Author Topic: Stigao iOSD mini za NAZU  (Read 3304 times)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Stigao iOSD mini za NAZU
« on: September 28, 2013, 09:43:31 PM »
Vec neko vreme trazim OSD koji bi bio pogodan da se koristi sa NAZOM V1 koju imam.
Do sada sam koristio remzibi koji nije imao vestacki horizont jer nije imao pristup svim senzorima a visinu i brzinu je prikazivao na osnovu GPS-a. To je za avion sasvim OK, ali nedovoljno brzo za FPV na malim visinama sa multikoperima.
DJI je ranije izbacio iOSD MARK osd-ove koji su imali pristup NAZINIM senzorima ali i cenu od 200E.

U avgustu je DJI izbacio jeftiniju verziju koju je nazvao iOSD mini, kome je osnovna razlika u odnosu na MARK liniju osd-a odsustvo mogucnosti logovanja parametara i dodatnih CAN konektora i ono sto je najvaznije puno manja cena :) .

http://www.dji.com/dji-has-released-the-naza-m-firmware-3-16-the-btu-and-the-iosd-mini/

Ovo je bilo bas ono sto mi je trebalo zbog cega sam ga odmah narucio.

Posto imam NAZU V1, uz iOSD mini morao sam da uzmem i NAZA PMU modul koji dolazi standardno uz NAZU V2.

Na sledecoj slici je prikazan nacin vezivanje PMU sa NAZOM V1.

11053-0

iOSD mini se vezuje u bilo koji od preostalih slobodnih CAN portova.

Za podesavanje se koristi iOSD mini Assistant, a kompletno uputstvo se nalazi ovde:
http://wiki.dji-innovations.com/en/index.php/IOSD_mini_Setup

U prinipu podesavanje je trivijalno i imate dva check box-a "left" i "right" koja selektujete ako treba da pomerate polozaj ispisanih parametara na levoj i desnoj strani ekrana.

Ja sam ih kod mene selektovao oba, jer mi na monitoru nije bio vidljiv sav tekst, dok se na FatShark naocarima video OK i bez pomeranja.

Osim toga moze da se podesi prag za upozorenja koja se pale kada broj satelita padne ispod zadatog broja i ako letelica po visini ili daljini bude udaljena vise od zadatih limita.

Alarm postaje vidljiv tako sto zadata velicina pocinje da flashuje.
Alarmi za napon se aktiviraju na nivou zadatom u NAZA assistantu.

11051-1

Osim broja satelita koje vidi GPS tu su:
 - aktivan mod (GPS, ATTI, MAN)
 - indikacija za aktivan failsafe
 - udaljenost od HOME pozicije po visini i daljini
 - napon baterije
 - nagibi po PITCH i ROLL osama
 - horizontalna i vertikalna brzina
 - barometarska visina
 - kompas
 - neka vrsta vestackog horizonta




11047-2

11045-3

11049-4


Evo ga i jedan snimak napravljen "na kanalu" za prvi test, u zatvorenom prostoru bez lokovanog GPS-a.


« Last Edit: September 28, 2013, 11:28:50 PM by nebeski »

Offline eyed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #1 on: October 01, 2013, 07:51:58 PM »
Ima li neko ideju kako da povezem iOSD mini sa originalnim DJI AVL58 video linkom i Zenmuse h3-2d?  mmmm

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #2 on: October 02, 2013, 12:22:37 AM »
To je vrlo prosto, ne vidim tu neki problem.
Na GCU jedinici od Zenmouse imas AV port sa video izlazom koji kablom vezujes sa video ulazom iOSD-a.
Video izlaz iz iOSD-a vezujes na video ulaz AVL58.
Imas samo malo posla oko lemljenja kablica sa odgovarajucim konektorima na kablic koji dolazi uz iOSD.

Ima li neko ideju kako da povezem iOSD mini sa originalnim DJI AVL58 video linkom i Zenmuse h3-2d?  mmmm

Offline eyed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #3 on: October 02, 2013, 09:15:16 AM »
Da rezimiramo dobio sam jedan kabal sa malom bananicom koji ima 3 zice (masa, video signal i plus).
Na masu i video signal kacim iOSD ulaz (da li mi ovaj plus ostaje slobodan ili ga vezem jos negde?).
Izlaz iz iOSD-a ide na ulaz video linka.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #4 on: October 02, 2013, 09:51:47 AM »
Crvena zica ostaje slobodna, vezujes samo crnu (masa) i zutu(video).
Ako je crvena zica napajanje ono ti u ovom slucaju ne treba, ali postoji mogucnost i da je u pitanju audio.
Ako imas voltmetar, izmeri napon na njoj pa cemo znati sta je.
Nemam Zenmuse, a u manualu nisam video funkciju te crvene zice.

Da rezimiramo dobio sam jedan kabal sa malom bananicom koji ima 3 zice (masa, video signal i plus).
Na masu i video signal kacim iOSD ulaz (da li mi ovaj plus ostaje slobodan ili ga vezem jos negde?).
Izlaz iz iOSD-a ide na ulaz video linka.

Offline eyed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #5 on: October 02, 2013, 10:00:30 AM »
Pise da je to plus ali provericu jos jednom za svaki slucaj.
Hvala na pomoci !!!  (res) Kacim slike kad sve povezem   :big smile
 (pijemo)

Offline eyed

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stigao iOSD mini za NAZU
« Reply #6 on: October 02, 2013, 11:25:59 PM »
Povezan iOSD zasada sve radi kako treba jos samo da vreme dozvoli pa na probni let :)




Jos jednom hvala nebeski za pomoc  ()-()