Author Topic: konverzija na struju?  (Read 3734 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
konverzija na struju?
« on: September 10, 2013, 07:49:42 PM »
Igrom slučaja, juče sam dobio na poklon ova dva trupa koje je pre desetak godina radio momak koji se zove Aca, a koji živi u Titelu. Pravio je modele, kalupe... sve što je bilo potrebno. Ono što moram da kažem je da ove stvari izgledaju jako kvalitetno. Koliko sam shvatio, rađene su serije za inostranstvo, ili je bilo planirano da se te stvari rade (Graupner?).
Dužina kraćeg je oko 880mm, a dužeg oko 1250mm.
Ono što me zanima, da li je moguće uraditi konverziju na elektro? Da li imate neke preporuke? Ja sam oduvek hteo da pravim jedrilicu, ali sam se uvek nećkao jer sam smatrao da trup ne mogu uraditi. Sada pošto ga imam na raspolaganju, bacio bi se na posao u nadi da ću na proleće imati novu pticu.
Da li neko zna koji su ovo modeli, da bi probao naći neke planove za pravljenje krila i horizontalaca.

Ako će neko javno obećati da će krenuti u izgradnju, poklonio bi ovaj kraći trup nekome sa foruma.  ;namig

« Last Edit: September 10, 2013, 07:53:39 PM by Gatti.Gatozza »

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: konverzija na struju?
« Reply #1 on: September 10, 2013, 07:50:20 PM »
i još 3

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: konverzija na struju?
« Reply #2 on: September 10, 2013, 07:59:37 PM »
Obecavam:)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: konverzija na struju?
« Reply #3 on: September 10, 2013, 08:05:18 PM »
Mali trup ide u Bataju. Žao mi je, Viper. Bio si brz, ali ne dovoljno :) 

Inače, saznali smo da je manji najverovatnije Pilatus B4. A još je zanimljivije to što na 13 maju imamo Fieseler Storch-a koji bi ovo mogao da tegli. hmmm... (fiu)
« Last Edit: September 10, 2013, 08:18:12 PM by Gatti.Gatozza »

Offline Viper

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: konverzija na struju?
« Reply #4 on: September 10, 2013, 08:14:29 PM »
Jbg,sledeci put:)
A bas sam mislio da pravim neku da lecim zivce...

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: konverzija na struju?
« Reply #5 on: September 18, 2013, 09:28:49 AM »
Dobio sam brzi odgovor u vezi ovog dužeg trupa od vlasnika Mibo Modela iz Slovenije.

"na slici je trup modela Graupner Youngmaster. Ovaj model se je proizvodio prije 13-14 godina i danas nema od nega nista vise osim slike u starom katalogu:)"

Problem je što google nema informacije o ovom modelu, tako da ne znam šta da tražim, koji tip krila...  Da li neko zna kakve planove za izradu da tražim po netu? Koji tip krila je u pitanju?

EDIT:
Našao sam na RCGroups nekoliko tema u kojima se spominje, pa ću ovih dana malo pretraživati po forumu.
« Last Edit: September 18, 2013, 09:37:21 AM by Gatti.Gatozza »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: konverzija na struju?
« Reply #6 on: September 18, 2013, 10:21:30 AM »
Tip krila biras ti u zavisnosti od toga sta zelis da radis sa ovom jedrilicom. Ako zelis samo da jedris onda je to jedno, ako hoces da bude akrobatska i da mozes sa njom na padinu onda je to nesto drugo. Sto se setapa tice ja sam prezadovoljan onim sto mi je trenutno u Ion-u, http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2107.msg78958.html#msg78958 tako da vidi sta ces. Naravno sve zavisi i  od toga koliko ce na kraju biti teska.

poz
Veljko

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: konverzija na struju?
« Reply #7 on: September 18, 2013, 03:06:45 PM »
neka osnovna ideja je bila da se ugradi motor i da se koristi kao klasična elektro jedrilica. akrobatska jedrilica mi ne deluje kao nešto zanimljivo. u međuvremenu sam pronašao i par fotografija.