iste drajvere sa sajta skinuo...sve sam ono radio sto si mi napisao u pm ali nista.....ono sto mi nikako nije jasno, prosle nedelje sam kacio nazu drugu i radila je...... ")

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #5 on: September 05, 2013, 02:36:41 AM »

1. Ako sam te dobro razumeo na lapu je vidi ili ne?
2. Koji Win imas?
3. Slobodno mi vrati nazad ja placam PTT. Probacu je kod mene i ako radi onda je problem do tvog kompa, ako ne saljem drugi.

Ovo je prvi slucaj i ako si probao sve jedino sto moze biti jeste da se taj USB kabal iz Phantoma gde je spojen sa Nazom izvukao.
Imas moj broj, pozovi me posle 11h

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #6 on: September 05, 2013, 09:43:51 AM »
A da ti ja posaljem nazad moju nazu?  ;) ma salim se...usb je u principu dosta robustna konekcija (ko je koristio ili koristi firewire znace o cemu pricam :(  ).
Notorno los kabel, ili predugacak...ili lose napajanje u racunaru, taj Win7 64bit? mozda je povukao lose drajvere...lista potencijalnih problema je podugacka.

Posto ti naza ipak radi na drugom racunaru, mislim da nije problem u nazi...
Verovatno si probao da sve preinstaliras...mislim na naza asistant i drajvere...?
 Stari dobri Windows XP je ipak nepravazidjen kad racunar koristis u (ne)uobicajene svrhe  ;)...

 (<--)


Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #7 on: September 05, 2013, 11:06:57 AM »
eto imao sam srece pa resih i ovaj problem.....:D  od sedam portova usb na racunaru ja sam probao 6 ali ne i taj sedmi  :sljus na taj port je bio nakacen usb hub koji je bio toliko los da ni usb fles nije citao, ali izgleda da nazu voli  (:sok:)
hvala vam na pomoci  (res)

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: naza usb not recognized problem
« Reply #8 on: September 05, 2013, 11:36:47 AM »
Obično se takvi problemi manifestuju kod uređaja kojima treba oko 500mAh na usb portu kako bi pravilno funkcionisali, neretko samo par portova na samoj matičnoj ploči uspeva da obezbedi dovoljno mAh.  Većina portova obezbeđuje 400-420mAh što je dovoljno za flash memoriju, i druge male potrošače, ali kada se spoji externi hdd, skener koji se napaja preko usb-a, ili neki drugi malkice veći potrošač nastaju problemi.

Dešava se da probleme prave i nekvalitetni  usb kabalovi tj. da su manji preseci žica, pa je time veći optor i izgubi taman toliko struje koliko je potrebno da oživi priključen uređaj. Jedno rešenje je kraći usb kabal, kvalitetniji usb kabal ili naj jednostavnije rešenje Y usb kabal koji možeš i sam naparviti sa njim nema zime da li će do uređaja stići dovoljno mAh.

« Last Edit: September 05, 2013, 11:40:33 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."