Author Topic: DLG problem sa letenjem  (Read 11683 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: DLG problem sa letenjem
« Reply #15 on: May 08, 2015, 10:45:02 PM »
Pustao sam sada, bio je tu i sasa i nasli smo problem. Jedno krilo je malo upredeno isto tako i elevatori. Bacao sam je do sada i nasao sam koliko toliko idealan trim sa 10gr i elevatore istrimujem malo na dole i onda se fino baci. Takodje i hod elevatora sam smanjio i istrimovali smo ruder u jednu stranu.
Dok nisam istrimovao na dole elevatore, jedrilica em sto se stalno prevrcala, stalno je nekako letala gore dole, jako vrljavo ali sada bas fino leti kada sam spustio trimove na dole.

Ako stvarno dostize 40m onda svaka cast, ali sumnjam u to...
To sto se tebi desava je nosat avion utrimovan da leti normalno pri nekoj normalnoj brzini....

Skini masu iz nosa. Ti si stavio CG na 30% krila, ali tvoje krilo ima veliki sweep back, bas je iskoseno. Slobodno idi jos 5mm u nazad, pa vidi da li treba jos malo. Tada ces utrimovati elevator na dole, i videces razliku..... (pijemo)

Eto... :) Daj nam i neki video kad stignes, bas me zanima kako leti. Ziv bio i sit se naleteo  (pijemo)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: DLG problem sa letenjem
« Reply #16 on: May 08, 2015, 11:12:19 PM »
Ako podje sutra drug samnom, snimace. Kad bih imao neku kameru da zakacim na glavu bilo bi mi najbolje.
Inace pustam je sa lipo 1S 500mah 14gr baterijom, fabricka je bila neka od 20gr nicd valjda ali losa je i stara, sa njom sam prosli put pustao.
Ovako sa laksom baterijom i 9gr olova mogu da je dobacim do 20m najvise, ali jos uvek vezbam bacanje.
A jedrilica bi trebala da se preradi, ova krila su malo upredena. Onda elevatori su isto upredeni pa ruder morao da se natrimuje u jednu stranu. U ovakvom stanju kakva jeste dobro da i leti ovako kako leti, mogu da zamislim samo kako bi letele neke normalne i vece :)
« Last Edit: May 08, 2015, 11:15:05 PM by MAVERICK »