Author Topic: Mjx f647 v2  (Read 11814 times)

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Mjx f647 v2
« on: December 03, 2013, 11:13:22 PM »
E ovako ljudi, nov sam na forumu, zivim u Pozarevcu i imam problem sa gore navedenim helikopterom. Dugo sam ga cekao, helikopter je 4ch, a imam problem koji nikako ne mogu da reshim a to je:

Upalim kontroler, prikacim bateriju i postavim na ravno, kad se uspostavi veza pomeranjem palice na upravljacu oba servoa rade normalno, trim svakog kanala je na nuli (nista nije podesavano). Pritisnem rucicu na gore i helikopter bezi u levo ali uspem da ga odrzim u vazduhu, e sad, GLAVNI problem je cim glavni rotori dodirnu nesto, sa svakim sledecim gasom helikopter spinuje, tj okrece se oko sebe kao da nema repnog rotora a repni rotor radi. Da bih ga ponovo vratio u normalu, moram da iskljucim bateriju, pa ponovo da je ukljucim i onda good luck pri poletanju dok glavna elisa ne udari u nesto i onda Jovo nanovo sa baterijom.

Sve sam pregledavao na servoima, na elektronici i sve mi deluje u redu koliko se ja razumem a ne razumem se mnogo, ako je neko imao slican problem nek napise iskustva a mogu i oni koji misle da moze da bude nesto :)

Unapred zahvalan Boban Pavlovic

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mjx f647 v2
« Reply #1 on: December 03, 2013, 11:23:20 PM »
na ovom reklamnom, sve radi… mozda mu klima ovde u EU ne odgovara….
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Mjx f647 v2
« Reply #2 on: December 03, 2013, 11:39:08 PM »
Svaka cast na odgovoru, to je to, klima mu ne odgovara...  ne znam cemu takav glup odgovor?

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Mjx f647 v2
« Reply #3 on: December 04, 2013, 11:36:23 PM »
nema potrebe da se sikiras, verovatno je taj bag kad udaris u nesto jednostavno da napravis pauzu da proveris dal je sve u redu ,kad se on ponovo istrimuje pri ponovnom paljenju heli je spreman za novi let.
to sto ti vuce u stranu pogledaj dal imas podesavanje ciklicnog prstena po visini na trimerima ispod desne palice(to je deo gde se link od serva sastavlja sa glavom rotora) na slici sam ti pokusao da obelezim pa pogledaj o cemu pricam ako ne mozes da istrimujes elektronski preko serva tj trimera ti odvoj plasticni deo linka od glave i zavrni ili odvrni 1-2 kruga dok ne dovedes obe strane u jednaku visinu!



Uploaded with ImageShack.us



ako ni posle ovoga nece da leti kako bi ti hteo posalji ga u bgd meni pa cu ti to namestiti!javi se na pm da ti posaljem adresu ili na telefon 064/33-04-665 goran-sova
« Last Edit: December 04, 2013, 11:49:45 PM by sova »
ex pseudonijum: sova

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Mjx f647 v2
« Reply #4 on: December 09, 2013, 12:25:53 PM »
ljudi sta mislite o ovom heliju walkera master cp

http://www.ebay.de/itm/Walkera-Master-CP-mit-Devo-7e-Sender-RTF-Flybarless-2-4Ghz-/271296511935?pt=RC_Modellbau&hash=item3f2a883fbf



   ova stanica dolazi u paketu sa i beja

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Mjx f647 v2
« Reply #5 on: December 09, 2013, 12:39:07 PM »
od svih rc letelica, helikopteri se najčešće lupaju i potrebno je uvek na raspolaganju imati rezervne delove.   raspitaj se koliko je walkera kompatibilna sa ALIGN komponentama koje su lako i brzo dobavljive sa sajtova u engleskoj.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mjx f647 v2
« Reply #6 on: December 09, 2013, 01:06:14 PM »
Dok to stigne do tebe.. nece biti manje od 300 Eur… za te parice moze kod nas da se nabavi gotova i po meni bolja stvar…
Ne bih ulazio u pricu oko kvaliteta Walkera… ali za delove jedino da se molis…. Internet je danas cudo… sve je tu ispred nosa i sve moze na slikama i Youtube da izgleda.. odlicno… u praksi malo drugacije.. Ekran ispred tebe pise 215 Eur, samo da pruzis ruku…
garancija E-Bay, samo sto malo kosta posto smo u EU… ali zamalo …
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior