Author Topic: jedrilica 1600mm  (Read 15411 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
jedrilica 1600mm
« on: November 10, 2013, 05:47:40 PM »
posto sam radio svega i svaceka u zadnje vreme i nikako da stignem da slikam ili snimam ,eto potrudio sam se da za ovaj model bas budem aktivan u slikanju i takodje u izgradnji , ja necu da komentarishem kao shto se ovde radi ,ja cu samo da postavim sajt adresu  gde se mogu videti slike i tako taj moj rad pogledati kako ja to radim


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #1 on: November 10, 2013, 05:48:06 PM »

Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #2 on: November 10, 2013, 08:28:51 PM »
Dejane,

veoma lepo i pedantno odrađeno! Svaka čast! Guppy sjajno izgleda. I ja sam pravio Guppy-a međutim ili ja nisam dovoljno voleo njega ili on mene ali nije na kraju sve ispalo kako treba. Greške koje sam pravio gradeći ga su i doprinele da opšti utisak ne bude očekivan. Znam još neke ljude koji se takođe nisu nauživali sa tom jedrilicom, što opet ništa ne znači. Znam da budalu ne treba savetovati a pametnom ne treba ipak ću ti skrenuti pažnju na par detalja - nadam se da me nećeš pogrešno razumeti.

Krilo ume da bude teško za taj raspon pogotovu ako si ga (kao i ja) radio po projektu. Rebra od 6mm i 3mm su prejaka za takvu jedrilicu. Trup od 6mm  balze je takođe predimenzioniran. Taj T-rep i rešenje za komandu horizontalca je takođe mogući kamen spoticanja - na svim forumima su se žalili na taj detalj. Ili teško ide ili zaglavljuje.

Ponašanje u vazduhu mu je prilično problematično - veoma oštro reaguje na komande, veoma je osetljiv je na vetar i da ne dužem, sve je samo nije jedrilica za početnika ili za opušteno jedrenje. Čitao sam na stranim forumima da se verzija sa eleronima (koja je izašla kao Mark II) daleko bolje ponaša.

Uprkos svemu, želim ti puno lepih trenutaka, mnogo letova i zadovoljstva u letu.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #3 on: November 10, 2013, 08:50:46 PM »
zdravo zivo Milose ,ako si pratio lepo slike neznam da li si primetio da na toj jedrilici ima mnogo modifikacija ali to se i ne primecuje jer kao sto i sam tekst gore kaze necu nishta da komentarisem ,stavio sam jako jako klasifikovanu balzu oko krila  celog modela ,pazljiv izbor ,sto se komande tice sve ide po loju ,ja sam do duse trazio malo  specificne bozire za komande ali eto tragajuci pa sam nashao ,sajle koje koristim za iste  one su debljine 0.5mm a bozir gde prolazi sajla 1/2mm , uske su vitoperene i ne bi smelo da se ishta loshe desi u komandovanju i ostalom shto si naveo ,tako znajuci kako pravim i koliko se samim tim bavim ovaj model bi trebao jako lepo i fino da leti ,do dushe slazem se sa tobom u vezi ravnih krila i elerona ,ali sobzirom da je mala i sva nekako laka ali i jaka mislim da dve komande zavrshavaju posao ,e sad josh nije letela ,poletece i onda cim bude poletela bice dalji opis ,za sad samo ono sto sam radio na njoj i zadni diazajn, zato nisam stavio gupi vec jedrilica 1600mm


da ne zaboravim ,kompletna tezina modela sad kako je zavrshen ima 190g

Offline Jedrilicar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 124
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #4 on: November 10, 2013, 09:35:41 PM »
Svaka čast mom prijatelju!
Jedrilica je izuzetno lagana, držao sam je u rukama. Smatram da će za mirno vreme da bude fantastična. Isčekujemo željno to poletanje.  (res)

Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #5 on: November 10, 2013, 10:07:42 PM »
Svajka cast druze Zarine,sta drugo ocekivati nego kvalitetan rad i brz probni let pa se vidimo.Pozzzzz


Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #6 on: November 10, 2013, 10:18:19 PM »
Deki, super je ispala, ako ti je frka, mogu i ja da ti je poletim prvi put ! duzan si mi jedno laširanje.. :hehe

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #7 on: November 10, 2013, 11:25:19 PM »
, ako ti je frka, mogu i ja da ti je poletim prvi put ! duzan si mi jedno laširanje.. :hehe

 :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D :_D

E vala i treba da mu vratis  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #8 on: November 11, 2013, 09:23:27 AM »
Odlicna spravica. Svojevremeno sam i ja hteo da je radim. Bese to davno. Odustao sam zbog velicine. Ono sto sam ja citao o toj jedrilici je da je neverovatna kada se lepo odradi. Sto si ti, vidi se, ispostovao. Jednostavna, elegantna, lagana...ne moze da ne leti kako treba. A rezultat od 190g je vredan svake paznje (res) Svako moze da napravi model sa planova. Ali ovako nesto ipak samo pojedini ()-() Za komande ne brini. Sasvim su dovoljne u repu. Ne trebaju ti eleroni. Verzija sa eleronima je predvidjena vise da bude kao hotliner a ne za termal. Nadam se da ces postaviti neki snimak prvog leta

 (<--)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #9 on: November 11, 2013, 08:18:44 PM »
hvala svima na pohvale ali prava stvar je kako ce to da leti ,ali nesumljam da ovo nece da me razocara vec prijatno iznenadi ali videcu ,sutra je dan za probu pa cu videti sta se desava ,naravno ,model cu iz ruke da probam i vidim kako pliva ,a za visoki start moracu da izvedem kuku pa da isprobam ,uglavnom bice izveshtaja

moj br za neke informacije dal u vezi modela ili necega drugog

063/8016090

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #10 on: November 11, 2013, 08:24:00 PM »
za djarka ,nije spor uvek stojim iza toga ako hocesh mogu da ti prosledim kit varijantu sa mojim tim izmenama pa da ga napravish

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #11 on: November 13, 2013, 03:47:51 PM »
i bi poletanje jedrilice,kao sto sam rekao ,prvi start iz ruke cisto samo radi probe i pravo a vec dtugi i niz startova iz ruke ali kao da bacam klizaca,za divno cudo jedrilica je fan fenomena ,pliva kao luda komande vrlo malo da se pomeraju a finesa sacuvaj boze,sve sam snimio i imao asistenta u svemu tome i stvarno sam zadivljen planiranjem i poslusnosti modela,naravno nisam ni sumljao u kvalitet i u samoj izgradnji znaju ci sebe i materijal koji sam izabrao.
zadnja tezina modrla sa setapom kojim sam stavio je 370g ,bateri pak od cetiri baterije pynjive ,dva servoa od rc toys,i vrlo malo olova u njusku ,svega dvadeset grama,ispostavilo se da je jedrilica extra klase,e sad za visoki start treba obezbediti avion i okaciti je na ledja aviona kako ni izvrsili probni visinski star  , bice i toga u narednih dana
klipove koje sam snimio bice izbaceni do veceras

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1459
  • teramo ga jako
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #12 on: November 13, 2013, 04:45:41 PM »
mala ispavka,klip je aziriran u gornjem sajtu gde su slike  zadnja stavka u albumu,nisam napravio novi stranicu vec samo nakacio na vec postojecu, ajd uzdravlje i vedro svima

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #13 on: November 13, 2013, 08:03:54 PM »
Svaka cast, Dejane. Guppy je fantastican model. Ne bi slucajno na RCGroups-u imao 51 stranu i 1116 postova da je drugacije. Da ga dugo letis. Sve najbolje.

R.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: jedrilica 1600mm
« Reply #14 on: November 13, 2013, 08:06:53 PM »
Ja sad tek videh. Drugari, kako elektro jedrilica zavrsi u trenaznim SUS modelima?  (pijanoo)
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.